"60 Yıl Sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Şöleni" 14 Ocak'ta başlıyor - Son Dakika

"60 Yıl Sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Şöleni" 14 Ocak'ta başlıyor

11.01.2022 09:54
"60 Yıl Sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Şöleni" 14 Ocak'ta başlıyor

Türk edebiyatının usta kalemlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar, vefatının 60. yılı dolayısıyla organize edilen etkinlikle anılacak.

Türk edebiyatının usta kalemlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar, vefatının 60. yılı dolayısıyla organize edilen etkinlikle anılacak.

Yıldırım Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Yazarlar Birliği iş birliğiyle, Bursa'nın 2022 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti olması münasebetiyle düzenlenen "60 Yıl Sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Şöleni", 14-15 Ocak'ta gerçekleştirilecek.

Alanında uzman 42 konuğun katılacağı etkinlikte, "Tanpınar'ın Hayatı", "Tanpınar ve Bursa", "Tanpınar ve Şiir", "Tanpınar ve Deneme", "Tanpınar'ın Hikaye ve Romanları", "Tanpınar'da Şehir ve Medeniyet", "Tanpınar ve Siyaset", "Tanpınar ve Akademi", "Tanpınar'da Kültür, Gelenek ve Modernleşme, Önemli Tarihler" başlıkları işlenecek. İki gün sürecek sempozyumda sunulan bildiriler, bir kitapta toplanıp yayımlanacak.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Tanpınar'ı yad etmek için Türkiye Yazarlar Birliği ile gerçekleştirilen etkinliğe yazarla ilgili çalışmaları olan önemli isimleri davet ettiklerini belirterek, herkesi bilgi şölenine katılmaya davet etti.

YORUMLAR
500
Türk soyları Macaristan'daki Büyük Kurultay'da toplandı Türk soyları Macaristan'daki Büyük Kurultay'da toplandı Kültür başkenti Bursa, Macaristan'da gönülleri fethetti2022 Türk Dünyası Başkenti Bursa, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de tanıtıldıBaşkent... Kültür başkenti Bursa, Macaristan'da gönülleri fethetti2022 Türk Dünyası Başkenti Bursa, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de tanıtıldıBaşkent...
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat '60 Yıl Sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Şöleni' 14 Ocak'ta başlıyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement