Cı Editions'ın Yeni Eserleri, 30 Nisan'a Kadar Sergilenecek - Son Dakika

Cı Editions'ın Yeni Eserleri, 30 Nisan'a Kadar Sergilenecek

10.04.2015 14:46
Cı Editions'ın Yeni Eserleri, 30 Nisan'a Kadar Sergilenecek

Contemporary Istanbul'un yeni girişim ve inisiyatifi CI Editions, 30 Nisan'a kadar özel ve sınırlı sayıda eseri Bebek Lucca'da ziyaretçilere sunuyor.

Contemporary Istanbul'un yeni girişim ve inisiyatifi CI Editions, 30 Nisan'a kadar özel ve sınırlı sayıda eseri Bebek Lucca'da ziyaretçilere sunuyor.

Contemporary Istanbul'dan yapılan açıklamaya göre, her ay farklı bir sergi ile sanatseverleri buluşturan "Lucca Art" etkinlikleri kapsamında, CI Editions'a özel edisyon üreten Horasan, Seçkin Pirim, Ahmet Duru, Ardan Özmenoğlu, Ahmet Polat, Buğra Erol, Selçuk Ceylan ve Fırat Engin'in eserleri artnivo.com işbirliğiyle sergileniyor.

Buğra Erol'un "Evinde gibi Hisset 1"i, Ahmet Duru'nun Seçkin Pirim'in Mutfak 1 ve 2 kazıma edisyonları, Horasan'ın "Et ve Ben" serisi, Fırat Engin'in "Untitled" objeleri, Ardan Özmenoğlu'nun "One&Only" isimli ipek baskısı, Selçuk Ceylan'ın "Relax" ve "Gulliver Syndrome" isimli baskıları, Ahmet Polat'ın "Anıt" fotoğrafı ve Ahmet Duru'nun "Sıkışık Birliktelik"i Bebek Lucca'da ziyaretçilerle buluşuyor.

CI Editions'ın amacı "Edisyonların, sanat üretimi sürecinde önemli bir rol oynadığını göstermek" ve "Sanatın farklı kitlelere ve sanatseverlere ulaşmasını sağlayabilecek bir platform yaratmak" şeklinde açıklanıyor. CI Editions girişimi sanatsevere sanatın ulaşılabilir bir olgu olduğunu ve bir eser satın almanın sadece parasal değil, kültürel bir değer olduğunu göstermeyi hedefliyor.

Her sanatçının Contemporary Istanbul için özel olarak ürettiği edisyonlardan oluşan CI Editions girişimi 17-20 Eylül arasında 5. kez düzenlenecek Beirut Art Fair'e katılacak. 16 Türk sanatçı ile başlayan CI Editions projesi, 2016'ya kadar yabancı sanatçılar ile 80 sanatçıyı bünyesine katmayı planlıyor.

YORUMLAR
500
İstanbul'un göbeğinde tarladan sebze topluyorlar İstanbul'un göbeğinde tarladan sebze topluyorlar Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatları Semt pazarlarında sebze meyve fiyatları geriledi Semt pazarlarında sebze meyve fiyatları geriledi
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Cı Editions'ın Yeni Eserleri, 30 Nisan'a Kadar Sergilenecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement