Çizim Bugün" Sergisi Ziyarete Açıldı - Son Dakika

Çizim Bugün" Sergisi Ziyarete Açıldı

30.03.2017 21:23
Çizim Bugün" Sergisi Ziyarete Açıldı

Çağdaş sanatta çizim ve çizime dayalı sanatın önemini yansıtan ve 15 sanatçının farklı disiplinlerdeki çizimlerinin yer aldığı "Çizim Bugün" sergisi açıldı.

Çağdaş sanatta çizim ve çizime dayalı sanatın önemini yansıtan ve 15 sanatçının farklı disiplinlerdeki çizimlerinin yer aldığı "Çizim Bugün" sergisi açıldı.

O'Art'ta açılan sergide, kağıt üzerine kalemle çizmeye dayalı klasik formların yanı sıra medya sanatı, fotoğraf ve heykel örnekleriyle grafik ve çizim benzeri ifade biçimleri gibi diğer teknik ve formatlar yer alıyor.

Serginin küratörlüğünü üstlenen Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Marcus Graf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, serginin Türkiye'de çizimin gelişimine kısa bir bakış niteliği taşıdığını belirterek, "Bu sergiyi Türkiye'de çağdaş sanatla uğraşan sanatçıların yansıması olarak görmek gerekiyor. Onların yaklaşımlarını, çizim stratejilerini, estetik bakış açılarını görüyoruz." dedi.

Sergide, sosyopolitik, siyasi ve toplumsal konularla doğayı ele alan sanatçıların da olduğunu söyleyen Graf, üç boyutlu çizimler, neonlar, video ve performans eserlerin de görülebileceğini belirtti.

Melike Bayık'ın asistanlığında düzenlenen sergide, Ahmet Duru, Ali Elmacı, Arslan Sükan, Candaş Şişman, Cins, Çağrı Saray, Erdal Duman, Erinç Seymen, Fırat Engin, Güneş Terkol, Hacer Kıroğlu, Melike Kılıç, Serkan Yüksel, Yuşa Yalçıntaş, Yunus Emre Erdoğan'ın çizimleri yer alıyor.

"Çizim Bugün" sergisi, 30 Nisan'a kadar görülebilecek.

YORUMLAR
500
BAKAN ÖZER: 2022'NİN SONUNA KADAR ÜLKEMİZE 3 BİN YENİ ANAOKULU KAZANDIRACAĞIZ BAKAN ÖZER: 2022'NİN SONUNA KADAR ÜLKEMİZE 3 BİN YENİ ANAOKULU KAZANDIRACAĞIZ Maymun çiçeği: WHO, virüsün ilk kez insandan köpeğe bulaştığını açıkladı Maymun çiçeği: WHO, virüsün ilk kez insandan köpeğe bulaştığını açıkladı 17 Ağustos 2022 Haberleri 17 Ağustos 2022 Haberleri
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Çizim Bugün' Sergisi Ziyarete Açıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement