Devlet Çoksesli Korosu, sezon açılışını yarın Ankara CSO'da yapacak - Son Dakika

Devlet Çoksesli Korosu, sezon açılışını yarın Ankara CSO'da yapacak

17.09.2021 12:07
Devlet Çoksesli Korosu, sezon açılışını yarın Ankara CSO'da yapacak

Devlet Çoksesli Korosu, sezon açılışını yarın Ankara CSO Ana Salon'da "Carmina Burana" ile gerçekleştirecek.

Devlet Çoksesli Korosu, sezon açılışını yarın Ankara CSO Ana Salon'da "Carmina Burana" ile gerçekleştirecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Devlet Çoksesli Korosu, yeni sezonda Burak Onur Erdem şefliğinde antik kent konserlerinden festivallere, dijital yayınlardan seyircili acapella konserlerine pek çok etkinliği sanatseverlerle buluşturacak.

Koronun yeni sezon programında, 2021 Yunus Emre Yılı etkinlikleri kapsamında seslendirilecek Ahmet Adnan Saygun'un "Yunus Emre Oratoryosu" koro müziğinin ölümsüz eserlerinden "Mozart Requiem" ve "Faure Requiem" gibi önemli yapıtlar yer alıyor.

Koro, sezon açılışını yarın Ankara CSO Ana Salon'da "Carmina Burana" ile yapacak. Carl Orff'un ölümsüz sahne kantatı "Carmina Burana", 26 Eylül'de de Aspendos Antik Kenti'nde dinleyicileri tarihi doku ve müziğin eşsiz birlikteliğiyle buluşturacak.

50. İstanbul Müzik Festivali açılış konserinde Tekfen Filarmoni Orkestrası ile sahne alacak Devlet Çoksesli Korosu, Türk besteci Hasan Uçarsu'nun "Toprak Sever İnsanları Birer Birer" eserinin dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Koro, üyesi olduğu Avrupa Profesyonel Korolar Birliği aracılığıyla da Avrupa'daki müzikseverlere ulaşacak.

Devlet Çoksesli Korosunun Avrupalı bestecilere yazdırdığı Türkçe eserler de bu yayın serisinde yer alacak. Giovanni Bonato'dan Yunus Emre'nin, Henning Sommerro'dan Mevlana'nın, Eurico Carrapatoso'dan Nazım Hikmet'in dizelerinin dinletileceği yayınlarda eserlerin dünya prömiyerleri de gerçekleştirilecek. Orhan Veli'nin "Anlatamıyorum" şiiri, Sean Doherty'nin bestesinden, ilk defa Vox Nostra'nın "Bizim Sözümüz" yayınında dinleyiciyle buluşacak.

YORUMLAR
500
Konaklama tesislerinin belgeleri için başvuru süresi uzatılayacak Konaklama tesislerinin belgeleri için başvuru süresi uzatılayacak Trabzon'daki Ayasofya Camii yerli turistten çok Arap turistlerin akınına uğruyor Trabzon'daki Ayasofya Camii yerli turistten çok Arap turistlerin akınına uğruyor Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi Mannan, Rektör Tabakoğlu'nu ziyaret etti Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi Mannan, Rektör Tabakoğlu'nu ziyaret etti
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Devlet Çoksesli Korosu, sezon açılışını yarın Ankara CSO'da yapacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement