"Dört Yönüyle Necip Fazıl" - Son Dakika

"Dört Yönüyle Necip Fazıl"

24.05.2011 15:30
"Dört Yönüyle Necip Fazıl"

Zeytinburnu, Bir ideolog, şair, gönül adamı ve edip olarak Necip Fazıl dört farklı düşünür tarafından dört yönüyle ele alınıyor.

Necip Fazıl'ın yapmak isteyip de yapamadıklarının da konuşulacağı "Dört Yönüyle Necip Fazıl" adlı söyleşide; Mehmet Çifçigüzeli Necip Fazıl'ın yazar tarafını, Üstün İnanç kişiliğini, Prof. Dr. Durali Yılmaz düşünce dünyasını ve Prof. Dr. Fatih Andı ise şair kişiliğini ele alacak.

Mehmet Emin Avanaş'ın moderatörlüğünde yapılacak olan söyleşide bir de kısa belgesel yer alacak. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan bu kısa belgeselde; Ataol Behramoğlu, Mesut Uçakan, Mehmet Niyazi Özdemir, Mehmet Nuri Yardım, Recep Aslan ve Özcan Ergiydiren'in Necip Fazıl ile olan anı ve düşüncelerine yer verilecek.

Tür: Söyleşi

Program: Dört Yönüyle Necip Fazıl

Moderatör : Mehmet Emin Avanaş

Konuşmacılar :

Mehmet Çiſtçigüzeli

Üstün İnanç

Prof. Dr. Durali Yılmaz

Prof. Dr. Fatih Andı

Tarih: 25 Mayıs Çarşamba

Saat: 19:00

Yer: ZKS Söyleşi Salonu

YORUMLAR
500
Kılıçdaroğlu: 'Birileri Çocuğuna İş Bulamazken Birilerinin Dört, Beş Yerden Maaş Aldığını Biliyorum, Beraber Çözeceğiz' Kılıçdaroğlu: 'Birileri Çocuğuna İş Bulamazken Birilerinin Dört, Beş Yerden Maaş Aldığını Biliyorum, Beraber Çözeceğiz' Çin'de Dijital Ekonomi Son 10 Yılda Dört Kattan Fazla Büyüdü Çin'de Dijital Ekonomi Son 10 Yılda Dört Kattan Fazla Büyüdü Afet hasarları dört yeni mobil araçla tespit ediliyor (1) Afet hasarları dört yeni mobil araçla tespit ediliyor (1)
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Dört Yönüyle Necip Fazıl' - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement