Edirne'de sokak lezzetleri tanıtımı başladı - Son Dakika

Edirne'de sokak lezzetleri tanıtımı başladı

21.05.2022 14:10

Edirne'de sokak lezzetleri tanıtımı başladı Emine Erdoğan'ın öncülüğünde hazırlanan etkinlikler başladı, Edirne'nin geleneksel yemekleri tanıtıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde hazırlanan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Geleneksel...

Edirne'de sokak lezzetleri tanıtımı başladı

Emine Erdoğan'ın öncülüğünde hazırlanan etkinlikler başladı, Edirne'nin geleneksel yemekleri tanıtıldı

EDİRNE - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde hazırlanan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Geleneksel Edirne Mutfağı tanıtılıp, vatandaşlara sokak lezzetleri ikram edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinesiyle 81 ilde 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başladı. Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan program, Saraçlar Caddesinde halk oyunları gösterileriyle başladı.

Ardından, Trakya Mutfak Kültürü adlı fotoğraf sergisi gezildi. Coğrafi işaret alan ürünlerin tanıtılmasıyla devam eden programda, Geleneksel Edirne Mutfağının ürünleri canlandırıldı. Daha sonra, Edirne'nin coğrafi işaretli beyaz peyniri ve simidi vatandaşlara ikram edildi.

Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, "Pek çok farklı toplum ve dine mensup halkın yüzyıllar boyunca bir arada yaşadığı Edirne'de, sosyal ve kültürel hayatın etkilerini mutfakta görmek mümkündür. Osmanlı'ya yaklaşık bir asır başkentlik yapan şehrimiz, aynı zamanda uzun yıllar imparatorluğun yağ, bal ve hububat deposu olarak işlev görmüştür" açıklamasında bulundu.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözünden etkilendi, minik bahçeyi yeşertti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözünden etkilendi, minik bahçeyi yeşertti İSTANBUL-EMİNE ERDOĞAN ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM Kİ BUNUN 103 BİN TONU PLASTİK İSTANBUL-EMİNE ERDOĞAN ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM Kİ BUNUN 103 BİN TONU PLASTİK Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bursa programları ertelendi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bursa programları ertelendi
Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Edirne'de sokak lezzetleri tanıtımı başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement