Gaziantep ve Malatya'da Kültür Sanat - Son Dakika

Gaziantep ve Malatya'da Kültür Sanat

12.04.2018 10:55
Gaziantep ve Malatya'da Kültür Sanat

Gaziantep'te "Fay Hattı", "Göçmenler" ve "Bir Delinin Hatıra Defteri", Malatya'da ise "Ruhlar Gelirse" adlı oyunlar sahnelenecek.

Gaziantep'te "Fay Hattı", "Göçmenler" ve "Bir Delinin Hatıra Defteri", Malatya'da ise "Ruhlar Gelirse" adlı oyunlar sahnelenecek.

Behiç Ak'ın yazdığı Halil Akarsu'nun yönettiği "Fay Hattı" adlı oyunda, Tolga Gülcüler, Özge Aslan, Gülbahar Bozkurt ve Mustafa Erdem rol alıyor.

Sıradan hayatları olan insanların, depremden sonra yaşadıklarının anlatıldığı oyun, 13 Nisan Cuma günü saat 20.00 ve 14 Nisan Cumartesi günü ise saat 14.00 ve 20.00'de Onat Kutlar Sahnesi'nde izlenebilecek.

Ankara Tatbikat Sahnesi'nin sergileyeceği "Bir Delinin Hatıra Defteri" adlı oyunda, Erdal Beşikçioğlu rol alıyor.

Çar 1. Nikolay'ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun etrafında dönen olayların anlatıldığı oyun, 15 Nisan Pazar ve 16 Nisan Pazartesi saat 20.30'da Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Sahnesi'nde izlenebilecek.

Dostlar Tiyatrosu tarafından sergilenecek "Göçmenler" adlı oyunda, Genco Erkal, Şirvan Akan, Ayşe Lebriz Berkem, Lütfi Can Bulut, Cem Çetin ve Yiğit Yarar rol alıyor.

Mültecilerin hayatta kalma mücadelesinin anlatıldığı oyun, 18 Nisan Çarşamba saat 20.00'de Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Sahnesi'nde seyirciyle buluşacak.

Malatya

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, Noel Coward'ın yazdığı, Arif Özbilen'in Türkçeye çevirdiği "Ruhlar Gelirse" adlı oyunu Malatyalı tiyatroseverler için sergileyecek.

Bora Severcan'ın yönettiği oyunda, Hakan Latifoğlu, Şükran Poyrazlı, Nil Gül, Veysi Yoldaş, Sevim Özdağ, Mebruke Eraslan, Ena Alpar, Adem Yıldırım, Hüseyin Kombaycı, İbrahim Kaçmaz, Acar Çakmakçılar ve Mustafa Demirkol rol alıyor.

Oyunda, 1945'te dolandırıcı bir medyumun hikayesini anlattığı yeni kitabı "Görünmeyen" için saha araştırması yapmaya karar veren İngiltere'nin polisiye roman yazarı Charles Condimine'nin, bölgenin en meşhur medyumu madam Arcati'yi bir ruh çağırma seansı için evine davet etmesi, seans sırasında Charles'ın genç yaşta ölen eski karısı Elvira'nın ruhunun gelmesi ve evde mahsur kalması, fantastik, korkunç ve komik olaylarla aktarılıyor.

İki perdelik oyun, Malatya Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde yarın saat 20.00'de ve 14 Nisan Cumartesi günü ise saat 14.00 ve 20.00'de Malatyalı tiyatroseverler için sahnelenecek.

YORUMLAR
500
80 yaşında ilk günkü heyecanla mesleğini sürdürüyor 80 yaşında ilk günkü heyecanla mesleğini sürdürüyor Malatya'da hemzemin geçitte yük treninin çarptığı eşek arabasının sürücüsü yaralandı Malatya'da hemzemin geçitte yük treninin çarptığı eşek arabasının sürücüsü yaralandı Yük treni hemzemin geçitte eşek arabasına çarptı: 1 ağır yaralı Yük treni hemzemin geçitte eşek arabasına çarptı: 1 ağır yaralı
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Gaziantep ve Malatya'da Kültür Sanat - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement