Pandemide hayatını kaybeden eczacılar için "Eczacılar Anıt Parkı" açıldı - Son Dakika

Pandemide hayatını kaybeden eczacılar için "Eczacılar Anıt Parkı" açıldı

09.10.2021 16:58

Pandemide hayatını kaybeden eczacılar için "Eczacılar Anıt Parkı" açıldı Çankaya Belediyesi ve Türk Eczacılar Birliği tarafından pandemi döneminde hayatını kaybeden 84 eczacıların anısına "Eczacılar Anıt Parkı" hizmete sunuldu.

Pandemide hayatını kaybeden eczacılar için "Eczacılar Anıt Parkı" açıldı

ANKARA - Çankaya Belediyesi ve Türk Eczacılar Birliği tarafından pandemi döneminde hayatını kaybeden 84 eczacıların anısına "Eczacılar Anıt Parkı" hizmete sunuldu. Parkta, 84 eczacının adının yazdığı bir anıt bulunurken eczacıların adının işaretlendiği ağaçlar bulunuyor.

Pandemi döneminde hayatını kaybeden 84 eczacının anısına Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Kızılırmak Mahallesi'ne "Eczacılar Anıt Parkı" açıldı. Çankaya Belediyesi ve Türk Eczacılar Birliği'nin iş birliği ile yapılan parkta 84 eczacının isminin bulunduğu bir anıt taş ve eczacıların adının işaretlendiği ağaçlar bulunuyor. Eczacıların ismini taşıyacak parkın açılışına Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak ve çok sayıda hayatını kaybeden eczacıların yakının katılımıyla anıt parkın açılışı yapıldı. Açılışta Taşdelen ve Çolak, hayatını kaybeden eczacıların yakınlarına plaket taktim edilmesinin ardından eczacıların adının işaretlendiği ağaçlara can suyu verildi.

Parkın öneminin, pandemi döneminde hayatını kaybeden eczacıların anısına olduğunu ve hatıralarını yaşatacağını aktaran Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen, "Belediyemiz ve Türk Eczacılar Birliği'nin ortak çalışması ile bu parkı Çankaya'ya kazandırdık. Bu parkın anlamı da çok önemli. 84 eczacıyı görevleri başında, pandemi döneminde kaybettik. Biz onları unutmadık ve onları unutturmamak adına da bu parkta isimlerini yaşatacağız. Biz Çankaya'da vatana millete hizmet edenleri, şehitleri, kültür ve sanat insanlarını unutmayız. Hepsinin adı Çankaya'da bulunan 526 parkta yaşamaktadır ve yaşatmaya devam edeceğiz çünkü Çankaya, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı yerdir" ifadelerini kullandı.

Ağabeyi ile meslektaş olduklarını aktaran Müslüm Umuç, "Ağabeyim Abdulaziz Umuç ile meslektaşız. Kendisi 35 yıldır eczacılık mesleğini icra ediyordu. Geçen sene kasım ayında hayatını kaybetti. Böyle bir şey olmasaydı ismi unutulacaktı. Ağabeyim Şanlıurfa'nın ilk eczacılarından biridir" diye konuştu.

Pandemide hayatını kaybeden eczacılar için Eczacılar Anıt Parkı açıldı
Pandemide hayatını kaybeden eczacılar için Eczacılar Anıt Parkı açıldı
Pandemide hayatını kaybeden eczacılar için Eczacılar Anıt Parkı açıldı
Pandemide hayatını kaybeden eczacılar için Eczacılar Anıt Parkı açıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Pandemide hayatını kaybeden eczacılar için 'Eczacılar Anıt Parkı' açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Karısı pideciye kaçınca kendini yere atıp sinir krizi geçiren adam, Müge Anlı'da börek yaptı 20:47 Karısı pideciye kaçınca kendini yere atıp sinir krizi geçiren adam, Müge Anlı'da börek yaptı
Acun Ilıcalı'dan herkesi şaşırtan hareket! Hull City'nin ilk transferi TFF 1. Lig'den olabilir 17:17 Acun Ilıcalı'dan herkesi şaşırtan hareket! Hull City'nin ilk transferi TFF 1. Lig'den olabilir İki gündür aranan Neslihan, beklenmedik bir yerde bulundu 17:00 İki gündür aranan Neslihan, beklenmedik bir yerde bulundu Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini 15:46 Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini "Bebek senden değil" dedi, diye savundu! Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı 15:40 Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü 15:19 Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi 13:07 TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi Analistler tarih verip, 12:24 Analistler tarih verip, "Hazırlığınızı yapın" diyerek uyardı
Advertisement