İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali - Son Dakika

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali

06.05.2015 10:21
İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali

"Şehir ve Sınırlar" başlığı altında bu yıl yedincisi düzenlenen İTEF-İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, 30'u yabancı 60'ın üzerinde yazarın katılımıyla devam ediyor.

"Şehir ve Sınırlar" başlığı altında bu yıl yedincisi düzenlenen İTEF- İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, 30'u yabancı 60'ın üzerinde yazarın katılımıyla devam ediyor.

Festival kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kitaplığı'nda, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın "Saatleri Ayarlama Enstitüsü" romanından seçilmiş bölümler tiyatro sanatçısı Murat Eken tarafından okundu.

"Gecenin Sınırında Edebiyat" etkinliğiyle başlayan festivale, 26 farklı ülkeden 30 yabancı yazar katılıyor. Markus Zusak, Fatima Sharafeddine, Mauri Kunnas, Armine Anda, Hovhannes Tekgyozyan, Norbert Scheuer, Goce Smilevski gibi dünya edebiyatında önemli yere sahip yabancı yazarlar festivalde okuyucularıyla buluşuyor.

Türkiye'den de 30'un üzerinde yazarın yer aldığı festivalde, söyleşi ve yazar okumalarının yanı sıra interaktif edebiyat projelerine de yer verilecek.

"Okuyan Eller" projesi çerçevesinde Melike Günyüz'ün görme engelli çocuklar için hazırladığı kitap, festival kapsamında eğitmenler eşliğinde ve yazarın katılımıyla okul etkinliklerinde çocuklarla buluşacak.

Festival, Atatürk Kitaplığı'nda gerçekleştirilecek "Edebiyatın Bize Fısıldadıkları: Romanın ve Müziğin Sınırlarına Daveti" söyleşisiyle 8 Mayıs'ta sona erecek.

YORUMLAR
500
İstanbul'da yapımı devam eden iki metro hattının ihalesi yenilenecek İstanbul'da yapımı devam eden iki metro hattının ihalesi yenilenecek Ümit Özdağ: Merkez biziz, herkes kendi konumunu buna göre belirlesin Ümit Özdağ: Merkez biziz, herkes kendi konumunu buna göre belirlesin İbb, Bitiş Takviminin Gerisinde Kalan Kaynarca-Pendik-Tuzla ve Kirazlı-Halkalı Metro Hatları İçin Yeniden İhaleye Çıkacak İbb, Bitiş Takviminin Gerisinde Kalan Kaynarca-Pendik-Tuzla ve Kirazlı-Halkalı Metro Hatları İçin Yeniden İhaleye Çıkacak
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement