Lions Opera Ödülleri Sahiplerini Buldu - Son Dakika

Lions Opera Ödülleri Sahiplerini Buldu

22.05.2014 16:24
Lions Opera Ödülleri Sahiplerini Buldu

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan, Lions Yaşam Boyu Onur Ödülüne layık görüldü.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan, "Lions Yaşam Boyu Onur Ödülü"ne layık görüldü.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Uluslararası Lions Çoğul Yönetim Çevresi 118 Konfederasyonu'nun 2013-2014 çalışma döneminde, Türkiye'deki devlet operalarında sahnelenen temsiller arasından 12 dalda verilen "Lions Opera Ödülleri" sahiplerini buldu.

Lionlar tarafından belirlenen adaylar arasından jüri üyelerince Türkiye'de ve dünyada opera sanatına hizmetlerinden dolayı İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan, "Lions Yaşam Boyu Onur Ödülü" değer bulundu.

"En Başarılı Opera Prodüksiyonu" dalında ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin Türkiye prömiyerini yaptığı, Mehmet Ergüven'in sahneye koyduğu, Haendel'in "Giulio Cesare (Jül Sezar)" adlı eseri ödül almaya hak kazandı.

Ödüller, 10 Haziran'da Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Balo Salonu'nda düzenlenecek törende sahiplerine verilecek. - İstanbul

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan Polonya'dan ayrıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Polonya'dan ayrıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye olarak bir taraftan çatışmaların diplomatik çözümle sona ermesi için çaba harcarken, diğer taraftan da... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye olarak bir taraftan çatışmaların diplomatik çözümle sona ermesi için çaba harcarken, diğer taraftan da... AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Çarklar dönüyor, yatırımlar devam ediyor AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Çarklar dönüyor, yatırımlar devam ediyor
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Lions Opera Ödülleri Sahiplerini Buldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement