Salon’da Bu Hafta - Son Dakika

Salon’da Bu Hafta

14.02.2011 14:51
Salon’da Bu Hafta

Salon, Bu Hafta Da Konserlerden Tiyatro Gösterileri ve Söyleşilere, Renkli Bir Programa Ev Sahipliği Yapacak.

Günlük yaşam filozofu olarak ün yapan yazar Alain de Botton, Management Centre Türkiye işbirliğiyle 15 Şubat Salı akşamı, Türk hikâye ve roman geleneğinde ayrıksı bir yere sahip Nazlı Eray ise Doğan Hızlan'la Edebiyat buluşmaları kapsamında 16 Şubat Çarşamba akşamı okurlarıyla buluşacak. 2000'li yılların en iyi çıkış yapan caz vokallerinden Sara Gazarek, 18 Şubat Cuma ve 19 Şubat Cumartesi geceleri, iki gece üst üste Salon'a konuk olurken Volt Tiyatrosu'nun taptaze oyunu Tilt, 20 Şubat Pazar akşamı Salon izleyicileriyle buluşuyor.

Alain de Botton'la "Aşk, İş, Felsefe, Seyahat"

15 Şubat Salı, saat 20.00

Okurlarını edebiyat, resim, felsefe ve tarihin labirentlerinde keyifli yolculuklara çıkaran Alain de Botton, Management Centre Türkiye işbirliği ile Salon'da okurlarıyla buluşuyor. 15 Şubat Salı akşamı saat 20.00'de gerçekleştirilecek söyleşide Alain de Botton, "Aşk, İş Felsefe, Seyahat" temalarına odaklanacak. Basit kavramlara derin anlamlar yüklerken karmaşık konuları duru bir şekilde sunabilen yaratıcı düşünür, hayatı ve kendini sorgulamak, yeniden tanımlamak için yola çıkanlara çalışmalarını ve hikâyesini anlatacak, rehberlik edecek. Katılımcılar, yazarın favori temalarından aşk, iş, felsefe ve seyahat ile ilgili tartışmada yer alırken, Botton'a soru sorma şansını da yakalayacaklar. Yoğun ilgi gören Alain de Botton'un "Aşk, İş, Felsefe, Seyahat" başlıklı söyleşisinin oturmalı biletleri tükenmiştir. Sınırlı sayıda ayakta biletler, 80 TL üzerinden temin edilebilir.

Nazlı Eray, Doğan Hızlan'la Edebiyat Buluşmaları'nda

16 Şubat Çarşamba, saat 20.00

Salon'da Doğan Hızlan'ın, her ay farklı konuklarla farklı konuları tartışacağı edebiyat buluşmaları devam ediyor! Salon'da her ay gerçekleştirilen edebiyat buluşmalarının beşincisinin konuğu üslûbu ve kullandığı tekniklerle Türk hikâye ve roman geleneğinde ayrıksı bir yere sahip olan Nazlı Eray. Yazarlıkta 50 yılı geride bırakan ve fantastik edebiyatın Türkiye'deki güçlü kalemlerinden olan Nazlı Eray, romanları, hikâyeleri ve edebi kimliği hakkında merak edilenleri 16 Şubat Çarşamba akşamı saat 20.00'da Doğan Hızlan'a anlatacak. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliğine katılmak isteyenlerin pazarlama@iksv.org adresine rezervasyon e-mail'i göndermeleri yeterli.

Günümüzün En İyi Caz Yorumcularından

Sara Gazarek, İki Gece Üst Üste Salon'da

18 Şubat Cuma ve 19 Şubat Cumartesi, saat 22.30

2000'li yılların en iyi çıkış yapan caz vokallerinden Sara Gazarek, iki konser için İstanbul'a geliyor. Ünlü JazzTimes dergisince güncel cazın en iyi üçüncü caz sanatçısı seçilen Gazarek, 18 Şubat Cuma ve 19 Şubat Cumartesi geceleri saat 22.30'da Salon'un konuğu oluyor. Seattle'da doğup büyüyen ve lise yıllarında tanıştığı caz müziğini koro eğitmenliği yaparak pekiştiren Sara Gazarek, Billboard Geleneksel Caz listelerinde ilk onda yer alan, 2005'te yayımladığı ilk albümü Yours'tan iki yıl sonra American Songbook standartlarına odaklandığı Return to You albümüyle büyük beğeni topladı. Bu albümde Joni Mitchell'ın "Carey" ve Leonard Cohen'in "Hallelujah" gibi şarkılarını başarıyla yorumladı. Ailesi olarak gördüğü Triosence grubuyla gerçekleştirdiği canlı performanslarını, albümlerinden daha ritmik ve tempolu bulan Gazarek, lirik ve berrak sesiyle Şubat ayında iki akşam üst üste Salon dinleyicilerini büyüleyecek. Sara Gazarek konserinin biletleri 40 TL ve 25 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

Volt Tiyatrosu: Tilt

20 Şubat Pazar, saat 19.30

Volt Tiyatrosu'nun taptaze oyunu Tilt, iki ayrı performans için, 20 ve 27 Şubat Pazar akşamları Salon'da! Ebru N. Celkan'ın yazıp Aslıhan Erguvan'un yönetmenliğini üstlendiği Tilt, şehir hayatının kaotik hızını ve ölümle yaşam arasında sıkışmışlığı konu alan beş ayrı hikâyeden oluşuyor. Toplumsal yaşamda yalnızlaşan bireylerin sistem karşısında yaşadıkları güvensizliğe, çaresizliğe ve amaçsızlığa odaklanan Tilt'te, Şerif Sezer, Murat Mahmutyazıcıoğlu, Murat Garibağaoğlu, Mine Tugay, Cem Bayurgil, İpek Türktan, Levent Can, Ushan Çakır ve Sezgi Mengi sahne alıyor. Gösterinin biletleri 25 TL ve 15 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

Salon Biletleri

Biletler, Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden temin edilebilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerlidir. Lale Kart sahipleri bilet alımlarında %25'e varan özel indirimlerden yararlanabilirler. Salon programı hakkında ayrıntılı bilgi için www.saloniksv.com adresi ziyaret edilebilir.

Salon’da Bu Hafta

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Salon’da Bu Hafta - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Gökhan Çıra, yeni sevgilisiyle sarmaş dolaş fotoğraf paylaştı 10:09 Gökhan Çıra, yeni sevgilisiyle sarmaş dolaş fotoğraf paylaştı
Erdoğan'ın yeni ekonomi modeli için vakti yok! Bloomberg'in raporu ortaya çıkardı 10:04 Erdoğan'ın yeni ekonomi modeli için vakti yok! Bloomberg'in raporu ortaya çıkardı Dünyada sadece Muğla'nın Milas ilçesinde çıkıyor! Elmastan 10 bin kat daha değerli 09:50 Dünyada sadece Muğla'nın Milas ilçesinde çıkıyor! Elmastan 10 bin kat daha değerli TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş: 3 tane oyun şirketi şu anda yerli otomobil için çalışıyor 08:56 TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş: 3 tane oyun şirketi şu anda yerli otomobil için çalışıyor Plajda cinsel ilişkiye giren çift gözaltına alındı 18:01 Plajda cinsel ilişkiye giren çift gözaltına alındı 15 balta darbesiyle eşini öldüren kadın,mahkemede polisleri suçladı 16:44 15 balta darbesiyle eşini öldüren kadın,mahkemede polisleri suçladı Son dakika! Burundi'de hapishanede yangın çıktı! 38 mahkum yanarak hayatını kaybetti 16:33 Son dakika! Burundi'de hapishanede yangın çıktı! 38 mahkum yanarak hayatını kaybetti Ibrahimovic, Türk hayranlarından da tepki toplayacak! Milli oyuncumuz Hakan hakkında sert sözler 16:13 Ibrahimovic, Türk hayranlarından da tepki toplayacak! Milli oyuncumuz Hakan hakkında sert sözler
Advertisement