Special Edition: Fuckup Nights X Influencer Talks - Son Dakika
Kültür Sanat

Special Edition: Fuckup Nights X Influencer Talks

Special Edition: Fuckup Nights X Influencer Talks

Zorlu PSM'de gerçekleşen yeni sezon etkinliklerini başlangıcını yapacak MIX festival; müzik, kültür ve sanat etkinliklerine ek olarak Influencer Talks ve FuckUp Nights ile katılımcılara yeni bir deneyim fırsatı sunucak. Influencer Talks, sosyal medya influencer'larından ilham almak ve onlarla bağlantı kurabilmek amacıyla oluşturulmuş bir organizasyondur ve bu hareketin temel felsefesi, sosyal medya kullanımıyla ilgili sorular sorarak kullanım alanının daha verimli bir şekilde değerlendirilmesini sağlamaktır.

29.09.2016 20:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Zorlu PSM'de gerçekleşen yeni sezon etkinliklerini başlangıcını yapacak MIX festival; müzik, kültür ve sanat etkinliklerine ek olarak  Influencer Talks ve FuckUp Nights ile katılımcılara yeni bir deneyim fırsatı sunucak.

Influencer Talks, sosyal medya influencer'larından ilham almak ve onlarla bağlantı kurabilmek amacıyla oluşturulmuş bir organizasyondur ve bu hareketin temel felsefesi, sosyal medya kullanımıyla ilgili sorular sorarak kullanım alanının daha verimli bir şekilde değerlendirilmesini sağlamaktır. Günümüzde bütün pazarlarda azımsanamayacak bir etkisi olan sosyal medyayı, hem içerik hem de kullanım alanları açısından geliştirmek için gerekli bilgileri katılımcılarla paylaşacak etkinlik, özellikle yaratıcılığına güvenen ve sosyal medyada aktif içerik paylaşırken keyif alan kullanıcıların profesyönelliğe adım atmasında önemli bir rol oynamaktadır. Buna ek olarak, sosyal medyada reklamcılığın ve pazarlamanın önem kazandığı pazarlarda  yabancı olan firmaların bu sahadaki ilk teorik bilgilerini edinmeleri için büyük önem taşımaktadır.

FuckUp Nights; başarısız olmuş girişim ve projelerin hikayelerinin profesyöneller tarafından paylaşıldığı, sorgulandığı, kutlama havasında geçen küresel bir harekettir. Etkinliğin felsefesi ise, hiç başlamadığınız projelerde başarısız olma olasılığınızın %100 garantili olmasında yatar. Bu etkinlikle birlikte, deneyimlerini paylaşan profesyöneller, yaptıkları hatalardan ve başarısızlıklardan çıkardıkları derslerle katılımcılara ışık olurken, başarısızlıklardan başarı yaratmanının önemini vurgulayacaklardır. Böylece katılımcılar her başarısızlığın aslında başarı için atılan bir adım olduğunu canlı örneklerden dinleyerek öğrenecek ve kendi hayatlarında bu felsefeyi uygulayabileceklerdir.

Konuşmacılar

Ömer Erkmen

Fatih Aker

Tunç Topçuoğlu

Ali Biçim

--

Ömer Erkmen

Microsoft'ta kurumsal dünyada çalıştıktan sonra girişim dünyasına ilk adımını Mekanist'le atıyor. 2011'den 2015'e kadar aktif bir şekilde Mekanist'in faaliyetlerinde söz sahibi olan Ömer Erkmen 2015 yılında şirketin Zomato tarafından satın alınması ile daha aktif bir şekilde girişimcilik ve yatırım alanlarında rol almaya başlıyor. Son zamanlarda başarılı olmuş ve adını duyurmaya başlamış birçok girişimde melek yatırımcı ve mentor olarak bulunuyor. İçersinde bulunduğu girişimler arasında: Scorp, Flightrecorder, Ideasoft, Blesh, Temizlikyolda, Bionluk, Kolay Randevu, Connected2me, Erasmusinn ve English Ninjas bulunuyor. Melek yatırımcılık alanında çok yüksek bir başarı oranı ile devam eden Ömer Erkmen, Türkiye'deki girişimcilik ekosisteminin "Ömer Abi'si" olarak ün yapmış birisi.

Fatih Aker

2004 yılında alkışlarlayaşıyorum.com'u kurdum. 2011 yılında Livio Angelisanti ile yazdığımız "1 kadın 2 salak" adlı kitabımız çıktı. Aynı sene alkışlarlayaşıyorum.com'u sattım ve İzmir'den İstanbul'a taşındım. Uzun video yerine mikro videonun öne çıkmaya başlayacağını düşünüp 2011'de ekşisözlük ve Başak Purut tarafından da yatırım alan 59saniye.com'u (mikro video içeriği sitesi) ve ardından 2014 yılında 2 arkadaşımla beraber microduction'ı (mikro video prodüksiyon şirketi) kurdum. Şu an 59saniye ve microduction projelerine devam etmekle beraber, ekşi sözlük'te yönetici direktörlük görevimi sürdürüyorum. Sert, haşin, gaddar fakat bilakis çok kibarım, iyi dans ederim, ısrar ederim.

Tunç Topçuoğlu

İstanbul'da doğan Tunç Topçuoğlu uzun yıllar Amsterdam'da yaşadı. Hollanda'da dünyanın önde gelen reklam ajanslarında çalıştıktan sonra, 2010 yılında İstanbul'a döndü ve 'El Turco Digital' adlı dijital ajansı kurdu. 5 yıllık bir süreden sonra bu ajansı bir şekilde batırmayı başaran Tunç, gündelik hayatını ve yakın çevresini TuncTop adlı YouTube kanalı üzerinden yayınlamaya başladı. Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen bir çok markasına projeler üreten Tunç'un en büyük özelliği dijital dünyayı iyi anlaması ve hemen hemen her mecra üzerinden insana dokunabilmeyi başarabilmesi. Bu iki zıt görünen kavramı, yani "dijital" ve "insan"ı Tunç'un ürettiği hemen hemen tüm projelerde görebilirsiniz. Pozitif lider özellikleri ile tam bir ekip adamı olan Tunç FuckeUp Nights'da bize ajansını nasıl batırdığını anlatacak.

Ali Biçim

Michael Jackson'ın Beat It parçasına yaptığı "Just Pide" düzenlemesiyle internette milyonlarla buluştu. Dijitalden kabloluya geçişi uzun sürmedi. Spesifik işleri, Okan Bayülgen'in programlarında sketch sanatçısı olarak; total kavramını da "Babam Sınıfta Kaldı" dizisinde oynadığı Yazgan karakteriyle keşfetti. Birçok dijital reklamda yer almakla birlikte, televizyon ve radyo seslendirmeleri yaptı. Son hamlesi ise Türkiye'deki LATE NIGHT SHOW akımında genç bir adres olarak televizyonda yer almaktı. Ali Biçim Show, gerçekleştirdiği en büyük hayaliydi. Sosyal medyada insight fool içerikler üretmeye devam ediyor.

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Special Edition: Fuckup Nights X Influencer Talks - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kur'an-ı Kerim'deki yemin ayetlerine odaklanan 'Yemin Olsun' sergisi Başakşehir Şehir Sanat Galerisi'nde ziyarete açıldı
  17:14 Kur'an-ı Kerim'deki yemin ayetlerine odaklanan 'Yemin Olsun' sergisi Başakşehir Şehir Sanat Galerisi'nde ziyarete açıldı

  Başakşehir Şehir Sanat Galerisi'nde açılan 'Yemin Olsun' sergisi, Kur'an-ı Kerim'deki yemin ayetlerinin hikmetini ve derinliğini anlatıyor. Sergide arz, sema, yıldızlar, yörüngeler, gece, gündüz, şafak, kuşluk vakti, ay, güneş, kalem, rüzgar, zeytin ve incir gibi kavramlara edilen yeminler sanatsal bir perspektifle sunuluyor. Sergide Adnan Çoker, Devrim Erbil, Ahmet Oran, Erol Kılıç, Fatih Özkafa, Leyla Kara, İsmail Hakkı Gurbetçi, Faruk Kırlı, Raşit Altun ve Muhammet Mağ'ın da arasında bulunduğu sanatçıların eserleri yer alıyor. 'Yemin Olsun Sergisi', 28 Mayıs'a kadar ziyaret edilebilir.

 • Azerbaycanlı Ünlü Sanatçı Cavanşir Mammadov Hayatını Kaybetti
  17:12 Azerbaycanlı Ünlü Sanatçı Cavanşir Mammadov Hayatını Kaybetti

  Azerbaycan'ın ünlü sanatçılarından Cavanşir Mammadov, 70 yaşında evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Mammadov'un birçok eseri bulunuyordu ve 2005 yılında Azerbaycan Devleti tarafından 'Emektar Artist Ünvanı'na layık görülmüştü. Ünlü şarkıcı Doğuş'un eşi Hoşgedem Hidayetkızı, Mammadov'un ölüm haberini duyduğunda büyük üzüntü yaşadığını belirtti ve onun değerli bir sanatçı olduğunu vurguladı.

 • Ankara'da Tulu Kitap tarafından yayımlanan çocuk edebiyatı dergisi 'Kuşluk' tanıtıldı
  17:04 Ankara'da Tulu Kitap tarafından yayımlanan çocuk edebiyatı dergisi 'Kuşluk' tanıtıldı

  Ankara'da Tulu Kitap tarafından yayımlanan çocuk edebiyatı dergisi 'Kuşluk'un tanıtımı Gölbaşı Vilayetler Evi'nde yapıldı. Tanıtım programına Tulu Kitap Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalkan, Genel Yayın Yönetmeni Enes Celep, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve davetliler katıldı. Derginin ilk sayısı mart ayında piyasaya çıktı. Dergi, 2024 yılında elde edilecek abonelik gelirlerinin tamamını Gazze'ye bağışlayacak.

 • İzmir'de Türk Silahlı Kuvvetleri Sergisi Açıldı
  16:59 İzmir'de Türk Silahlı Kuvvetleri Sergisi Açıldı

  İzmir'de, Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen '1923'den Günümüze Türk Silahlı Kuvvetleri Sergisi'nde, Mehmetçik'in Cumhuriyet'in ilk yıllarından bugüne kadarki 114 fotoğrafı sergilendi. Sergiyi gezen vatandaşlar, fotoğrafları inceleyerek gurur duyduklarını ifade etti. Sergi, 22 Nisan Pazartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek.

 • İstanbul Modern, 23 Nisan'da 'Müzede Oyun' şenliği düzenliyor
  16:23 İstanbul Modern, 23 Nisan'da 'Müzede Oyun' şenliği düzenliyor

  İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel olarak üç gün sürecek olan 'Müzede Oyun' şenliğine ev sahipliği yapıyor. Çocukları sanatla buluşturmayı amaçlayan etkinlikte, çocuklar ve aileleri müzenin farklı mekanlarında sanat aktiviteleri gerçekleştiriyor. Programa 2-10 yaş arası çocuklu aileler ücretsiz kayıt yaptırabiliyor. İstanbul Modern, çocukların kendilerini sanatçı ve kaşif gibi hissetmelerini sağlamak için farklı içerikler hazırladı. Etkinlikte sergi turları, renk atölyesi, masal okuma etkinlikleri ve ebeveynlere yönelik yaratıcılık seminerleri gibi etkinlikler yer alıyor.

 • Bakan Özhaseki:
  15:37 Bakan Özhaseki: "Bu coğrafyada yaşamanın bedeli güçlü olmak"

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Sun Fuarcılık iş birliği ile düzenlenen Kayseri Çocuk Kitap Fuarı ve Şenliği açılış programında konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 'Bu coğrafyada yaşamanın bedeli güçlü olmak' dedi.

 • Çeşme Kaymakamlığı, Hayatın Anlamı Kitap Projesi kapsamında mekan okuma etkinliği düzenledi
  14:19 Çeşme Kaymakamlığı, Hayatın Anlamı Kitap Projesi kapsamında mekan okuma etkinliği düzenledi

  Çeşme Kaymakamlığı tarafından yürütülen 'Hayatın Anlamı Kitap Projesi' kapsamında, Alaçatı yer değirmenlerinde mekan okuma etkinliği gerçekleştirildi. Kaymakam Mehmet Maraşlı, proje koordinatörü Arzu Güleryüz Maraşlı, 15 Eylül Mustafa Çapkan İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı etkinlikte, vatandaşlar da kitap okuyarak eşlik etti.

 • Adana'da Portakallı Lezzetler Yarışması düzenlendi
  14:05 Adana'da Portakallı Lezzetler Yarışması düzenlendi

  Adana'da devam eden 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında "Portakallı Lezzetler Yarışması" gerçekleştirildi. Kentin önemli tarım ürünlerinden narenciyenin özel tariflerle buluşturulduğu yarışmada şefler, tatlı-pasta, soğuk-sıcak yemekler ve yöresel Adana mutfağı kategorilerinde mücadele etti. Dereceye giren şeflere ödül verilirken, etkinlikte Adana'nın öne çıkan 35 yöresel yiyeceği sergilendi.

 • İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı Açıldı
  14:03 İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı Açıldı

  Hükümlü ve tutukluların ürettikleri ürünlerin sergilendiği İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı, Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can'ın katılımıyla açıldı. Can, modern ceza infaz rejiminin insanı topluma geri kazandırma anlamında en üst seviyede hizmet verdiğini belirtti. Fuarda, hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıda, tekstil, gümüş işleme, ahşap hediyelik eşya, deri çanta gibi ürünler sergileniyor.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'dan çocuklara ilham dolu mesaj
  13:57 Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'dan çocuklara ilham dolu mesaj

  Alper Gezeravcı, TBMM'nin açılışının 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde yaptığı açıklamalarda, çocuklara ilham kaynağı olmaktan gurur duyduğunu ve Türkiye'nin geleceğinin çocuklarla şekilleneceğini belirtti. Gezeravcı, Atatürk'ün vizyonuyla yürünecek yollara işaret etti ve devletin güçlü iradesiyle hedeflere ulaşma konusundaki kararlılığını vurguladı.


Advertisement