Sumru Yavrucuk'tan "Sahnede Talihsiz Bir Kaza Yaşadım" Açıklaması - Son Dakika
Kültür Sanat

Sumru Yavrucuk'tan "Sahnede Talihsiz Bir Kaza Yaşadım" Açıklaması

Sumru Yavrucuk\'tan "Sahnede Talihsiz Bir Kaza Yaşadım" Açıklaması

Muğla'nın Marmaris ilçesinde su yerine antifriz içen oyuncu Sumru Yavrucuk, "Sahnede talihsiz bir kaza yaşadım. Dekorların arasına şoförümüzün kişisel kamyonuyla ilgili kimyasal maddeleri karışmış.

05.12.2018 20:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Muğla'nın Marmaris ilçesinde su yerine antifriz içen oyuncu Sumru Yavrucuk, "Sahnede talihsiz bir kaza yaşadım. Dekorların arasına şoförümüzün kişisel kamyonuyla ilgili kimyasal maddeleri karışmış. Su bidonları yerine adblue (antifriz) sıvısı taşınmış. Maalesef kontrol edilmeden de bardaklara boşaltılmış." dedi.

Marmaris'teki özel hastanede tedavisi tamamlan Yavrucuk, oyunu için geldiği Bodrum ilçesinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Yaşanan olayı talihsizlik olarak değerlendiren Yavrucuk, "Sahnede talihsiz bir kaza yaşadım. Dekorların arasına şoförümüzün kişisel kamyonuyla ilgili kimyasal maddeleri karışmış. Su bidonları yerine adblue (antifiriz) sıvısı taşınmış. Maalesef kontrol edilmeden de bardaklara boşaltılmış. Rol icabı sürekli yaptığım bir mizansen var. O mizansene geldiğinde tereddütsüz çay diye içtim. İçtiğim anda büyük bir acı hissettim." diye konuştu.

Olayın, birinci perde finalinde yaşandığını belirten Yavrucuk, üç saniye sonra içeriye giderek istifra ettiğini anlattı.

Aynı maddeyi rol arkadaşının da içtiğini ifade eden Yavrucuk, "Hastanede müşahede altına alındım. Hastane seferber oldu ve tedavimin ardından taburcu oldum." dedi.

Yavrucuk, olayı duyup kendisine geçmiş olsun dileklerini ileten hayranlarına da teşekkür etti.

Marmaris Armutalan Kültür Merkezi'ndeki etkinliklere katılan Yavrucuk, dün, oyun sırasında mizansen gereği içmesi gereken çay yerine bardağa yanlışlıkla konulan antifrizi içince rahatsızlanmış, kendisini kötü hisseden ve kusmaya başlayan sanatçı, ambulansla ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Sumru Yavrucuk'tan 'Sahnede Talihsiz Bir Kaza Yaşadım' Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Artvin Murgul'da kadınlar bakır işlemeciliği kursuna katılıyor
  12:25 Artvin Murgul'da kadınlar bakır işlemeciliği kursuna katılıyor

  Artvin'in Murgul ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan bakır işlemeciliği kursuna katılan kadınlar, hem meslek öğreniyor hem de aile ekonomilerine katkı sağlıyor. Yöredeki maden ocaklarından çıkan bakır ülke ekonomisine katkı sağlarken, kadınlar da bakırdan yapılan ürünleri geleneksel motiflerle süslüyor. Usta öğretici Zehra Kadıoğlu, kursiyerlerin hem meslek öğrendiğini hem de yaptıkları ürünleri satarak gelir elde ettiklerini belirtti. Kadınlar, bakır işlemeciliği sayesinde hem zaman geçiriyor hem de meslek öğreniyor.

 • Alman Wittelsbach Hanedanı'nın kraliyet sarayı Münih Rezidansı ziyaretçilerini ağırlıyor
  12:01 Alman Wittelsbach Hanedanı'nın kraliyet sarayı Münih Rezidansı ziyaretçilerini ağırlıyor

  Alman Wittelsbach hanedanı hükümdarlarının kraliyet sarayı olan Münih Rezidansı, tarih meraklılarının dikkatini çeken bir turistik mekan. Sarayın odaları ve sanat koleksiyonları, Wittelsbach hanedanının seçici zevkine ve politik hırsına ışık tutuyor. 1385'te inşa edilen ve yıllar içinde genişletilen saray, 1918'de hanedanlık sona erene kadar kullanıldı. Bugün ise dev bir sanat müzesi olarak hizmet vermektedir. Sarayda Wittelsbach ailesinin koleksiyonundan birçok eser sergilenmektedir. Ayrıca Cuvillies Tiyatrosu'nda müzik performansları da düzenlenmektedir.

 • Edirne'deki Makedon Kulesi'nde Restorasyon Çalışmaları Devam Ediyor
  11:55 Edirne'deki Makedon Kulesi'nde Restorasyon Çalışmaları Devam Ediyor

  Edirne Müzesi Müdürü Şahan Kırçın, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan restorasyon çalışmalarının ikinci etap çalışmalarına geçildiğini açıkladı. Kulede yapılacak çalışmaların yaklaşık 1 yıl süreceği ve restorasyonun tamamlandıktan sonra ziyaretçilere açılacağı belirtildi. Makedon Kulesi, Roma döneminden kalma bir yapı olup, tarihi süreç ve görsellerle ziyaretçilere sunulacak.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde şantiye gezileri düzenleyecek
  11:40 Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde şantiye gezileri düzenleyecek

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Roma Tiyatrosu, Arkeopark ve Ankara Kalesi'nde şantiye gezileri düzenleyecek. Başvurular internet üzerinden yapılacak.

 • Gaziantep'te Tarihi Şeker Hanı'nda Gümüş Ürünleri Alıcı Buluyor
  11:37 Gaziantep'te Tarihi Şeker Hanı'nda Gümüş Ürünleri Alıcı Buluyor

  Gaziantep'te restorasyon çalışmalarının ardından hizmete giren tarihi Şeker Hanı'nda geleneksel motiflerle işlenen gümüş ürünler yurt içi ve yurt dışında alıcı buluyor. Hanın üst katında gümüş ziynet eşyası imalatı yapılırken alt kısmında oluşturulan mağazada ise üretilen eşyalar satışa sunuluyor. Hanın dış çevresinde yapılan ve avlusunda bulunan kafede de alışverişe gelenlere kentin yöresel yemekleri ikram ediliyor. Ziyaretçiler hem gümüş işlemeciliğini görme fırsatı buluyor hem de kente özgü yöresel lezzetleri tadabiliyor.

 • AGD Kayseri Şubesi'nden Şehitler Gecesi ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı Anma Programı
  11:23 AGD Kayseri Şubesi'nden Şehitler Gecesi ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı Anma Programı

  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kayseri şubesi tarafından düzenlenen 'Şehitler Gecesi ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı Anma Programı'nda konuşmalar yapıldı ve sanatçı Osman Gündüz'ün ezgileriyle devam etti.

 • Opera ve Sinema Sanatçısı Altan Günbay'ın Vefatının 10. Yılı
  11:12 Opera ve Sinema Sanatçısı Altan Günbay'ın Vefatının 10. Yılı

  Opera, sinema ve müzik alanında eserler veren çok yönlü sanatçı Altan Günbay'ın vefatının üzerinden 10 yıl geçti. Günbay, 1931 yılında Konya'da doğdu ve sanat hayatına Ankara Devlet Konservatuvarı'nda başladı. Birçok filmde rol alan ve opera sahnelerinde başarıyla yer alan Günbay, Türk sinemasının önemli karakter oyuncularından biri olarak tanındı. Ayrıca müzikler besteledi ve yapımcılık da yaptı. Günbay, 2014 yılında hayatını kaybetti.

 • Art Dubai'de yapay zeka ve minyatür sanatı bir araya geldi
  11:11 Art Dubai'de yapay zeka ve minyatür sanatı bir araya geldi

  Dünyanın dört bir yanından sanatçıları bir araya getiren Art Dubai'nin 17. edisyonu, 3 Mart'a kadar devam edecek. Fuarda Arjantinli sanatçı Florencia S.M. Brück'ün yapay zeka ve minyatür sanatını birleştiren 9 eseri sergilendi. Eserler, yapay zeka robotu Chatgpt ile oluşturuldu ve Blockchain teknolojisiyle NFT olarak hazırlandı. Ayrıca, Art Dubai, Gazze'deki sivillere destek amacıyla fon toplama kampanyası düzenliyor.

 • Bilecik Belediyesi Ücretsiz Tiyatro Oyunlarıyla Çocukları Buluşturuyor
  11:11 Bilecik Belediyesi Ücretsiz Tiyatro Oyunlarıyla Çocukları Buluşturuyor

  Bilecik Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sahne alan tiyatro oyunlarıyla çocuklar, sevdikleri çizgi film karakterleriyle buluşuyor. Oyunlar hem eğlendiriyor hem de öğretiyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Yeniden Sinematek Gösterimleri
  11:05 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Yeniden Sinematek Gösterimleri

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Mart ayındaki "Yeniden Sinematek" gösterimlerinde "Değişen Dünya ve Geçmişe Özlem" temasıyla dört film, İzmirli sinemaseverlerle buluşacak.

 • Müslüm Gürses'in Albümlerinin Yönetmeni ve Bestecisi Anlattı
  11:05 Müslüm Gürses'in Albümlerinin Yönetmeni ve Bestecisi Anlattı

  Arabeskin Babası olarak tanınan Müslüm Gürses'in albümlerinin yönetmeni, aranjörü ve bestecisi Ali Osman Erbaşı, sanatçının yaşamını ve müzik kariyerini anlattı. Erbaşı, Gürses'in insanlığını, yüce gönüllülüğünü ve arkadaşlığını özlediğini belirtti. Müslüm Gürses'in repertuvarını geniş kitlelere hitap edecek şekilde düzenlediğini ve her kesimin dinlediği bir sanatçı haline geldiğini söyleyen Erbaşı, Gürses'in dürüst, iyi niyetli ve samimi bir kişilik olduğunu vurguladı.


Advertisement