Yasak kareler - Son Dakika

Yasak kareler

15.05.2020 08:05
Yasak kareler

İTİRAF (NYMPHOMANIAC)Ülkemizde sinema gösterimi yasaklansa da sonradan TV'de ya da internette izlenen filmlerden biri. Her filmiyle olay yaratan Lars von Trier, nemfoman bir kadının itiraflarını 4 saat boyunca tüm çıplaklığıyla perdeye aktarıyor.

İTİRAF (NYMPHOMANIAC)

Ülkemizde sinema gösterimi yasaklansa da sonradan TV'de ya da internette izlenen filmlerden biri. Her filmiyle olay yaratan Lars von Trier, nemfoman bir kadının itiraflarını 4 saat boyunca tüm çıplaklığıyla perdeye aktarıyor. Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård başrolde.

ARABİSTANLI LAWRENCE

Yasak kareler

"Kwai Köprüsü", "Dr. Jivago"nun yönetmeni David Lean, Araplar'ın İngilizlerle birlik olarak Osmanlı'ya karşı savaşmasını ve ortalığı karıştıran İngiliz ajanı Lawrence'ı anlatıyor. Peter O'Toole, Alec Guinness, Anthony Quinn'li 7 Oscar'lı başyapıt, Star1'de yayınlanana kadar 1962'den 1990'a kadar yasaklı kaldı.

GECEYARISI EKSPRESİ

Yasak kareler
1978'den beri tüm dünyada Türkiye'nin imajını yerle bir eden film. Sınırdan çıkarken uyuşturucuyla yakalanan, hapse atılan ve işkenceler gören Amerikalı öğrenci Billy Hayes'in gerçek hikayesini bire bin katarak anlatan Alan Parker filmi, ancak 90'larda özel TV HBB yayınlamıştı.

ARARAT

Yasak kareler
Atom Egoyan'ın 20. yüzyılın başlarında yaşanan Ermeni olaylarını günümüze bağlayarak anlatan film, dehşete düşüren sahnelerle dolu. Charles Aznavour'un başrolde olduğu film, sinemalarda ve festivalde yasaklandı, özel bir TV'de biraz kesilerek gösterildi.

AMERİKA, AMERİKA (AMERICA, AMERICA)

Yasak kareler
Kayseri kökenli bir Rum ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Elia Kazan'ın, ailesinin hayatından esinlendiği yapıtı, İstanbul'dan Amerika'ya göç sırasında yaşananları konu alıyor. 1963 tarihli, Oscar'lı 3 saatlik destanı bir ara bir kanalda gösterilmek istendi ancak halen yayımlanmış değil.

YORUMLAR
500
Maymun çiçeği: ABD'de virüse maruz kaldığını düşünen herkese aşı tavsiyesi Maymun çiçeği: ABD'de virüse maruz kaldığını düşünen herkese aşı tavsiyesi Tedavi Gördüğü Ortaya Çıktı Tedavi Gördüğü Ortaya Çıktı Son dakika haberi! Kedi kurtarma operasyonunu yüzlerce kişi film izler gibi izledi Son dakika haberi! Kedi kurtarma operasyonunu yüzlerce kişi film izler gibi izledi
Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Yasak kareler - Son Dakika

Bu haber Hürriyet tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Hürriyet tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Hürriyet kurumudur.

Advertisement