Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Menderes Deltası haberleri, Menderes Deltası son dakika, son dakika Menderes Deltası

Son Dakika Menderes Deltası Haberleri

Son dakika Menderes Deltası haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son menderes deltası haberleri anında burada.


 • 11.10.2023 11 Eki 11:30 Kuşadası'nda düzensiz göçmen operasyonu: 9 göçmen yakalandı, 1 şüpheli tutuklandı

  Kuşadası'nda düzensiz göçmen operasyonu: 9 göçmen yakalandı, 1 şüpheli tutuklandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yapılan operasyonda, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya hazırlanan 9 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmen kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 1 şüpheli ise cezaevine gönderildi. Operasyon sonucunda, yabancı uyrukluları yasa dışı yolla yurt dışına çıkarmaya çalıştığı tespit edilen S.G, İzmir'de tutuklandı.

 • 15.09.2023 15 Eyl 16:42 Büyük Menderes Havzası'nda Toplu Balık Ölümleri

  Büyük Menderes Havzası'nda Toplu Balık Ölümleri EGE Bölgesi'nin en önemli tarımsal su kaynağı Büyük Menderes Havzası Milli Parkı'nın son noktası olan tahliye kanalındaki toplu balık ölümlerinin, sulama sezonunun bitmesiyle baraj kapaklarının kapanması, artan sıcaklıklar ve kuraklığın etkisiyle ana tahliye kanalında sudaki oksijen miktarının azalmasından kaynaklandığı bildirildi. Balık ölümlerinin başka nedeni olup olmadığının tespiti için ayrıca su ve ölü balık numuneleri alınıp analize gönderildiği kaydedildi. Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Büyük Menderes Havzası'nın tahliye kanalında 2 gün önce toplu balık ölümleri gerçekleşti. Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nın tam ortası, yaklaşık 6 kilometre boyunca sazlıklar ölü balıklarla doldu. Toplu balık ölümlerine Aydın Valiliği el attı. Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, kanaldan incelenmek üzere su ve ölen balıklardan alıp, tahlile gönderdi. Konuyla ilgili Aydın Valiliği ise yapılan yazılı açıklamada, 'Söke ilçesindeki tahliye kanalında toplu halde balık ölümlerinin yaşanması haberleri üzerine, ilgili tüm kurumlarımız tarafından gerekli çalışmalar başlatılarak denetime esas numuneler incelenmek üzere yetkili laboratuvarlara gönderilmiştir. Toplu balık ölümleri nedeniyle ilgili yapılan araştırmalar sonucunda; sulama sezonunun bitmesiyle baraj kapaklarının kapanması, artan sıcaklıklar ve kuraklığın etkisiyle ana tahliye kanalında sudaki oksijen miktarının azalması nedenleriyle balık ölümlerinin gerçekleştiği kurum yetkililerince bildirilmiştir. Balık ölümlerinin bu nedenler dışında farklı bir nedenle olup olmadığının belirlenmesi amacıyla su ve ölü balık numuneleri alınarak analize gönderilmiştir. Konu üzerinde hassasiyetle durulmakta ve incelemeler devam etmektedir' denildi.

 • 15.09.2023 15 Eyl 16:03 Büyük Menderes Havzası'nda Toplu Balık Ölümleri

  Büyük Menderes Havzası'nda Toplu Balık Ölümleri EGE Bölgesi'nin en önemli tarımsal su kaynağı olan Büyük Menderes Havzası Milli Parkı'nın tahliye kanalında meydana gelen toplu balık ölümlerinin nedeni, sulama sezonunun bitmesiyle beraber baraj kapaklarının kapanması, artan sıcaklıklar ve kuraklık sonucu suyun oksijen miktarının azalması olduğu belirtildi. Balık ölümlerinin başka bir nedeni olup olmadığını tespit etmek için su ve ölü balık numuneleri analize gönderildi.

 • 14.09.2023 14 Eyl 00:19 Büyük Menderes'teki balık ölümleri tedirgin etti

  Büyük Menderes'teki balık ölümleri tedirgin etti Büyük Menderes Deltası'nda meydana gelen balık ölümleri, bölgedeki kirliliğe dikkat çeken EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü tarafından dile getirildi. Sürücü, yaklaşık 6 kilometrelik sazlıkların kıyılarının ölü balıklarla dolu olduğunu belirtti. Büyük Menderes Nehri'ndeki kirlilik ve çöp adaları nedeniyle balık ölümlerinin yaşandığı bölgede, analiz yapılması gerektiği vurgulandı. Ayrıca, balık ölümlerinin halk sağlığını tehdit ettiği ve temizlenmesi gerektiği ifade edildi. Balık ölümlerinin her yıl tekrarlandığına dikkat çeken Sürücü, sorumlular hakkında ağır cezalar verilmesi ve tüm ilgili kurumların iş birliği yapması gerektiğini söyledi.

 • 13.09.2023 13 Eyl 19:56 Büyük Menderes Havzası'nda Toplu Balık Ölümleri

  Büyük Menderes Havzası'nda Toplu Balık Ölümleri EGE bölgesinin en önemli tarımsal su kaynağı olan Büyük Menderes Havzası Milli Parkı'nın son noktası olan tahliye kanalında toplu balık ölümleri gerçekleşti. Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, Bu konuda gereken yapılmazsa, bölgemizin en önemli biyolojik çeşitlilik alanında ekolojik yapı çökecek, tüm canlılar bundan olumsuz etkilenecek dedi.

 • 13.09.2023 13 Eyl 19:18 Büyük Menderes Havzası'nda Toplu Balık Ölümleri

  Büyük Menderes Havzası'nda Toplu Balık Ölümleri Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Büyük Menderes Havzası'nın tahliye kanalında toplu balık ölümleri gerçekleşti. EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, endüstriyel tesislerin arıtmasız kirli atık sularının tahliye kanalına verilmesinin neden olduğunu belirtti. Bu durumun bölgenin biyolojik çeşitlilik alanında ekolojik yapıyı çökerteceğini ve tüm canlıları olumsuz etkileyeceğini vurguladı. Ölü balıkların kuşlar tarafından yenildiğine dikkat çeken Sürücü, konunun araştırılması için ilgili kurumlara başvuracaklarını ifade etti.

 • 08.09.2023 08 Eyl 09:28 Denizlerde su seviyesi yükseliyor, İstanbul ve İzmir tehdit altında

  Denizlerde su seviyesi yükseliyor, İstanbul ve İzmir tehdit altında Küresel Denge Derneği'nin 'İstanbul ve İzmir İlleri için Deniz Seviyesi Yükselmesi ve Olası Etkileri' raporu, İstanbul'da düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

 • 05.09.2023 05 Eyl 18:00 Kuşadası'nda kayalıklarda mahsur kalan köpek kurtarıldı

  Kuşadası'nda kayalıklarda mahsur kalan köpek kurtarıldı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kayalıklarda mahsur kalan köpek, gezi teknesi çalışanları tarafından kurtarıldı. Yapılan kontrolde köpeğin iyi olduğu öğrenildi.

 • 03.09.2023 03 Eyl 15:18 Milli Parkın yeni müdürü Mersin: "Hizmetlerin en sağlıklı şekilde vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayacağız"

  Milli Parkın yeni müdürü Mersin: 'Hizmetlerin en sağlıklı şekilde vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayacağız' Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'na yeni müdür olarak Özcan Mersin atandı.

 • 01.09.2023 01 Eyl 23:53 Milli parkta tatilciler domuzları elleriyle besliyor

  Milli parkta tatilciler domuzları elleriyle besliyor Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bulunan milli parkta tatilcilerin arasında dolaşan domuzlar, vatandaşların verdiği yemek artıkları ile besleniyor. Domuzların insanlar arasında rahat şekilde dolaşması dikkat çekiyor.

 • 29.08.2023 29 Ağu 22:25 Ormanların koruyucu kartalları iş başında

  Ormanların koruyucu kartalları iş başında Aydın'da orman yangınlarını önlemek için kullanılan Mikro İHA'lar, Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda termal tarama yaparak ormanları koruyor. Yapılan denetimlerde termal sıcaklık yer yer 35 dereceleri görülürken vatandaşlar da uyarıldı.

 • 30.07.2023 30 Tem 16:37 Milli Park Mikro İHA'lar ile korunuyor

  Milli Park Mikro İHA'lar ile korunuyor Aydın'da orman yangınlarını önlemek için kullanılan Mikro İHA'lar, Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda termal tarama yaparken, bölgede yüksek sıcaklık tespit edildi. Yapılan denetimlerde termal sıcaklık yer yer 60 dereceleri görülürken, vatandaşlar da orman yangınlarına karşı uyarıldı. Mikro İHA'lar, ormanlık alanları havadan korurken, aynı zamanda çevredeki cam ve pet şişe gibi yangın çıkarma riski oluşturan materyalleri de topluyor.

 • 21.07.2023 21 Tem 11:54 2023 Kış Ortası Su Kuşu Sayımı Sonuçları Açıklandı

  2023 Kış Ortası Su Kuşu Sayımı Sonuçları Açıklandı DOĞA Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği '2023 Kış Ortası Su Kuşu Sayımı'nda, 159 sulak alanda 2 milyon 66 bin 758 su kuşu sayıldı. Ancak kuruyan ve donan sulak alanlarda su kuşu gözlenmedi. Geçen yıla göre sayım yapılan yer sayısı ve su kuşu sayısı arttı. En fazla görülen tür sakarmeke oldu.

 • 08.07.2023 08 Tem 00:50 Kuşadası Milli Parkı'nda rüşvet iddialarıyla ilgili gözaltına alınan 42 şüpheli serbest bırakıldı

  Kuşadası Milli Parkı'nda rüşvet iddialarıyla ilgili gözaltına alınan 42 şüpheli serbest bırakıldı Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nda rüşvet iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 42 şüpheliden 37'si savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Milli parkta görevli 5 kişi ise adli kontrol şartıyla salıverildi. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda dijital materyallere el konuldu. Şüphelilerin, rüşvet karşılığında milli park sınırlarında izinsiz su kuyusu açılmasına ve izin verilmeyen noktalara kovan koymasına göz yumdukları öne sürülmüştü.

 • 07.07.2023 07 Tem 17:31 Aydın'da 'Arı Kovanı' Operasyonu: 5 Kamu Görevlisi Adliyeye Sevk Edildi

  Aydın'da 'Arı Kovanı' Operasyonu: 5 Kamu Görevlisi Adliyeye Sevk Edildi Aydın merkezli 5 ilde gerçekleştirilen 'Arı Kovanı' adlı operasyonda 28 şüpheliden 5 kamu görevlisi adliyeye sevk edildi. Söke Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada, Dilek Yarımadası Milli Parklar Müdürlüğü'ne bağlı Doğanbey Milli Parklar şefliğinde kovanlara yer tahsisi için arıcılardan ve SİT alanlarında sondaj kuyusu açmak isteyen çiftçilerden 'irtifak' adı altında para istendiği ihbarı üzerine operasyon düzenlendi. Diğer 23 şüpheli ise serbest bırakıldı.

 • 07.07.2023 07 Tem 11:39 Arı Kovanı Operasyonunda 5 Kamu Görevlisi Adliyeye Sevk Edildi

  Arı Kovanı Operasyonunda 5 Kamu Görevlisi Adliyeye Sevk Edildi Aydın merkezli 5 ilde gerçekleştirilen 'Arı Kovanı' adlı operasyonda gözaltına alınan 28 şüpheliden 5 kamu görevlisi, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Doğanbey Şefi U.U. ile birlikte adliyeye sevk edildi. Diğer 23 şüpheli ise polisteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında, Dilek Yarımadası Milli Parklar Müdürlüğü'ne bağlı Doğanbey Milli Parklar şefliğinde kovanlara yer tahsisi için arıcılardan ve SİT alanlarında sondaj kuyusu açmak isteyen çiftçilerden 'irtifak' adı altında para istendiği ihbarı üzerine operasyon düzenlendi.

 • 04.07.2023 04 Tem 14:25 Arı Kovanı Operasyonunda 5 Kamu Görevlisi Gözaltına Alındı

  Arı Kovanı Operasyonunda 5 Kamu Görevlisi Gözaltına Alındı Aydın merkezli düzenlenen 'Arı kovanı' adlı 'rüşvet' operasyonunda, Kuşadası ve Söke sınırları içindeki Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Doğanbey Şefi U.U. dahil olmak üzere 5'i kamu görevlisi toplam 28 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, arıcılardan ve bölgede sondaj kuyusu açmak isteyen çiftçilerden rüşvet aldıkları iddia ediliyor. Soruşturma devam ediyor.

 • 04.07.2023 04 Tem 12:47 Kuşadası'nda milli parkta rüşvet iddialarıyla 28 şüpheli gözaltına alındı

  Kuşadası'nda milli parkta rüşvet iddialarıyla 28 şüpheli gözaltına alındı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bulunan Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nda rüşvet iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, 28 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler arasında milli parkta görevli 5 kişi de bulunuyor. Şüphelilerin, rüşvet karşılığında milli park sınırlarında izinsiz su kuyusu açılmasına ve izin verilmeyen noktalara kovan koymasına göz yumdukları öne sürülüyor.

 • 27.06.2023 27 Haz 11:13 Ege'nin turistik merkezleri Kurban Bayramı'na yüzde 100 dolulukla giriyor

  Ege'nin turistik merkezleri Kurban Bayramı'na yüzde 100 dolulukla giriyor Ege'nin turistik merkezleri Çeşme, Kuşadası ve Didim'deki tesisler, Kurban Bayramı'na yaklaşık yüzde 100 dolulukla giriyor. Çeşme'deki otellerde neredeyse boş oda kalmazken, Kuşadası'nda plajlarda boş yer bulmak da zorlaştı. Turizmciler ve esnaf memnun, bayram tatili hareketlilik getirdi.

 • 26.06.2023 26 Haz 11:21 Kuşadası'nda turistler doğal güzelliklerin yanı sıra misafirperverlikten de etkileniyor

  Kuşadası'nda turistler doğal güzelliklerin yanı sıra misafirperverlikten de etkileniyor Kuşadası, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Güvercinada, Kadıkalesi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yıl binlerce yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. İlçede 237 otel bulunurken, kruvaziyerlerin de en çok uğradığı limana sahip. Türkiye'yi ilk kez tercih eden turistlerin de ağırladığı Kuşadası'nda, turistlerin çoğunlukla her şey dahil otelleri tercih ettiği belirtiliyor. Turistler, Türk insanının misafirperverliğinden ve konaklama imkanlarından memnun olduklarını ifade ediyorlar. Salgın sürecinde İspanya ve Yunanistan gibi ülkelerde tesislerin açılmaması nedeniyle Türkiye'yi tercih eden turistlerin, Türkiye'nin sunduğu hizmet ve karşılığında aldığı para açısından memnun oldukları belirtiliyor.

 • 12.06.2023 12 Haz 11:28 Kuşadası ve Didim'deki Oteller Kurban Bayramı'nda Dolu Geçirmeyi Bekliyor

  Kuşadası ve Didim'deki Oteller Kurban Bayramı'nda Dolu Geçirmeyi Bekliyor Kuşadası ve Didim'deki oteller, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yerli pazarda hareketlilik yaşıyor. Kuşadası Otelciler Derneği Başkanı Tacettin Özden, Kurban Bayramı dönemi için rezervasyonların iyi gittiğini ve genel anlamda dolu veya doluluğa yakın bir dönem geçirilmesini beklediğini söyledi. Didim Turizm Derneği Başkanı Melih Koyuncu ise ilçedeki otellerde ortalama yüzde 90 doluluk beklediklerini ifade etti.

 • 07.06.2023 07 Haz 11:02 Kuşadası'nda son bir haftada 6 ölü yunus karaya vurdu

  Kuşadası'nda son bir haftada 6 ölü yunus karaya vurdu Aydın'ın Kuşadası ilçesinde son bir haftada farklı plajlarda 6 ölü yunusun karaya vurduğu tespit edildi. Yunusların insan kaynaklı ölümleri şüphesiyle denizle ilgili birimler tarafından araştırma yapılması için Kuşadası Kaymakamlığına bilgilendirme yapıldı.

 • 05.06.2023 05 Haz 17:43 Kuşadası'nda Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Büyük Menderes Deltası temizlendi

  Kuşadası'nda Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Büyük Menderes Deltası temizlendi Kuşadası Belediyesi, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Müdürlüğü ve EKODOSD iş birliğinde gerçekleştirilen temizlik etkinliğinde yaklaşık 4 kamyon atık toplandı. Temizlik sırasında özellikle Samos Adası'ndan ve deniz araçlarından atılan atıklar dikkat çekerken, katılımcılara teşekkür belgesi verildi. Etkinliğe katılan cankurtaran Gülce Özdenli, insanlardan denizlere iyi bakmalarını ve çevrelerine atıklarını atmamalarını rica etti.

 • 17.04.2023 17 Nis 14:45 AYDIN-BÜYÜK MENDERES DELTASI'NDA KAÇAK AÇILAN SU KANALI KAPATILIYOR

  AYDIN-BÜYÜK MENDERES DELTASI'NDA KAÇAK AÇILAN SU KANALI KAPATILIYOR BÜYÜK Menderes Deltası'nda, kaçak uygulamayla açıldığı iddia edilen 1,7 kilometre uzunluğunda, 15 metre genişliğindeki su kanalı, sivil toplum kuruluşlarının itirazıyla, Denizli Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun kanalın kapatılmasına yönelik kararının ardından doldurulmaya başlandı.

 • 17.04.2023 17 Nis 12:36 Söke Ovası'nın balerini allı turnalar, tarlalara indi

  Söke Ovası'nın balerini allı turnalar, tarlalara indi - Söke Ovası'nın balerini allı turnalar, tarlalara indi EKODOSD Başkanı Sürücü: "Su yoksa yaşam da yok" Bahar ayı ile birlikte Söke Ovası'nda sezon hazırlıkları başlarken allı turnalar, toprağın tuzluluğunun azalması için yapılan uygulama ile suların kapladığı tarlalara indi.

 • 14.04.2023 14 Nis 12:32 Kuşadası'nda 'yelkovan kuşları' telef olmuş halde bulundu

  Kuşadası'nda 'yelkovan kuşları' telef olmuş halde bulundu Kuşadası'nda 'yelkovan kuşları' telef olmuş halde bulundu Aydın'ın Kuşadası ilçesinde şiirlere de konu olan yelkovan kuşları, Kocagöl önündeki plajda ölü olarak bulundu.

 • 14.04.2023 14 Nis 12:32 Kuşadası'nda 'yelkovan kuşları' telef olmuş halde bulundu

  Kuşadası'nda 'yelkovan kuşları' telef olmuş halde bulundu Kuşadası'nda 'yelkovan kuşları' telef olmuş halde bulundu Aydın'ın Kuşadası ilçesinde şiirlere de konu olan yelkovan kuşları, Kocagöl önündeki plajda ölü olarak bulundu.

 • 13.04.2023 13 Nis 00:24 Kuşadası Sazlık Koyu'nda 2 düzensiz göçmen cesedi bulundu

  Kuşadası Sazlık Koyu'nda 2 düzensiz göçmen cesedi bulundu Aydın'ın Kuşadası ilçesi Milli Park Sazlık Koyu mevkisinde kıyıya vuran 2 düzensiz göçmen cesedi bulundu.

 • 17.03.2023 17 Mar 10:57 Ege Denizi'nde kurtarılan Liberya uyruklu 3 hamile kadından Türkiye'ye teşekkür

  Ege Denizi'nde kurtarılan Liberya uyruklu 3 hamile kadından Türkiye'ye teşekkür Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında 14 Mart'ta kurtarılan 38 düzensiz göçmen arasında bulunan Liberya uyruklu hamile 3 kadın, kendilerini kurtaran güvenlik güçlerine teşekkür etti.

 • 14.03.2023 14 Mar 14:15 Aydın açıklarına itilen düzensiz göçmenlerden 38'i kurtarıldı, 4'ünün cesedine ulaşıldı

  Aydın açıklarına itilen düzensiz göçmenlerden 38'i kurtarıldı, 4'ünün cesedine ulaşıldı Yunanistan unsurlarınca Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarına itilen iki lastik bottaki düzensiz göçmenlerden 38'i kurtarıldı, 4'ünün cesedine ulaşıldı.

 • 04.03.2023 04 Mar 00:58 Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Ünver'e yapılan saldırıya tepki

  Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Ünver'e yapılan saldırıya tepki Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver'in uğradığı saldırıya tepki yağdı.

 • 03.03.2023 03 Mar 15:06 Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Ünver'e yapılan saldırıya tepki

  Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Ünver'e yapılan saldırıya tepki Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Ünver'e yapılan saldırıya tepki Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver'in uğradığı saldırıya tepki yağdı.

 • 24.01.2023 24 Oca 10:10 Obilet.com, emekli olunca yerleşilebilecek kasabaları derledi

  Obilet.com, emekli olunca yerleşilebilecek kasabaları derledi Obilet.com emekli olunca büyük şehirlerden gitmeyi düşünenler için doğal güzellikleriyle öne çıkan, oksijeni bol, huzurla yaşanabilecek sahil kasabalarını derledi.

 • 21.01.2023 21 Oca 09:57 Milli Park İşletmecisi Göl'den açıklama: "Çıkan haberlerin amacı algı oluşturmaktır"

  Milli Park İşletmecisi Göl'den açıklama: 'Çıkan haberlerin amacı algı oluşturmaktır' Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı içinde yer alan plaj, lokanta ve büfelerin işletilmesi için yapılan ihalenin iptal edildiğine yönelik yapılan açıklama ve bu yönde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Güzelçamlı Milli Parkı işletmeci Serkan Göl, "İhale iptal edilmedi.

 • 19.01.2023 19 Oca 13:38 Göçmen kuşlar sıcak hava nedeniyle Avrupa'da kaldı

  Göçmen kuşlar sıcak hava nedeniyle Avrupa'da kaldı Kuş gözlemcileri, zengin yaşam kaynaklarıyla su kuşlarına ev sahipliği yapan İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla'daki 28 sulak alanda kuşların popülasyonunu kayıt altına alıyor.

 • 28.12.2022 28 Ara 19:49 Doğaseverler Menderes'te başlatılan çalışmalardan memnun

  Doğaseverler Menderes'te başlatılan çalışmalardan memnun Doğaseverler Menderes'te başlatılan çalışmalardan memnunAYDIN Büyük Menderes Nehri'nin kirliliğinin olumsuz etkilerini sürekli olarak gündemde tutmaya çalışan Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği Başkanı Bahattin Sürücü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan analiz ve...

 • 30.11.2022 30 Kas 11:41 Kuşadası Milli Parkı Müdürü Aşık, görevden alındı

  Kuşadası Milli Parkı Müdürü Aşık, görevden alındı AYDIN'ın Kuşadası ilçesi Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Müdürü Koray Aşık, 5 adet tepesi kırılmış ve 3 adet devrik ağacı 'olağanüstü rapor' tanzim etmeden kestirmek ve naklettirmekten görevden alındığı açıklamasında bulundu.

 • 09.11.2022 09 Kas 14:09 Aydın'da düzensiz göçmenlerle yurt dışına kaçmaya çalışan 9 FETÖ üyesi yakalandı

  Aydın'da düzensiz göçmenlerle yurt dışına kaçmaya çalışan 9 FETÖ üyesi yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında Yunan unsurlarınca geri itilen lastik botta düzensiz göçmenlerle birlikte 9 FETÖ üyesi yakalandı, hakimliğe sevk edilen 4'ü tutuklandı.

 • 03.11.2022 03 Kas 11:03 Doğaseverlerin gözdesi korunan alanlara yapılacak yatırım bu yıl 85 milyon lirayı bulacak

  Doğaseverlerin gözdesi korunan alanlara yapılacak yatırım bu yıl 85 milyon lirayı bulacak Tarım ve Orman Bakanlığı, ziyaretçi sayısı her geçen yıl artan milli park ve tabiat parkı gibi korunan alanların alt ve üstyapı tesis çalışmaları için bu yılın ilk yarısında 46,3 milyon liralık harcama yaparken yıl sonuna kadar yatırım tutarının 85 milyon lirayı bulması öngörülüyor.

 • 17.10.2022 17 Eki 17:21 Manisa haberi! Manisa'daki "kamu fotoğrafçıları" eğitimi kapsamında Dilek Yarımadası'nda uygulama yapıldı

  Manisa haberi! Manisa'daki 'kamu fotoğrafçıları' eğitimi kapsamında Dilek Yarımadası'nda uygulama yapıldı Manisa yerel gündem haberine göre Manisa'da kamu kurum ve kuruluşlarının basın birimi çalışanları, Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nı fotoğrafladı.

 • 04.10.2022 04 Eki 23:32 Son dakika haberi | Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı açıklarında yavru Akdeniz Foku ölü bulundu

  Son dakika haberi | Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı açıklarında yavru Akdeniz Foku ölü bulundu Edinilen son dakika haberine göre AYDIN'ın Kuşadası ilçesi Dilek Yarımadası Milli Parkı ile Yunanistan'ın Samos Adası arasında bulunan Bayrak Adası'nda, yavru Akdeniz Foku ölü olarak bulundu.

 • 27.09.2022 27 Eyl 14:41 Kuşadası'nda geri itilen 116 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Kuşadası'nda geri itilen 116 düzensiz göçmen kurtarıldı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 116 düzensiz göçmen karaya çıkarıldı.

 • 07.09.2022 07 Eyl 21:33 Okulların açılmasına günler kala vatandaşlar denize akın etti

  Okulların açılmasına günler kala vatandaşlar denize akın etti Okulların açılmasına günler kala vatandaşlar denize akın etti Milli Park'ta son hafta yoğunluğu Okulların açılmasına sayılı günler kala Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı son günleri değerlendirmek isteyenlerin akınına uğradı.

 • 04.09.2022 04 Eyl 03:06 Kuşadası'nda 6 kaçak göçmen kurtarıldı, 1 kaçak göçmen ölü bulundu

  Kuşadası'nda 6 kaçak göçmen kurtarıldı, 1 kaçak göçmen ölü bulundu AYDIN'ın Kuşadası ilçesi açıklarında, Yunan unsurlarınca Türk karasularına itilen 6 kaçak göçmen kurtarılırken, 1 kaçak göçmenin hayatını kaybettiği belirlendi.

 • 03.09.2022 03 Eyl 22:32 Aydın'da Yunanistan unsurlarınca geri itilen göçmenlerden 1'i öldü, 6'sı kurtarıldı

  Aydın'da Yunanistan unsurlarınca geri itilen göçmenlerden 1'i öldü, 6'sı kurtarıldı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen ve kurtarılan 7 düzensiz göçmenden 1'inin öldüğü tespit edildi.

 • 03.09.2022 03 Eyl 18:09 Kuşadası'nda Türk karasularına itilen düzensiz göçmenler yakalandı

  Kuşadası'nda Türk karasularına itilen düzensiz göçmenler yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Yunan unsurları tarafından geri itilen 7 düzensiz göçmen yakalanırken, göçmenlerden birinin hayatını kaybettiği belirlendi.

 • 01.09.2022 01 Eyl 10:49 Zenginliğe Farklı Bir Bakış projesinin ilk kısmı tamamlandı

  Zenginliğe Farklı Bir Bakış projesinin ilk kısmı tamamlandı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa hazırlamış oldukları Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu 4004 Doğa ve Bilim Okulları Destek Programı çerçevesinde desteklenen 'Zenginliğe Farklı Bir Bakış: Endemik Bitkilerimiz ve...

 • 28.07.2022 28 Tem 20:19 KUŞADASI'NDA 'MİLLİ PARK CİĞERİMİZ YANMASIN' İMZA KAMPANYASI

  KUŞADASI'NDA 'MİLLİ PARK CİĞERİMİZ YANMASIN' İMZA KAMPANYASI METEOROLOJİ'nin sıcak hava uyarısı üzerine 5 gün önce ziyarete kapatılan Aydın'ın Kuşadası Güzelçamlı Mahallesi'ndeki Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nın Valilik Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Kararı'yla bugün tekrar ziyarete açılması Kuşadalıları tedirgin etti.

 • 23.07.2022 23 Tem 17:57 Milli park işletmecisi Göl; "5 günlük kapanma tüm esnafı mağdur etti"

  Milli park işletmecisi Göl; '5 günlük kapanma tüm esnafı mağdur etti' Aydın'ın Kuşadası ilçesi Güzelçamlı Mahallesi'nde bulunan Büyük Menderes Deltası Milli Parkı işletmecisi Serkan Göl, 5 günlük kapanma kararı nedeniyle sadece kendilerinin değil, tüm esnafın mağdur olduğunu belirtti.

 • 21.07.2022 21 Tem 19:05 Kuşadası Bileşenleri'nden İçişleri Bakanlığı'na Çağrı: "Orman Yangınları ile İlgili Genelge Milli Parkı da Kapsasın"

  Kuşadası Bileşenleri'nden İçişleri Bakanlığı'na Çağrı: 'Orman Yangınları ile İlgili Genelge Milli Parkı da Kapsasın' Kuşadası Bileşenleri bölgedeki orman yangını riskine karşı, “İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı’nın valiliklere gönderdiği orman yangınlarıyla ilgili genelgenin en önemli değerimiz olan Milli Parkı da kapsamasını istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Advertisement