Son dakika Nobel haberleri, Nobel son dakika, son dakika Nobel

Son Dakika Nobel Haberleri

 • Haftanın tarihine bakış
  03 Mar Haftanın tarihine bakış

  8 Mart, 1977'de Birleşmiş Milletler (BM) tarafından "Dünya Kadınlar Günü" ilan edildi.

 • Anadolu'nun güçlü sesi: Yaşar Kemal
  27 Şub Anadolu'nun güçlü sesi: Yaşar Kemal

  Yaşar Kemal, Türk edebiyatının önemli yazarlarından biri olarak bilinir. İnce Memed, Orta Direk, Binboğalar Efsanesi, Ağrı Dağı Efsanesi, Sarı Sıcak ve Tek Kanatlı Bir Kuş gibi birçok esere imza atan Kemal, doğaya ve topluma duyduğu ilgiyle tanınır. Usta yazarın hayatı ve eserleri hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

 • Haftanın tarihine bakış
  25 Şub Haftanın tarihine bakış

  Ermeni güçlerin, 26 Şubat 1992'de Hocalı'da kadın, çocuk ve yaşlı gözetmeksizin yaptığı katliamda savunmasız durumdaki 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti.

 • Elon Musk'ın Neuralink Girişimi Yasal Sorunlarla Karşı Karşıya
  24 Şub Elon Musk'ın Neuralink Girişimi Yasal Sorunlarla Karşı Karşıya

  Son dönemin popüler iş insanı Elon Musk'ın Neuralink girişiminin, birçok yasal sorun yaşadığı konuşuluyor. Şirket insan beynine çip takarak zihinsel fonksiyonları artırmayı başardığını açıklasa da, bu durum etik endişeleri sindirmeye yetmeyecek gibi görünüyor. Beyinle fiziksel olarak tam entegre olacak böylesine bir sistemin, ileriki dönemde ciddi sorunlar yaratabileceğini savunan aktivistler de mevcut. Musk ise şu ana kadar bu eleştiriler için doyurucu bir cevap verememiş gibi görünüyor. İşte tüm detaylar… Neuralink, yasal sorunlar mı yaşıyor? Neuralink'in bazı yasal izinleri almakta zorluk yaşadığı daha önceden biliniyor. Özellikle insanlar üzerinde yapılan bilimsel deney, birçok kez reddedilmişti. Hatta bazı deneyleri yasal izni olmadan yaptığı iddia edilen şirket, ilk kez 2023'ün mayıs ayında insanlar üzerinde çalışma izni alabildi. Bu gelişmeyle birlikte birçok kişi beynine çip taktırabilmek için sıraya girdi. Gelen aşırı talep, bazı yasal mercilerin insanların haklarını mı koruduğunu, yoksa onları bir haktan mahrum mu ettiğini bizlere sorgulatmıştı. Elon Musk Nobel'e aday gösterildi! Ayrıca başta maymunlar olmak üzere birçok hayvan üzerinde birtakım testler gerçekleştiren Neuralink, bu konuda da birçok suçlamaya maruz kalmıştı. Deneye katılan hayvanların ciddi sağlık sorunları yaşadığı, hatta bazılarının hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştı. Elon Musk ise bu suçlamalara yanıt olarak, sadece ölümcül hastalığı olan hayvanları deneylerinde kullandıklarını söylemişti. Ek olarak bazı uzmanlar, böyle araştırmalar tüm insanlığa yarar sağlayacağı için, yapılan testlerdeki etik ihlallerin görmezden gelinmesi gerektiğini savunuyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Neuralink ne yapmalı? Siz beyninize çip takılmasına izin verir miydiniz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

 • Atılım Üniversitesi, Mardin'de Eğitim Fuarı düzenlendi
  24 Şub Atılım Üniversitesi, Mardin'de Eğitim Fuarı düzenlendi

  Mardin'de düzenlenen 'Üniversite Tanıtım Günleri Fuarı'nda, Atılım Üniversitesi standı yoğun ilgi gördü. Üniversite rektörü Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, bilim ve teknolojiyle düşünmek ve yaşamanın önemine vurgu yaparak öğrencilere bilgi verdi.

 • X Platformu, Hindistan Hükümetinin Hesap Kapatma Taleplerini Onayladı
  23 Şub X Platformu, Hindistan Hükümetinin Hesap Kapatma Taleplerini Onayladı

  Geçtiğimiz yıl Elon Musk tarafından satın alınan X platformu, Hindistan hükümetinin yasa dışı organizasyonlarla ilişkili olduğunu öne sürdüğü bazı hesapların kapatılmasını istemesi üzerine hesap kapatma kararı aldı. X yönetimi, bu talebi yerine getirmemenin şirketin ülkedeki faaliyetlerine zarar vereceğini belirterek tüm hesap kapatma taleplerini onayladı. Platform, düşünce özgürlüğünün tarafında olduklarını ve kullanıcıların düşüncelerini serbestçe ifade edebilmeleri için her şeyi yapacaklarını vurguladı. Hindistan hükümeti ise çiftçi protestoları kapsamında bu hesapları yasaklamak ve paylaşımların silinmesini talep etti.

 • Rus muhalifler, Navalny'nin cenazesinin konvoyla taşındığı anların görüntüsünü paylaştı
  20 Şub Rus muhalifler, Navalny'nin cenazesinin konvoyla taşındığı anların görüntüsünü paylaştı

  Rus muhalif lider Alexei Navalny'nin cansız bedeninin cezaevinden çıkarıldıktan sonra konvoy halinde morga götürüldüğü anların görüntüsü, muhalif medya kuruluşları tarafından paylaşıldı. Güvenlik kamerası görüntülerine göre, Navalny'nin cenazesi bir polis aracı ve sedan bir araç eşliğinde morga taşındı. Navalny'nin avukatları ve ailesiyle iletişime geçen Rusya Soruşturma Komitesi, cenazenin en az 14 gün daha teslim edilmeyeceğini bildirdi. Navalny'nin destekçileri ise cenazenin aileye teslim edilmesi için internetten imza kampanyası başlattı.

 • Muhalif Rus lider Navalny'nin morga götürüldüğü anlara ait görüntüler ortaya çıktı
  20 Şub Muhalif Rus lider Navalny'nin morga götürüldüğü anlara ait görüntüler ortaya çıktı

  Rus muhalif lider Alexei Navalny'nin ölümünden sonra cenazesinin cezaevinden morga götürülme anları güvenlik kamerası görüntüleriyle ortaya çıktı. Rusya Soruşturma Komitesi, cenazenin en az 14 gün daha teslim edilmeyeceğini açıkladı.

 • Gönül Mutfağı, depremzedelere kalan narenciyeyi dağıtıyor
  12 Şub Gönül Mutfağı, depremzedelere kalan narenciyeyi dağıtıyor

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde kurulan Gönül Mutfağı, depremzedelere sıcak yemek dağıtmanın yanı sıra, dalında kalan narenciyeleri toplayarak depremzedelere dağıtıyor. Ürün bolluğu nedeniyle mandalina ve limon fiyatlarının düşmesiyle birlikte, ürünlerin toplanması için yerel işçi bulunamadı. Gönül Mutfağı, narenciye üreticilerinin başvurusu üzerine gönüllülerle birlikte narenciye bahçelerini gezerek ürünleri topluyor ve depremzedelere dağıtıyor. Ayrıca, yere dökülen ürünler Akdeniz meyve sineği ürememesi için komposta dönüştürülüyor.

 • Bakan Kacır, TÜBİTAK 31. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni'nde konuştu Açıklaması
  09 Şub Bakan Kacır, TÜBİTAK 31. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni'nde konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Bilim Olimpiyat Akademisiyle öğretmenlere ve öğrencilere akademik kaynaklar, yazılım ve deney setlerini de içeren yetkinliklerini artırmalarına imkan sağlayacak altyapıyı sunduklarını söyledi.

 • Gastronominin Nobel ödüllü şefi Ebru Baybara Demir'in kurduğu Gönül Mutfağı, depremzedelere taziye yemeği dağıttı
  06 Şub Gastronominin Nobel ödüllü şefi Ebru Baybara Demir'in kurduğu Gönül Mutfağı, depremzedelere taziye yemeği dağıttı

  İskenderun ilçesinde 3 bin 500 gönüllünün katılımıyla depremzedelere 17 milyon kap sıcak yemek dağıtımı yapan Gönül Mutfağı, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde 30 bin kişiye taziye yemeği dağıttı. Şef Ebru Baybara Demir, kazandığı 100 bin euro ödülü de Hatay'daki çalışmalara bağışladı. Anma töreni düzenlenen depremde hayatını kaybedenler için taziye yemeği dağıtıldı.

 • Gönül Mutfağı, depremzedelere taziye yemeği dağıttı
  05 Şub Gönül Mutfağı, depremzedelere taziye yemeği dağıttı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde 3 bin 500 gönüllünün katılımıyla depremzedelere 17 milyon kap sıcak yemek dağıtımı yapan Gönül Mutfağı, 6 Şubat depreminin birinci yıl dönümünde kazanlarca taziye yemeği hazırladı. Gönüllüler, taziye yemeği verdikten sonra kimsesizler mezarlığını ziyaret edecek.

 • Gönül Mutfağı, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde taziye yemeği hazırladı
  05 Şub Gönül Mutfağı, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde taziye yemeği hazırladı

  HATAY'ın İskenderun ilçesinde 3 bin 500 gönüllünün katılımıyla depremzedelere 17 milyon kap sıcak yemek dağıtımı yapan, sosyal gastronominin öncülerinden şef Ebru Baybara Demir'in kurduğu Gönül Mutfağı, 6 Şubat depreminin birinci yıl dönümünde kazanlarca taziye yemeği hazırladı. Gönül Mutfağı, depremzedelere sadece sıcak yemek dağıtmakla kalmayıp, çeşitli etkinlikler ve ziyaretlerle de destek oluyor.

 • İsrailli eski yetkililerden Netanyahu'ya görevden alma çağrısı
  26 Oca İsrailli eski yetkililerden Netanyahu'ya görevden alma çağrısı

  İsrailli eski üst düzey güvenlik yetkilileri, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun Gazze savaşında başarısız olduğu gerekçesiyle görevden alınması çağrısında bulundu. İsrailli 26 eski yetkilinin imzaladığı açık mektupta, Netanyahu'nun liderlik yeteneklerinin olmadığı ve İsrail devletinin varlığına tehdit oluşturduğu ifade edildi. Ayrıca, Netanyahu'nun ABD ile ilişkilerine de zarar verdiği belirtildi.

 • Microsoft, Rus hacker'ların e-posta hesaplarına saldırısına maruz kaldı
  20 Oca Microsoft, Rus hacker'ların e-posta hesaplarına saldırısına maruz kaldı

  Microsoft, Rus hacker'lar tarafından gerçekleştirilen bir siber saldırı sonucunda üst düzey yöneticilerinin e-posta hesaplarının hedef alındığını açıkladı. Saldırganlar, bazı bilgileri ele geçirdi. Şirket, siber güvenlik ve hukuk ekipleriyle birlikte saldırının adli sürecini yürütmekte ve sorunu çözmek için çalışmaktadır.

 • Anadolu Aslanları'ndan New York Çıkarması! 'İş ve Ticaret Zirvesi'
  17 Oca Anadolu Aslanları'ndan New York Çıkarması! 'İş ve Ticaret Zirvesi'

  Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinin (ASKON) ABD Şubesi ASKON USA, Türk-Amerikan ticari ilişkilerinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla iş ve ticaret zirvesi düzenledi.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş: Kararlı işbirliklerimizi artırarak, birlik ve beraberlik içinde hareket etmek mecburiyetindeyiz
  07 Oca TBMM Başkanı Kurtulmuş: Kararlı işbirliklerimizi artırarak, birlik ve beraberlik içinde hareket etmek mecburiyetindeyiz

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, İslam dünyasının içinde bulunduğu durumu eleştirdi ve kararlı işbirliklerini artırarak birlik ve beraberlik içinde hareket etme gerekliliğine vurgu yaptı. Kurtulmuş, ayrıca İslam dünyasının daha ileri noktalara taşınması gerektiğini belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi'nde konuştu
  07 Oca TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi'nde konuştu

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, İslam dünyasının içinde bulunduğu durumu eleştirdi ve birlik ve beraberlik içinde hareket etme çağrısı yaptı.

 • Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DAKAF'24) Van'da başladı
  03 Oca Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DAKAF'24) Van'da başladı

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DAKAF'24) başladı. Fuarın açılış programında, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, fuarın amacının üniversite, lise ve ortaöğretim mezunlarının iş fırsatlarına daha rahat ulaşmalarını sağlamak olduğunu belirtti. Fuar kapsamında öğrencilere iş ve staj imkanları hakkında bilgi verilecek ve katılımcı firmalarla görüşmeler yapılacak.

 • Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti
  30 Ara Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti

  Zonguldak'ta asayişten, sağlığa, ekonomiden, siyaset ve kültür-sanata birçok alanda yaşananların ardından 2023 yılı böyle geçti.

 • Dünyada 2023'te birçok ünlü isim hayatını kaybetti
  30 Ara Dünyada 2023'te birçok ünlü isim hayatını kaybetti

  Dünya, 2023 yılında Friends dizisiyle tanınan Matthew Perry'den güçlü sesi ve sahne performanslarıyla bilinen Rock'n Roll'un Kraliçesi lakaplı ABD'li şarkıcı Tina Turner'a kadar birçok ünlü ismin ölümüne tanık oldu.

 • Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanına Mektup Ulaştırıldı
  19 Ara Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanına Mektup Ulaştırıldı

  2023'e Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup Kampanyası kapsamında yazılan mektup, 2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'a ulaştırıldı. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu İpek Kışlalı tarafından yazılan mektup, PTT tarafından 29 Ekim'de Sancar'a teslim edildi.

 • ODTÜ'lü Bilim İnsanları Yeni Nesil Ekran Teknolojileri Üretiyor
  18 Ara ODTÜ'lü Bilim İnsanları Yeni Nesil Ekran Teknolojileri Üretiyor

  ODTÜ'lü bilim insanları, zengin renk ve görüntü kalitesine sahip yeni nesil dijital ekran teknolojilerinin geliştirilmesi için 'inorganik nanokristal' tabanlı malzemeler üretiyor. Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) araştırma üniversitelerine sağladığı programla desteklenen bilimsel çalışma tamamlandığında, yüksek kalitedeki ekranlar basit bir yazıcıdan bile çıktı alınabilecek düşük maliyetlerle üretilebilecek.

 • İSTANBUL-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖDÜL TÖRENİNDE KONUŞTU-1
  17 Ara İSTANBUL-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖDÜL TÖRENİNDE KONUŞTU-1

  İlim Yayma Ödülleri sahiplerini bulduGökçe KARAKÖSE, Erdi DEMİR / İSTANBUL, (DHA)- İLİM Yayma Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan 'İlim Yayma Ödülleri' töreninde konuştu: (3)
  16 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan "İlim Yayma Ödülleri" töreninde konuştu: (3)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Her ne kadar İkinci Dünya Savaşı sonrasında İslam dünyasında pek çok bağımsız devlet ortaya çıktıysa da bunların kağıt üzerinde kaldığını, gerçekte durumun hiç de öyle olmadığını biliyoruz.

 • Prof. Dr. Karaman: 'Bilimin yüzde 30'unu Yunanlılar üretti, Müslümanlar ise bunu yüzde 80'e getirdi'
  16 Ara Prof. Dr. Karaman: "Bilimin yüzde 30'unu Yunanlılar üretti, Müslümanlar ise bunu yüzde 80'e getirdi"

  - Prof. Dr. Karaman: "Bilimin yüzde 30'unu Yunanlılar üretti, Müslümanlar ise bunu yüzde 80'e getirdi" Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İslam tarihi, bilim ve teknoloji tarihi alanında çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Zalim İsrail yönetiminin sürdürdüğü Gazze'deki katliamların, Kudüs'teki mütecaviz eylemlerinin önüne geçeceğimiz günler...
  16 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Zalim İsrail yönetiminin sürdürdüğü Gazze'deki katliamların, Kudüs'teki mütecaviz eylemlerinin önüne geçeceğimiz günler...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Zalim İsrail yönetiminin sürdürdüğü Gazze'deki katliamların, Kudüs'teki mütecaviz eylemlerinin önüne geçeceğimiz günler Allah'ın izniyle yakındır.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kendi evlatlarımızı teknolojiyle birlikte hızla bünyemizi saran yeni iletişim mecralarının sinsi, yıkıcı ve olumsuz...
  16 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kendi evlatlarımızı teknolojiyle birlikte hızla bünyemizi saran yeni iletişim mecralarının sinsi, yıkıcı ve olumsuz...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kendi evlatlarımızı teknolojiyle birlikte hızla bünyemizi saran yeni iletişim mecralarının sinsi, yıkıcı ve olumsuz etkilerine karşı korumak zorundayız."

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Vefat haberini derin bir teessürle öğrendiğimiz aziz kardeşim Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf'a Allah'tan rahmet ve mağfiret...
  16 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Vefat haberini derin bir teessürle öğrendiğimiz aziz kardeşim Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf'a Allah'tan rahmet ve mağfiret...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Vefat haberini derin bir teessürle öğrendiğimiz aziz kardeşim Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf'a Allah'tan rahmet ve mağfiret diliyorum.

 • Bilal Erdoğan: 'Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz'
  15 Ara Bilal Erdoğan: "Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz"

  - Bilal Erdoğan: "Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz" Bilal Erdoğan: "Nobel'in nasıl verildiğini kimse bilmiyor, Tayyip Erdoğan çoktan hak etmişti" Bilal Erdoğan: "Cumhurbaşkanımızı liderliğinden dolayı dışlıyorlar,...

 • Bilal Erdoğan: 'Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz'
  15 Ara Bilal Erdoğan: "Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz"

  İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan yarın gerçekleştirilecek ödül töreni öncesi, "Hakikaten fikir insanlarına ihtiyacımız var, Selçuk Beylerin insansız hava araçlarındaki başarısı dünyada çığır açtı.

 • Necmeddin Bilal Erdoğan: Uluslararası sistem tamamen çökmüş vaziyette
  12 Ara Necmeddin Bilal Erdoğan: Uluslararası sistem tamamen çökmüş vaziyette

  İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Necmeddin Bilal Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik katliamına ilişkin, 'Uluslararası sistem dedikleri sistem tamamen çökmüş vaziyette. Burada özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nin BM Güvenlik Konseyi'nde alınan kararı tek başına veto etmesi bütün bu suçların doğrudan ortağı olduğunu da kabul etmesi anlamına gelmiştir' dedi.

 • İlim Yayma Ödülleri Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi
  11 Ara İlim Yayma Ödülleri Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

  İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Yusuf Tülün ve Prof. Dr. Fatih Savaşan'ın katılımıyla İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı düzenlendi. Toplantıda, 2023 İlim Yayma Ödülleri'nin üç kategoride verileceği ve Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar'a özel ödül takdim edileceği açıklandı.

 • İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan'dan ABD'ye 'Gazze' tepkisi
  11 Ara İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan'dan ABD'ye "Gazze" tepkisi

  İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan'dan ABD'ye "Gazze" tepkisi "Amerika Birleşik Devletleri'nin BM Güvenlik Konseyi'nde alınan kararı tek başına veto etmesi Amerika'nın bütün suçların doğrudan ortağı olduğunu da kabul etmesi anlamına gelmiştir" İlim Yayma...

 • Necmeddin Bilal Erdoğan: Uluslararası sistem tamamen çökmüş vaziyette
  11 Ara Necmeddin Bilal Erdoğan: Uluslararası sistem tamamen çökmüş vaziyette

  İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Necmeddin Bilal Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik katliamına ilişkin, 'Uluslararası sistem dedikleri sistem tamamen çökmüş vaziyette. Burada özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nin BM Güvenlik Konseyi'nde alınan kararı tek başına veto etmesi bütün bu suçların doğrudan ortağı olduğunu da kabul etmesi anlamına gelmiştir' dedi.

 • İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan'dan ABD'ye 'Gazze' tepkisi
  11 Ara İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan'dan ABD'ye "Gazze" tepkisi

  İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik katliamına ilişkin, "Uluslararası sistem dedikleri sistem tamamen çökmüş vaziyette.

 • İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi
  11 Ara İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi

  İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, "Uluslararası sistem dedikleri sistem tamamen çökmüş vaziyette.

 • 2023 Nobel Barış Ödülü törenle sahibini buldu
  10 Ara 2023 Nobel Barış Ödülü törenle sahibini buldu

  Nobel Barış Ödülü, Narges Mohammadi'nin yerine çocukları Kiana ve Ali Rahmani'ye verildi. Mohammadi'nin cezaevinde bulunması nedeniyle ödülü çocukları aldı.

 • Nobel Barış Ödülü'nü Nergis Muhammedi'nin çocukları aldı
  10 Ara Nobel Barış Ödülü'nü Nergis Muhammedi'nin çocukları aldı

  İranlı demokrasi aktivisti Nergis Muhammedi, cezaevinde olduğu için Nobel Barış Ödülü'nü çocukları adına aldı. Ödül töreninde Muhammedi'nin çocukları, annelerinin yazdığı mektubu okudu ve İran toplumunun küresel desteğe ihtiyacı olduğunu vurguladı. Muhammedi, Bahai inancı mensupları ile dayanışma için açlık grevine gideceğini açıkladı.

 • Mardin'de yerel kalkınma ve istihdama destek verecek restoran açıldı
  09 Ara Mardin'de yerel kalkınma ve istihdama destek verecek restoran açıldı

  MARDİN'de, yerel kalkınma için kendine yeten bir ekosistem kuran ve Türkiye'nin ilk sosyal kooperatifi olan Topraktan Tabağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin yeni işletmesi Zamarot 1890'nın açılışı yapıldı.

 • GÖRÜŞ- Erdoğan-Miçotakis görüşmesi: 90 yıl sonra ilk anlaşma
  08 Ara GÖRÜŞ- Erdoğan-Miçotakis görüşmesi: 90 yıl sonra ilk anlaşma

  İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esra Özsüer, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gerçekleştirdiği Yunanistan ziyaretini ve Türk-Yunan ilişkilerindeki olumlu havayı AA Analiz için kaleme aldı.

 • Haftanın tarihine bakış
  03 Ara Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • TBMM Genel Kurulu
  30 Kas TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti'nin her verdiği sözün arkasında olduğunu söyledi.

 • Henry Kissinger 100 yaşında hayatını kaybetti
  30 Kas Henry Kissinger 100 yaşında hayatını kaybetti

  ABD'nin 20. yüzyıldaki dış politikada en önemli ve tartışmalı isimlerinden biri olan ve 'savaş suçlusu' olarak görülen Nobel ödüllü Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, 100 yaşında hayatını kaybetti. Kissinger Associates tarafından yapılan açıklamada, 100 yaşındaki Kissinger'in Connecticut eyaletindeki evinde yaşamını yitirdiği ve aile arasında düzenlenecek bir törenle defnedileceği duyuruldu.

 • 100 yaşında ölen Henry Kissinger, 5 milyondan fazla kişinin ölümünden sorumluydu
  30 Kas 100 yaşında ölen Henry Kissinger, 5 milyondan fazla kişinin ölümünden sorumluydu

  Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Henry Kissinger 100 yaşında hayatını kaybederken, hayatı boyunca eleştirilen isimden geriye kanlı bir geçmiş kaldı. Kamboçya, Doğu Timor ve Bangladeş'te soykırımları kolaylaştıran Kissinger, Afrika'da hızlanan iç savaşları, Güney Amerika'daki darbeleri ve ölüm mangalarını destekleyerek 5 milyondan fazla kişinin ölümüne neden olmuştu.

 • Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında hayatını kaybetti
  30 Kas Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında hayatını kaybetti

  Amerika Birleşik Devletleri Eski Dışişleri BakanI Henry Kissinger, 100 yaşında hayatını kaybetti. Kissinger, 1973 Nobel Barış Ödülü'nü kazanmış ancak bu ödül tartışmalara yol açmıştı.

 • Hyundai ve UCL, karbon nötr geleceğin teknolojilerini araştırmak için ortaklık kurdu
  29 Kas Hyundai ve UCL, karbon nötr geleceğin teknolojilerini araştırmak için ortaklık kurdu

  Hyundai Motor Company, University College London (UCL) ile birlikte karbon nötr geleceğin teknolojilerini araştırmak için ortaklık kurdu. Anlaşma kapsamında, hidrojen üretimi, hidrojen yakıt hücreleri ve elektrifikasyon teknolojisi gibi alanlarda araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılacak. Hyundai, çevre dostu teknolojilere yönelik yatırımlarıyla hidrojen ekonomisinin gelişimini hızlandırmayı ve sürdürülebilir bir mobilite ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

 • HEDEP'ten asgari ücret zammı önerisi: 25 bin lira olmalı
  28 Kas HEDEP'ten asgari ücret zammı önerisi: 25 bin lira olmalı

  HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, en düşük asgari ücretin 25 bin lira olması gerektiğini ve asgari ücretin yoksulluk sınırına göre her ay düzenli olarak güncellenmesi gerektiğini belirtti.

 • Kolombiya'da FARC Barış Anlaşması'nın 7. yılı kutlandı
  25 Kas Kolombiya'da FARC Barış Anlaşması'nın 7. yılı kutlandı

  Kolombiya'da, dönemin hükümeti ile FARC arasında imzalanan barış anlaşmasının 7. yıl dönümü anma töreni düzenlendi. Törene eski Cumhurbaşkanı Santos ve FARC liderleri katıldı. Santos, anlaşmanın uygulamaya geçiş sürecinin yavaş ilerlediğini belirtti.

 • Haftanın tarihine bakış
  19 Kas Haftanın tarihine bakış

  Millet Mekteplerinin 1928'deki açılış ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmenlik unvanı veriliş tarihi olan 24 Kasım, 1981'den bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor.

 • Rusya, Ukrayna'daki savaşla ilgili yalan haberler yaydığı gerekçesiyle The Moskova Times'u 'Yabancı Ajan' kategorisine aldı
  18 Kas Rusya, Ukrayna'daki savaşla ilgili yalan haberler yaydığı gerekçesiyle The Moskova Times'u 'Yabancı Ajan' kategorisine aldı

  Rusya Adalet Bakanlığı, The Moskova Times isimli medya kuruluşunu, Ukrayna'daki savaşla ilgili yalan haberler yaydığı gerekçesiyle 'Yabancı Ajan' kategorisine aldı. Rusya'da yayın yapan bazı medya kuruluşları da savaş karşıtı yayınları nedeniyle aynı kategoride yer almaktadır.

 • ORHAN PAMUK'UN DAVALIK OLDUĞU APARTMANDA KEŞİF
  18 Kas ORHAN PAMUK'UN DAVALIK OLDUĞU APARTMANDA KEŞİF

  NOBEL ödüllü yazar Orhan Pamuk'un 6 daire sahibi olduğu ve riskli yapı kapsamında yıkılmasını istemesi üzerine komşularıyla davalık olduğu Taray Apartmanı'nda mahkeme heyeti keşif yaptı.

 • Türk Şef Ebru Baybara Demir, Dünyasının Basque Culinary World Prize 2023 Ödülünü Aldı
  17 Kas Türk Şef Ebru Baybara Demir, Dünyasının Basque Culinary World Prize 2023 Ödülünü Aldı

  Türk şef Ebru Baybara Demir, gastronomi dünyasının Nobel'i olarak adlandırılan Dünyasının Basque Culinary World Prize 2023 ödülünü San Sebastian'da düzenlenen özel bir törenle aldı. Baybara Demir, mutfaktaki uzmanlığı aracılığıyla kültürel entegrasyon, sosyal kalkınma ve biyolojik çeşitlilik alanlarında gastronomiye yaptığı önemli katkılardan dolayı bu ödüle layık görüldü.

 • Türk Şef Ebru Baybara Demir, Basque Culinary World Prize 2023 Ödülünü Aldı
  17 Kas Türk Şef Ebru Baybara Demir, Basque Culinary World Prize 2023 Ödülünü Aldı

  Türk şef Ebru Baybara Demir, gastronomi dünyasının Nobel'i olarak adlandırılan Dünyasının Basque Culinary World Prize 2023 ödülünü aldı. Baybara Demir, mutfaktaki uzmanlığı aracılığıyla kültürel entegrasyon, sosyal kalkınma ve biyolojik çeşitlilik alanlarında gastronomiye yaptığı önemli katkılardan dolayı bu ödüle layık görüldü.

 • Eşekli Dostoyevski Ersin Bilge, Narlıdere'de kitap dağıtım serüvenini anlattı
  17 Kas Eşekli Dostoyevski Ersin Bilge, Narlıdere'de kitap dağıtım serüvenini anlattı

  Türkiye'nin 'Eşekli Dostoyevski'si olarak bilinen Ersin Bilge, Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde söyleşi ve imza günü düzenledi. Bilge, şimdiye kadar 7 bin çocuğa kitap ve kırtasiye malzemesi dağıttığı serüvenini Narlıdereli vatandaşlarla paylaştı. Söyleşiye Narlıdere Belediye Başkanvekili Mehmet Maltepe, Narlıdere Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Ay ve Şirvan Bektaş da katıldı.

 • Düzce Üniversitesi'nde Dünya Felsefe Günü Programı Gerçekleştirildi
  16 Kas Düzce Üniversitesi'nde Dünya Felsefe Günü Programı Gerçekleştirildi

  Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanlığı tarafından düzenlenen Dünya Felsefe Günü programı, Cumhuriyet Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Programda felsefenin önemi vurgulandı ve konuşmacılar felsefenin insanı insan yapan unsurlar üzerindeki etkisini anlattı.

 • BRST Konferansı, 80'den fazla ülkeden katılımcıyı çekti
  08 Kas BRST Konferansı, 80'den fazla ülkeden katılımcıyı çekti

  Çin'in Chongqing Belediyesi'nde düzenlenen Belt and Road Conference on Science and Technology Exchange (BRST) etkinliği, bilim ve teknoloji işbirliğini geliştirmek amacıyla 80'den fazla ülkeden katılımcıyı bir araya getirdi. Konferansa Nobel Prize kazananları, yabancı akademisyenler, uzmanlar, akademisyenler ve tanınmış yabancı üniversitelerin başkanları da dahil olmak üzere 300'den fazla uluslararası konuk katıldı. Etkinliğe ayrıca 500 yerli uzman, akademisyen ve iş adamı da katıldı. Konferans, uluslararası bilim ve teknoloji işbirliği kavramını savunarak ve küresel bir bilim ve teknoloji topluluğu oluşturmak için çalışarak International Science and Technology Cooperation Initiative'i yayınladı.

 • Tarihi M.Ö. 400'lere dayanan Kemeraltı turistik bir cazibe merkezi haline gelecek
  05 Kas Tarihi M.Ö. 400'lere dayanan Kemeraltı turistik bir cazibe merkezi haline gelecek

  TARKEM Genel Müdürü Sergenç İneler, tarihi Kemeraltı bölgesinin tarihini, geleceğini ve vizyonunu İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve Nobel Expo Fuarcılık iş birliğiyle düzenlenen Rescon Expo-2'nci Emlak, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı'nda paylaştı.

 • İzmir'de Rescon Expo-2. Emlak, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı Açıldı
  04 Kas İzmir'de Rescon Expo-2. Emlak, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı Açıldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Rescon Expo-2. Emlak, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı, İzmir'de başladı. Fuar, inşaat ve gayrimenkul sektörü temsilcilerini bir araya getirerek, yapıların denetim altında tutulması ve kentsel dönüşüm süreçlerinin planlı bir şekilde yürütülmesi gerekliliğini vurguladı. Fuarda, yerli ve yabancı katılımcılar konut projeleri, emlak pazarlama kuruluşları, mimarlık ofisleri ve yapı denetim firmaları gibi sektörün tüm bileşenlerini bir araya getirdi.

 • Orhan Pamuk, Mersin Kenti Edebiyat Ödülü'ne layık görüldü
  04 Kas Orhan Pamuk, Mersin Kenti Edebiyat Ödülü'ne layık görüldü

  Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen 'Mersin Kenti Edebiyat Ödülü'ne layık görüldü. Pamuk, 16 yıldır sürdürülen bu ödüle çağdaş romanın usta ismi olarak seçildi. Ödül töreninde konuşan Pamuk, yazarlık kariyerinin 50. yılını kutladı ve MTSO'ya teşekkür etti.

 • Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Mardin'de Kütüphane Açılışları Yaptı
  03 Kas Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Mardin'de Kütüphane Açılışları Yaptı

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Mardin'in Dargeçit ve Midyat ilçelerinde kütüphane açılışları gerçekleştirdi. Açılışlarda konuşan Çam, Türkiye'nin huzur ve barış ülkesi olduğunu vurguladı ve kütüphanelerin ecdattan alınan mirasın geleceğe taşınması için önemli merkezler olduğunu belirtti.

 • İran'da Nobel Ödüllü tutuklu Narges Mohammadi, başörtüsü takmadığı için hastaneye sevk edilmedi
  03 Kas İran'da Nobel Ödüllü tutuklu Narges Mohammadi, başörtüsü takmadığı için hastaneye sevk edilmedi

  İran'da tutuklu bulunan Nobel ödüllü aktivist Narges Mohammadi'nin başörtüsü giymeyi reddettiği için hastaneye sevkine izin verilmediği açıklandı. Mohammadi'nin ailesi, cezaevi yönetiminin baş örtüsü takmayı zorunlu kıldığını belirtirken, hastaneye gitmesine izin verilmemesi nedeniyle hayatının risk altında olduğunu ifade etti. Mohammadi'nin acilen anjiyo olması gerektiği belirtilirken, cezaevindeki kadınlar da protesto eylemleri düzenliyor.

 • Nobel ödülü nedir, kimlere verilir? Nobel ödülü ilk ne zaman verildi?
  01 Kas Nobel ödülü nedir, kimlere verilir? Nobel ödülü ilk ne zaman verildi?

  Nobel ödülü, dünya çapında en prestijli ödüllerden biri olarak kabul edilir. Bu ödül, barış, edebiyat, fizik, kimya, tıp ve ekonomi dallarında olağanüstü başarıları ödüllendirmek için her yıl verilir. Peki, Nobel ödülü nedir, kimlere verilir? Nobel ödülü ilk ne zaman verildi? İşte detaylar...

 • Türkiye, dünyada en fazla fuar düzenlenen 5 ülkeden biri
  31 Eki Türkiye, dünyada en fazla fuar düzenlenen 5 ülkeden biri

  Nobel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Çelik, Türkiye'nin dünyada en fazla fuar düzenlenen 5 ülkeden biri olduğunu belirterek, fuarların ticarete dönüşme oranında daha nitelikli ve ticarete dönüşen fuarlar yapılması gerektiğini vurguladı. Çelik, katılımcıların yaşayacağı zararın tazmin edilmek üzere Bakanlık tarafından organizatörden alınıp bloke edilmesi gerektiğini söyledi.

 • İsrailli 300 Ekonomist, Hükümete Acil Eylem Planı Çağrısı Yaptı
  30 Eki İsrailli 300 Ekonomist, Hükümete Acil Eylem Planı Çağrısı Yaptı

  İsrail'de yayınlanan Yediot Ahronot gazetesine göre, 300 ekonomist, Başbakan Binyamin Netanyahu ve Maliye Bakanı Bezalel Smotrich'e ülke ekonomisinin zor bir dönemden geçtiği konusunda uyarıda bulundu. Ekonomistler, krizin boyutunun farkında olunmadığını belirterek, acil önlemler alınması gerektiğini vurguladı. Mesajda, savaş için gerekli olmayan faaliyetlerin finansmanının durdurulması ve ekonominin yeniden inşa edilmesi gerektiği ifade edildi.

 • İzmir'deki tarihi saat kulesinde 'Yüz Akıyla 100 Yıl' dijital sergisi açıldı
  30 Eki İzmir'deki tarihi saat kulesinde 'Yüz Akıyla 100 Yıl' dijital sergisi açıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında İzmir'deki tarihi saat kulesinde saat 19.23'ü gösterdiğinde 'Yüz Akıyla 100 Yıl' dijital sergisi yansıtıldı. Sergide, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana yaşadığı gelişim süreci karşılaştırmalı olarak anlatılıyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  29 Eki Haftanın tarihine bakış

  Siyasi yaşamında "Karaoğlan" olarak anılan ve "Üçüncü Adam" yakıştırması yapılan Bülent Ecevit, 172 gün boyunca tedavi gördüğü GATA'da, 5 Kasım 2006'da vefat etti.

 • CUMHURİYET'İN 100. YILI - Aziz Sancar: 'Türkiye'nin ikinci yüzyılı, Türk dünyasının ikinci yüzyılı olacak'
  28 Eki CUMHURİYET'İN 100. YILI - Aziz Sancar: "Türkiye'nin ikinci yüzyılı, Türk dünyasının ikinci yüzyılı olacak"

  Nobel Ödülü'nü kazanarak ismini Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk 100 yılına yazdıran Aziz Sancar, "Türkiye'nin ikinci yüzyılı, Türk dünyasının ikinci yüzyılı olacak.

 • Özgür Özel: İzmir'deki üyeler yürü derse önce partide sonra Türkiye'de iktidara yürüyeceğiz
  28 Eki Özgür Özel: İzmir'deki üyeler yürü derse önce partide sonra Türkiye'de iktidara yürüyeceğiz

  CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel, partisinin 38'inci Olağan Büyük Kurultayı öncesinde CHP İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

 • Uluslararası hukukun kör noktası: Hamas
  27 Eki Uluslararası hukukun kör noktası: Hamas

  Prof. Dr. Souhail Chichah, Batı'nın Filistin-İsrail meselesine yaklaşımındaki çifte standardı ve Hamas'ın da siyasi bir aktör olarak dinlenmesinin önemini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Mustafa Şentop: İsrail söz konusu olduğunda hukuk, adalet ve uluslararası kuruluşlar anlamsız hale gelmektedir
  26 Eki Mustafa Şentop: İsrail söz konusu olduğunda hukuk, adalet ve uluslararası kuruluşlar anlamsız hale gelmektedir

  Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin tanıtım gününde konuşan Mustafa Şentop, İsrail'in hukuk, adalet ve uluslararası kuruluşlarla ilgili durumunu eleştirdi. Şentop, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının yeni bir küresel tehdit oluşturduğunu ve uluslararası hukukun etkisiz kaldığını belirtti. Türkiye'nin ise uluslararası hukuku esas alan ve barışçıl tutumuyla önemli bir rol oynadığını vurguladı.

 • Konya'da Nobel MASTER SHOES Ayakkabı ve Çanta Moda Fuarı Açıldı
  26 Eki Konya'da Nobel MASTER SHOES Ayakkabı ve Çanta Moda Fuarı Açıldı

  Konya'da Nobel MASTER SHOES Ayakkabı ve Çanta Moda Fuarı, 110'un üzerinde firma ve 200'ün üzerinde markanın katılımıyla kapılarını açtı. Fuarda ayakkabı, çanta ve terlik ürünleri sergilenirken, 52 ülkeden katılımcı firmanın ilgi gösterdiği fuar, ikili iş görüşmeleri için de fırsat sunuyor. Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, fuarın açılışında Türkiye'nin ekonomik direncini ve güçlü altyapısını vurgulayarak, ihracat hedeflerine ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, Bakanlık tarafından ihracatçılara sağlanan destekler ve fuar organizasyonları da devam ediyor.

 • Beşiktaş maçından notlar
  21 Eki Beşiktaş maçından notlar

  Okan Buruk'tan 3 değişiklikGalatasaray derbiye özel formayla çıktıSarı-kırmızılı taraftarlardan koreografi Burak Yılmaz'dan 5 değişiklikBurak Yılmaz'ın ilk derbisiAboubakar dalya dediRashica ilk kez rakip olduBeşiktaş taraftarları Rams Park'taGazze için siyah bant ve saygı duruşuOlgucan KALKAN...

 • Galatasaray, Beşiktaş Derbisinde 3 Değişiklik Yaptı
  21 Eki Galatasaray, Beşiktaş Derbisinde 3 Değişiklik Yaptı

  Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Antalyaspor maçının 11'ine göre Beşiktaş derbisinde 3 değişiklik yaptı. Yeni forma da derbide kullanıldı ve tribünler dolup taştı.

 • Sağlık Bakanı Koca, 9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı'nın açılışında konuştu Açıklaması
  20 Eki Sağlık Bakanı Koca, 9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı'nın açılışında konuştu Açıklaması

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Türkiye olarak bölgeye gemi hastane göndermeye, Gazze'de ya da Refah Sınır Kapısı'na yakın noktalarda sahra hastaneleri kurmaya, Filistinli kardeşlerimize bunlar aracılığıyla sağlık hizmeti sunmaya hazırız.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Türk dünyası) Aramızdaki kardeşlik ruhunu sağlam tuttukça çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum'
  20 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Türk dünyası) Aramızdaki kardeşlik ruhunu sağlam tuttukça çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni'ne video mesaj gönderdi.

 • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: YAPAY ZEKA TEKNOLOJİLERİ HAYATIMIZIN HER ALANINI ETKİLEMEKTEDİR
  20 Eki CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: YAPAY ZEKA TEKNOLOJİLERİ HAYATIMIZIN HER ALANINI ETKİLEMEKTEDİR

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni'ne gönderdiği video mesajda, 'Bu sene 9'uncusu düzenlenen Türk Tıp Dünyası Kurultayı sağlık alanındaki iş birliği potansiyelimizin tam anlamıyla harekete geçirilmesi noktasında çok önemli roller üstlenmektedir.

 • Erhan Çelik'in şirketi, Gazze'deki hastane baskını sonrası etkinliklerini İsrailli katılımcılara kapattı
  18 Eki Erhan Çelik'in şirketi, Gazze'deki hastane baskını sonrası etkinliklerini İsrailli katılımcılara kapattı

  Erhan Çelik'in yönetim kurulu başkanı olduğu Nobel Şirketler Grubu, İsrail'in Gazze'deki hastane katliamının ardından organizasyonlarının tümünü İsrailli katılımcı ve ziyaretçilere kapattı.

 • Pasifizm nedir? Pasifizm temsilcileri kimler? Pasifizm özellikleri neler?
  16 Eki Pasifizm nedir? Pasifizm temsilcileri kimler? Pasifizm özellikleri neler?

  Pasifizm, her türlü şiddet, savaş ve çatışmayı reddeden bir felsefe anlayışıdır. Bu anlayışa göre, anlaşmazlıklar ve çatışmalar barışçıl yollarla çözülmelidir. Peki, Pasifizm nedir? Pasifizm özellikleri neler? İşte detaylar...

 • Haftanın tarihine bakış
  15 Eki Haftanın tarihine bakış

  Gazeteci yazar, siyasetçi ve bilim insanı Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu, 21 Ekim 1999'da 60 yaşında yaşamını yitirdi.

Advertisement