Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Bartın'da Esnafı Ziyaret Etti - Son Dakika
Politika

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Bartın'da Esnafı Ziyaret Etti

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Bartın\'da Esnafı Ziyaret Etti

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da Cumhuri İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile birlikte esnafı ziyaret etti. Bakan Tunç, gençlerin kıraathanesinde espri yaparak vatandaşlarla sohbet etti.

23.02.2024 19:30  Güncelleme: 19:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Memleketi Bartın'a gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cumhuri İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile birlikte kent merkezindeki esnafı ziyaret etti. Bakan Tunç, girdiği kıraathanede "Gençler kıraathanesi yazıyor burada, maşallah. Gençlerimiz burada. Burası gençlerin kıraathanesi. Görüyorsunuz gençleri" diyerek espri yaptığı vatandaşlarla sohbet etti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, beraberindeki AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile birlikte cuma namazı sonrasında şehir merkezindeki esnafı dolaşarak, destek istedi. Esnafın ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Bakan Tunç, vatandaşların da taleplerini dinleyerek, sorunların çözümü için danışmanlarına talimat verdi.

Gençler kıraathanesindeki yaşlılara takıldı

Genç Çay Ocağı isimli kıraathaneye giren Bakan Tunç, içeride gördüğü yaşlı seçmenlere ise esprili bir dille takıldı. Kapıda gençler kıraathanesi yazdığını belirten Tunç, "Gençler kıraathanesi yazıyor burada, maşallah. Gençlerimiz burada. Burası gençlerin kıraathanesi. Görüyorsunuz gençleri" dedi. Bakan Tunç'un esprisine Milletvekili Aldatmaz da, "Burası genç hissedenlerin kıraathanesi" diyerek karşılık verdi. Bakan Tunç ve beraberindekiler kıraathanedeki gençlerle ve yaşlılarla tek tek tokalaşıp, hatırlarını sordu. Tunç, Cumhur İttifakı'nın adayı olan mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu için destek isteyerek, "Bu sefer Bartın daha güçlü birlikte inşallah" ifadelerini kullandı.

Bakan Tunç'un caddede gezerken selam verdiği bir kadın ise hayat pahalılığından yakınarak, fiyatların uyguna çekilmesini talep etti. Adalet Bakanı Tunç'u bir anda karşısında gören ve çok sevindiğini söyleyen kadın, "Her şeyin uygun olmasını istiyorum. Aldığımız maaşlarımız yetmiyor kardeşim. Sağolun çok sevindim sizi gördüğüme. Misafiriz biz burada. İstanbul'dan geldik. Gebze'de ameliyat oldum, 5 ameliyat oldum" dedi.

Geçirdiği ameliyatlar nedeniyle kadına geçmiş olsun temennisinde bulunan Bakan Tunç, kadının zamlarla ilgili talebine ise, "O da olacak. Allah'ın izniyle o da olacak" cevabını verdi.

"Aday adaylarında kırgınlık yok"

Bakan Tunç, esnaf gezisi sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı'nın belediye başkan aday adaylarından hiçbirinde bir kırgınlık yaşanmadığını, aksine gösterilen adaya destek verildiğini ifade etti. Tunç, "Cumhur İttifakı'ndaki her iki partinin aday adaylarının seçilen, belirlenen adayları desteklediğini görüyoruz. Bu da memnuniyet verici. İnşallah Bartın'ımız çok daha güzel günlere hem layık hem hazır" diye konuştu. - BARTIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Bartın'da Esnafı Ziyaret Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Deliktaş Köyü'nü ziyaret etti
  12:49 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Deliktaş Köyü'nü ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Dikili'nin Deliktaş köyü Muhtarı Mustafa Ali Karabulut'un daveti üzerine köye ziyarette bulundu. Rakiplerine fark atarak seçimi kazanan Karabulut'un verdiği 'hayır yemeğine' katılan Tugay, 1200 seçmenden 1113'ünün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda kendisi için oy verdiğini öğrenince herkese teşekkür etti.

 • Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu:
  12:42 Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu: "Tarihe Geçecek Bir Konak Yaratacağız"

  Yeni dönemin ilk meclis toplantısını yöneten Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, halktan yana, hızlı çözüm üreten, sosyal demokrat bir belediyecilik yapacakları mesajını verdi. Başkan Mutlu, “Önümüzdeki 5 yıl bütün meclis üyelerinin katılımıyla, oy birliğiyle kararlar alarak tarihe geçecek bir Konak yaratacağız” diye konuştu.

 • Diyarbakır'da PKK'ya kuryelik yaptıkları iddiasıyla 2 sanık hakkında dava açıldı
  12:39 Diyarbakır'da PKK'ya kuryelik yaptıkları iddiasıyla 2 sanık hakkında dava açıldı

  Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya kuryelik yaptığı ve bombalı eylem hazırlığında oldukları gerekçesiyle tutuklanan 2 sanık hakkında dava açıldı. Sanıkların evlerinde yapılan aramalarda patlayıcı maddeler ve bomba yapımında kullanılan ekipmanlar ele geçirildi. İddianamede, sanıkların silahlı terör örgütüne üye olmak ve tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması suçlarından 15 yıl 6'şar aydan 31'er yıla kadar hapis cezası istendi.

 • Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, belediye personeli ile bayramlaştı
  12:32 Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, belediye personeli ile bayramlaştı

  Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle belediye personelini ziyaret ederek bayramlaştı. Başkan Yetişkin'in samimi tutumu çalışanlar arasında memnuniyetle karşılandı.

 • Çıldır Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldı
  12:32 Çıldır Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldı

  31 Mart yerel seçimlerinin ardından Çıldır Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri mazbatalarını alarak göreve başladılar. Başkan Azizoğlu, halka hizmet etmek için çalışacaklarını ve yeni yatırımlar için uğraşacaklarını belirtti.

 • Afyonkarahisar'da Sivil Trafik Jandarma Otobüslerde Denetim Yaptı
  12:26 Afyonkarahisar'da Sivil Trafik Jandarma Otobüslerde Denetim Yaptı

  Afyonkarahisar'da, Bolvadin İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, yolcu otobüslerinde emniyet kemeri ve kural ihlali denetlemesi yaptı. Otobüse sivil olarak binen jandarma trafik personeli, emniyet kemerinin kullanımını kontrol ederken ayrıca sürücünün kural ihlali yapmadığını da kontrol etti. Yolculara ve şoföre emniyet kemeri kullanımının hayati önem taşıdığı konusunda bilgilendirme yapıldı.


Advertisement