Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önündeki son anket! Partisinin oy oranıyla 10 puan farkı var - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önündeki son anket! Partisinin oy oranıyla 10 puan farkı var

24.11.2022 14:56

Partisinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranlarına ilişkin konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "AK Parti'nin oy oranı yüzde 42 bandında, oraya oturmuş vaziyette. Cumhurbaşkanımızın oranı da yüzde 52'lerde. İnşallah bir önceki seçimde aldığımız oydan daha yüksek bir oyla seçimi kazanacağız" ifadelerini kullandı.

AK Parti Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki son anket oranlarını paylaştı.

"AK PARTİ'NİN OY ORANI YÜZDE 42, CUMHURBAŞKANIMIZIN YÜZDE 52 BANDINDA"

2023 yılının haziran ayında yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanacaklarını ifade eden Dağ, "AK Parti'nin oy oranı yüzde 42 bandında, oraya oturmuş vaziyette. Cumhurbaşkanımızın oranı da yüzde 52'lerde. İnşallah 2023 Haziran'daki seçimde Cumhurbaşkanlığında bir önceki seçimde aldığımız oydan daha yüksek bir oyla, AK Parti'de de bir önceki almış olduğumuz oydan daha fazla bir oyla seçimi kazanacağız. Anket dediğiniz iş, sizin kendi içinizde yaptığınız ve önünüzdeki süreçte size yol gösterecek bir husustur." ifadelerini kullandı.

"6'LI MASANIN ADAYININ KİM OLACAĞI BİZİ İLGİLENDİRMİYOR"

Cumhur İttifakı'nın adayının Cumhurbaşkanı Erdoğan olacağı açıklanırken muhalefetin adayı ise halen belirsizliğini koruyor. Konu hakkında görüşlerini dile getiren Dağ, şu ifadeleri kullandı: "6'lı masanın adayının kim olacağı bizi ilgilendirmiyor. Bir endişemiz söz konusu değil ama onları endişelendiriyor. 6'lı masanın 2 büyük partinin genel başkan yardımcıları ve grup başkan vekillerinin birbirleri hakkında yaptıkları açıklamalara bakacak olursanız: biri Kemal Kılıçdaroğlu kazanamaz diyor diğeri de kraldan çok kralcı diyor. Burada görünen tablo şu, bir maça çıkıyorsunuz ve maçın oyuncuları kavga ediyor, böyle bir takımın seçimde netice alacak noktaya gitmesi mümkün mü?"

AKŞENER'E "KUMAR MASASI" TEPKİSİ

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e "6'lı masadan kalk" çağrısında bulunmasına ve Akşener'in "Kumar masasına oturmayız" yanıtına da değinen Dağ şunları söyledi: "Cumhurbaşkanı'nın açıklaması çok net 'Yerli ve milli tarafa buyurun' diyor. İYİ Parti Genel Başkanı'nın böyle bir şeyi 'Kumar masası'na benzetmesi AK Parti ve MHP'ye oy veren milyonlara hakarettir."

YORUMLAR (7)
  • Ahmet Aslan: Bizde AKP ve ortakları MHP, bbp,vatan partisinin kazanmasını istiyorum her şey ucuz bolluk var kiralar bedavadan ucuz , otoyollar uygun ve yakıt sıkıntısı yok bak hergun indirim var hastanelerde ayni gün ultrason anında emar cekliyor daha ne olsun bence hakki yüzde 70 Cevap Yaz 18 13 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
TBMM'de Tüm Parti Grupları, Hüseyin Örs'e Geçmiş Olsun Dileklerini İletti TBMM'de Tüm Parti Grupları, Hüseyin Örs'e Geçmiş Olsun Dileklerini İletti Engin Özkoç'tan Hüseyin Örs'e Yumruk Atılmasına Tepki: 'Bunun Hesabını AKP İktidarı ya da Bu Aşağılık Saldırıyı Yapan Zafer Işık Verecek mi... Engin Özkoç'tan Hüseyin Örs'e Yumruk Atılmasına Tepki: 'Bunun Hesabını AKP İktidarı ya da Bu Aşağılık Saldırıyı Yapan Zafer Işık Verecek mi...

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önündeki son anket! Partisinin oy oranıyla 10 puan farkı var - Son Dakika


Advertisement