AK Parti'li Baybatur, Ekonomideki Oyuna Dikkat Çekti - Son Dakika
Politika

AK Parti'li Baybatur, Ekonomideki Oyuna Dikkat Çekti

AK Parti\'li Baybatur, Ekonomideki Oyuna Dikkat Çekti

AK Parti MKYK üyesi, Manisa Milletvekili ve 1. sıra milletvekili adayı Murat Baybatur, Türkiye’nin son 5 yılda maruz kaldığı saldırıların arkasındaki aktörlerin bugün ekonomi üzerinden saldırılarını sürdürdüklerini söyledi.

22.06.2018 12:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti MKYK üyesi, Manisa Milletvekili ve 1. sıra milletvekili adayı Murat Baybatur, Türkiye'nin son 5 yılda maruz kaldığı saldırıların arkasındaki aktörlerin bugün ekonomi üzerinden saldırılarını sürdürdüklerini söyledi.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Alaybey Mahallesi'nde düzenlediği mitingde coşkulu bir kalabalığa seslendi. Cumhur İttifakı'nın, 15 Temmuz ruhu ve Yenikapı şuurunun oluşturduğu bir millet aklının sonucu olarak ortaya çıktığını ifade eden Baybatur, "Cumhur İttifakı, milletin hassasiyetleri, milletin değerleri, devletin bekası, milletin hayalleri ve hedefleri üzerine inşa edilmiştir. Bu yerli ve milli siyaset anlayışının ortak adayı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

Yaklaşık bin kişinin katıldığı mahalle mitinginde konuşması sık sık "Recep Tayyip Erdoğan" tezahüratlarıyla kesilen Baybatur, muhalefetin milletin ağzıyla konuşmak yerine Türkiye düşmanlarının, Türkiye karşıtlarının ağzıyla konuştuğuna vurgu yaparak, "Yıkım ittifakı düne, geçmişe bakıyor, eski Türkiye'yi vaat ediyor. CHP'nin adayına bakın hangi projesi var. Hep yıkıp dökmekten bahsediyor. Bizler bunların geçmişte neler yaptıklarını da biliyoruz. Geçmişte başörtüsünün kamusal alanda ne işi var diyenler, şimdi başörtüsü özgürlüğünü savunmaya çalışıyorlar. Bunların bu işi başaramaz. Bu iş ustalık işi, bu iş Recep Tayyip Erdoğan'ın işidir" diye konuştu.

"Türkiye'ye karşı bir operasyon olduğu apaçık ortada"

Türkiye'nin son 5 yılda maruz kaldığı saldırıların arkasındaki aktörlerin bugün saldırılarını ekonomi üzerinden yürüttüklerine dikkat çeken Baybatur, "Şimdi de ekonomiyle uğraşmaya başladılar. Siz, G-20 ülkeleri arasında 7,4 ile en çok büyüyen ülke olacaksınız kredi notunuz düşürülecek, batmakta olan Yunanistan'ın kredi notunu yükseltilecek. 25 dakika içerisinde dolar 4,5'tan 4,90'a çıkacak. Türkiye'ye karşı bir operasyon olduğu apaçık ortada. Ancak, ne yaparlarsa yapsınlar hepsi boş. Biz bugünlere oyunları boza boza geldik. 16 yılda nasıl ekonomimizi dünyanın gelişmiş ilk 20 ekonomisi içerisine soktuysak, ülkemizi geliştirip büyüttüysek, yine 24 Haziran'da sizlerin desteği ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde güçlü hükümet ve güçlü meclis ile bu oyunu da bozup ülkemizi kalkındırmaya, refahı tüm toplum katmanlarına yaymaya devam edeceğiz. Türkiye ile ilgili çok hayallerimiz var, Türkiye ile ilgili yapacak çok işimiz var. Bu millet bize görev verdiği sürece Türkiye'yi büyütmek, dünyanın gelişmiş ilk 10 ekonomisinden biri yapmak, küresel bir güç haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Mitinge, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Milletvekili ve milletvekili adayı İsmail Bilen, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, milletvekili adayları Semra Kaplan Kıvırcık, Ozan Erdem, Serkan Eren, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, partililer ve vatandaşlar katıldı. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika AK Parti'li Baybatur, Ekonomideki Oyuna Dikkat Çekti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi
  09:15 Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün, Demirci ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ergün, Menderes Bulvarı'nda esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti, Demirci Tarım Ürünleri Merkezi'nde 400 ton gübre dağıtımı gerçekleştirdi. AK Parti, MHP ve Ülkü Ocakları ilçe başkanlıklarını ziyaret ettikten sonra Atıf Akın Caddesi'nde pazar esnafıyla buluşan Ergün, çocuklara hediyeler vererek Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezi'nde çalışmalarını ve projelerini anlattı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz'
  09:00 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz'

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Soma'da vatandaşlarla buluştuğu mitingde, Türkiye'yi sevenlerden oy istediklerini belirtti. Özel'in bedelli askerlik yapanlara yönelik sözleri tepki çekerken, Özel, bu çıkışıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğullarını kastettiğini söyledi.

 • Hakkari'de 25 Yıl Muhtarlık Yapan Pervizhan Beşer Görevi Gençlere Bırakıyor
  08:53 Hakkari'de 25 Yıl Muhtarlık Yapan Pervizhan Beşer Görevi Gençlere Bırakıyor

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 25 yıldır muhtarlık görevini yapan Pervizhan Beşer, bundan sonra muhtarlığı okumuş gençlere bırakacağını belirterek örnek bir davranış sergiledi. Beşer, köy sakinlerinin yoğun isteğiyle muhtarlığı sürdürdüğünü ancak artık gençlerin bu görevi üstlenmesi gerektiğini ifade etti. Beşer, 25 yıl boyunca köy ve mezralarına birçok hizmet kazandırdığını ve yeni dönemde görev alacak genç muhtara her zaman destek olacağını söyledi.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'ÇEMBER-13' Operasyonları'nda arama kaydı bulunan 3 bin 765 firari yakalandı
  08:47 İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'ÇEMBER-13' Operasyonları'nda arama kaydı bulunan 3 bin 765 firari yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde son 4 gündür devam eden aranan şahıslara yönelik düzenlenen 'ÇEMBER-13' Operasyonları'nda arama kaydı bulunan 3 bin 765 firarinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlar sonucu hırsızlık, dolandırıcılık, yağma, adam öldürme, cinsel suçlar, narkotik suçlar, terör, kaçakçılık ve organize suçlar gibi çeşitli suçlardan aranan şahıslar adalete teslim edildi.

 • CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, AK Parti'nin Seçim Koordinasyon Merkezi Önündeki Çalışmayı Eleştirdi
  08:13 CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, AK Parti'nin Seçim Koordinasyon Merkezi Önündeki Çalışmayı Eleştirdi

  CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, AK Parti'nin Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir'in seçim koordinasyon merkezi önünde yaptırdığı çalışma ile vatandaşın kaldırımı kullanma hakkını engellendiğini iddia etti.

 • Tugay: İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'na 'Ben bundan sonra Türkiye'de hiçbir seçimi kaybetmek istemiyorum' dedi
  08:11 Tugay: İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'na 'Ben bundan sonra Türkiye'de hiçbir seçimi kaybetmek istemiyorum' dedi

  31 Mart seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Cemil Tugay katıldığı canlı yayında CHP'nin hezimete uğradığı cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından yaşanan bir diyaloğu ilk kez anlattı. Tugay, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na "Biz neden bu seçimi kaybediyoruz? Ben bundan sonra Türkiye'de hiçbir seçimi kaybetmek istemiyorum" dediğini söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla mitinginde halka seslenecek
  02:59 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla mitinginde halka seslenecek

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Muğla mitinginde halka seslenecek.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Darbeci anlayışı tarihe gömdük
  01:57 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Darbeci anlayışı tarihe gömdük

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Karabük Bartınlılar Derneği toplantısında yaptığı konuşmada, darbeci anlayışın milletin desteğiyle tarihe gömüldüğünü belirtti. Tunç, reformları hayata geçirerek darbecilerin ve vesayetçilerin bu karanlık gecelere bir daha tevessül edememeleri için çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, projelerin hayata geçmesi için çalışmaya devam edeceklerini ve insanı güçlendirmeye devam edeceklerini vurguladı.

 • Türkiye İşçi Partisi İzmir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı
  00:30 Türkiye İşçi Partisi İzmir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

  Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, İzmir ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuştu. Baş, iktidarın İzmir'e düşman olduğunu ve İzmir'in temsil ettiği değerleri yok etmek istediğini belirtti.


Advertisement