AK Parti'li Karahocagil: "İnşallah önümüzdeki ay Aydınca tünelinin açılışını yapacağız" - Son Dakika

AK Parti'li Karahocagil: "İnşallah önümüzdeki ay Aydınca tünelinin açılışını yapacağız"

25.01.2023 17:10
AK Parti'li Karahocagil: "İnşallah önümüzdeki ay Aydınca tünelinin açılışını yapacağız"

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Aydınca tünelinin açılışının gelecek ay içerisinde yapılacağını söyledi.

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Aydınca tünelinin açılışının gelecek ay içerisinde yapılacağını söyledi.

Karahocagil, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Karadeniz'de yeni keşifle birlikte bulunan doğal gazın değerinin 1 trilyon dolara ulaştığını, sadece denizde değil, karada da rezerv arama çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Gabar'da petrol rezervi bulunduğunu da hatırlatan Karahocagil, bu petrol rezervinin değerinin yaklaşık 12 milyar dolara tekabül ettiğini kaydetti. Bölgenin terörden arındırıldığını vurgulayan Karahocagil, artık daha çok rezerve ulaşıp, kaynakları çoğaltacaklarını ifade etti.

Amasya'ya yapılan yatırımlara değinen Karahocagil, 2016 yılından bu yana bitirilip kullanıma alınan 247 projeye açılış dahi yapmadıklarını, bunların çoğunun büyük yatırımlar olduğunu söyledi.

Karahocagil, Amasya'da en son Badal Tüneli ve bağlantı yollarıyla Merzifon Havalimanı binasının açılışını yaptıklarını anlatarak, "Amasyamıza büyük projeleri kazandırmanın gayreti içerisindeyiz. İnşallah önümüzdeki ay içerisinde de yine yapımı tamamlanan Aydınca tünelinin açılışını yapacağız." dedi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
AK Parti'li Polat: 'Tahliyesi yapılan Boğaziçi Mezunlar Derneği değil, Ladin AŞ'dir' AK Parti'li Polat: 'Tahliyesi yapılan Boğaziçi Mezunlar Derneği değil, Ladin AŞ'dir' AK Parti'li Çakır: 'Bazı ülkelerin, ülkemize yönelik güvenlik uyarıları bir algı operasyonu' AK Parti'li Çakır: 'Bazı ülkelerin, ülkemize yönelik güvenlik uyarıları bir algı operasyonu' Hdp'nin 'Cezaevlerinde Yaşanan Hak İhlallerinin Giderilmesi'Yle İlgili Araştırma Önergesi AKP ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla Reddedildi Hdp'nin 'Cezaevlerinde Yaşanan Hak İhlallerinin Giderilmesi'Yle İlgili Araştırma Önergesi AKP ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla Reddedildi

Son Dakika Politika AK Parti'li Karahocagil: 'İnşallah önümüzdeki ay Aydınca tünelinin açılışını yapacağız' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement