AK Partili Çilez 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı - Son Dakika

AK Partili Çilez 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı

24.11.2022 18:17
AK Partili Çilez 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Çilez, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini söyledi.

Terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmenlerin bulunduğunu belirten Çilez, "1994 yılında 6 öğretmenimizi Tunceli Mazgirt'te şehit eden hain terör örgütü, 2017 yılında Necmettin Yılmaz ve Aybüke Yalçın öğretmenimizi ve en son geçtiğimiz hafta Karkamış'ta Ayşenur Alkan öğretmenimizi şehit ettiler. Ben bu vesileyle şehit öğretmenlerimize ve ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi, rahmetle ve minnetle anıyorum. Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 'Başöğretmenlik' unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum." diye konuştu.

Çilez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, derslik sayılarının hızla artırılması, öğretmen atamalarının yoğun bir şekilde yapılması, ücretsiz ders kitapları gibi eğitim alanında pek çok reformun da hayata geçtiğini kaydetti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
AK Parti'li Karahocagil: 'Türkiye, dünyada barışın anahtarı oldu' AK Parti'li Karahocagil: 'Türkiye, dünyada barışın anahtarı oldu'

Son Dakika Politika AK Partili Çilez 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement