Akşener'e ne teklif etti? Özgür Özel, merak edilen görüşmenin detaylarını açıkladı - Son Dakika
Politika

Akşener'e ne teklif etti? Özgür Özel, merak edilen görüşmenin detaylarını açıkladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı. Özel, Akşener'e yerel seçimde işbirliği yapmak için bir çalışma masası kurmayı teklif ettiklerini belirterek, ''Sayın Akşener bana 'Ne teklif ediyorsunuz?' diye sordu. 'Bir masa kuralım; İstanbul, Ankara ve 11 büyükşehirden başlayarak Türkiye'yi konuşalım' dedim. Onlara çalışma masası teklif ettik'' ifadelerini kullandı.

04.12.2023 08:31  Güncelleme: 08:36
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP'nin Antalya'da milletvekilleriyle yaptığı kamp dün sona ererken CHP lideri Özgür Özel, geçtiğimiz hafta İYİ Parti lideri Meral Akşener'i ziyaretine ilişkin merak edilenleri anlattı. Özel, "Sayın Akşener bana 'Ne teklif ediyorsunuz' diye sordu. 'Bir masa kuralım; İstanbul, Ankara ve 11 büyükşehirden başlayarak Türkiye'yi konuşalım' dedim. Onlara çalışma masası teklif ettik" ifadelerini kullandı.

AKŞENER'İ ZİYARET EDİP İŞBİRLİĞİ TEKLİF ETMİŞTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde Genel Merkez binasındaki makamında CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile bir araya gelmişti. Akşener, toplantı sonrası kameralar karşısına geçip, "Bizim bir kararımız var. 81 ilde tek başımıza seçime girmek şeklinde. İki siyasi parti olarak hiç değilse bazı yerlerde iş birliği yapabilir miyiz sorusunu, Genel İdare Kurulu'na tekrar götürebilir misinizi konuştuk. Pazartesi günü biz doğal olarak GİK'i toplayacaktık. Bu soruyu GİK'e soracağız. Onlar nasıl bir cevap verecek o zaman göreceğiz." demişti.

Akşener'e ne teklif etti? Özgür Özel, yankı uyandıran görüşmenin detaylarını paylaştı

"ÇALIŞMA MASASI TEKLİF ETTİK"

Siyaset kulisleri bugün İYİ Parti'den çıkacak karara odaklanırken Özgür Özel ise görüşmenin detaylarını paylaştı. Özel, Akşener'e bir çalışma masası teklif ettiğini belirterek; "Bana 'Ne teklif ediyorsunuz' diye sordu. Ben de 'Kararınızı kaldırırsanız, bir masa kuralım ve başına geçelim; İstanbul, Ankara'dan, 11 büyükşehirden başlayarak Türkiye'yi konuşalım' dedim. Biz onlara çalışma masası teklif ettik" dedi.

Özel ayrıca "İYİ Parti kabul ederse oturup hızlı bir şekilde ittifak görüşmelerini yaparız. Tersi durumda adayları tespit edip sahaya çıkarız. İYİ Parti'nin kararına saygılıyız" ifadelerini kullandı.

Akşener'e ne teklif etti? Özgür Özel, yankı uyandıran görüşmenin detaylarını paylaştı
Akşener\'e ne teklif etti? Özgür Özel, merak edilen görüşmenin detaylarını açıkladı

Son Dakika Politika Akşener'e ne teklif etti? Özgür Özel, merak edilen görüşmenin detaylarını açıkladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Meram Sitesi sakinleriyle buluştu
  20:46 Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Meram Sitesi sakinleriyle buluştu

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Meram Sitesi sakinleriyle bir araya geldi. Günel, hizmetlerini artırmak için destek istedi.

 • İmamoğlu'ndan Kurum'a: Bu Millete, 'Kanal İstanbul Gündemimde Yok' Demeyene Kadar, Sana Bu Soruyu Soracağım
  20:34 İmamoğlu'ndan Kurum'a: Bu Millete, 'Kanal İstanbul Gündemimde Yok' Demeyene Kadar, Sana Bu Soruyu Soracağım

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve CHP Avcılar Belediye Başkan adayı Utku Caner Çaykara ile birlikte halk buluşması gerçekleştirdi. Hançerli’ye tavrı nedeniyle teşekkür eden İmamoğlu, “Onun bu kadirşinaslığını, partili duruşunu, yoldaşlığını alkışlıyorum. Yakışanı yapıyor. Yakışanı yapmaya, herkesi davet ediyorum” dedi. İmamoğlu, rakibi Murat Kurum’a da “Ne diyor acemi aday? İstanbul'un gündeminde olmayan, onun gündeminde yokmuş. Ona buradan sesleniyorum: Bu millete, ‘Kanal İstanbul gündemimde yok’ demeyene kadar, sana bu soruyu soracağım; bir. İki; senin gündeminde yok da sizin tensipleriyle atandığınız, emirleriyle koştuğunuz, buyruklarıyla yaptığınız, hükümetin veya Sayın Cumhurbaşkanı'nın da gündeminde var mı yok mu; onu açıkla” dedi.

 • Cumhur İttifakı'nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk basın mensuplarıyla bir araya geldi
  20:11 Cumhur İttifakı'nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk basın mensuplarıyla bir araya geldi

  AK Parti adayı Mehmet Öntürk, Hatay Merkez Salonu'nda düzenlenen toplantıda gazetecilere açıklama yaptı. Deprem konutlarının altyapısı için proje yürüttüklerini belirten Öntürk, şehre uygun altyapı, asfalt ve taş çalışmaları yapacaklarını söyledi. Ayrıca, EXPO Kisecik Fuar Alanı'nın kullanımı ve çiftçilere yönelik üretim planları hakkında bilgi verdi.

 • Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın: İstanbul'un En Büyük Sorunu Hayat Pahalılığı
  20:09 Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın: İstanbul'un En Büyük Sorunu Hayat Pahalılığı

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, Sultangazi'deki bir programda yaptığı konuşmada, İstanbul'un en büyük sorununun hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısı olduğunu belirtti. Aydın, ayrıca trafik sorununa da değinerek, toplu taşıma araçlarındaki yoğunluğun devam ettiğini ifade etti. İstanbul'un nüfusunu azaltmak için projeler geliştireceklerini ve sığınmacılarla ilgili gerçekçi adımlar atacaklarını da sözlerine ekledi.

 • İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandı
  20:05 İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandı

  İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandığı iddia edildi. İsrail ordusu, Hapishaneler İdaresine gönderdiği mektupta, Gazze'de alıkonulan Hamas ve İslami Cihad mensuplarının yoğun güvenlikli tutukevlerine nakledilmesini istedi. Ancak Hapishaneler İdaresi, hapishanelerde yer olmadığı gerekçesiyle bu talebi geri çevirdi. Bu nedenle İsrail ordusu, Filistinlileri geçici gözaltı merkezlerinde tutmak zorunda kaldı. İsrail ordusu ayrıca, uygun eğitime sahip olmayan askeri polislerin Hamas'ın seçkin unsurlarını korumasını eleştirdi ve Hapishaneler İdaresini sorumluluktan kaçmakla suçladı. Hapishanelerdeki yer sıkıntısının Batı Şeria'da da kendisini gösterdiği ve İsrail ordusunun artık gözaltına alacağı kişileri tehlike derecelerine göre seçmeye başladığı belirtildi.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Terör örgütleriyle iş yapılamaz
  20:02 BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Terör örgütleriyle iş yapılamaz

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, terör örgütlerinin siyasi partileriyle iş yapılamayacağını belirterek, seçim işbirliği yapanları millete, devlete, vatana ve şehitlere ihanetle suçladı. Destici ayrıca, Gazze'deki insanlık suçunu kınadı, sokak köpekleri sorununu çözeceklerini ve kayyum uygulamasının devam etmesi gerektiğini söyledi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü
  19:55 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nun son gününde, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü.


Advertisement