Atatürk'ün Ölüm Yıl Dönümü Kırıkkale'de Anıldı - Son Dakika
Politika

Atatürk'ün Ölüm Yıl Dönümü Kırıkkale'de Anıldı

Atatürk\'ün Ölüm Yıl Dönümü Kırıkkale\'de Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 85. yılında Kırıkkale'de anma töreni düzenlendi. Törende protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya çekildi.

10.11.2023 09:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 85. yılında tüm yurtta olduğu gibi Çorum'da da törenlerle anıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenler çaldı, iki dakika saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra protokol üyeleri Devlet Tiyatro Salonu'nda hazırlanan Anılarla Atatürk Sergisi'ni gezdi.

Anma programına Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Naim Çetinkaya, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Emniyet Müdürü Arif Pehlivan, AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. - ÇORUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Atatürk'ün Ölüm Yıl Dönümü Kırıkkale'de Anıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement