Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Nazilli'nin il olması için çağrı yaptı - Son Dakika

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Nazilli'nin il olması için çağrı yaptı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Nazilli'nin il olması için çağrı yaptı. Çerçioğlu, Nazilli'nin gelişmişliğiyle refah düzeyiyle, nüfusuyla, ülkemizin birçok ilini geride bırakan ve hatta imrendiği bir ilçe olduğunu belirterek, il olmayı hak eden ilçeler sıralamasında listenin en başında yer aldığını söyledi. Başkan Çerçioğlu, Nazilli'nin bugüne kadar gösterdiği her alandaki mücadelenin karşılığını alması gerektiğini vurguladı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Nazilli\'nin il olması için çağrı yaptı
23.06.2023 - 15:05,  Güncelleme: 15:14

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, " Nazilli; amasız, fakatsız, lakinsiz; bir an evvel il olmalı; Nazilli halkı bugüne kadar gösterdiği her alandaki mücadelenin karşılığını almalıdır. Bu süreçte hak ettiğini alması yolunda dün de bugün de güzel Nazillimizin yanında olduk, yarın da olmaya devam edeceğiz, hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Başkan Çerçioğlu, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Aydın'ın ilçesi Nazilli'nin il olması için çağrı yaptı. Çerçioğlu'nun açıklaması şöyle:

"Nazillimiz; gelişmişliğiyle refah düzeyiyle, nüfusuyla, halkımızın daha çok gelişmeye ve üretmeye olan şevkiyle, ülkemizin birçok ilini geride bırakan ve hatta imrendiği bir ilçemiz. Bu şartlar altında da şüphesiz, il olmayı hak eden ilçeler sıralamasında bizlerin gözünde listenin en başında yer almakta. Yılbaşından hemen önce, Nazilli'ye kazandırdığımız Çocuk Gelişim Merkezimizin açılışında da ifade ettim; neredeyse 45 yıldır, siyasetçiler belli aralıklarla Nazilli'nin il olmasına yönelik açıklamalar yaptılar, sözler verdiler. Bunları işittiğimde belki de en mutlu olan insanlardan birisi, Nazilli'nin öz evladı olarak ben oldum. Ancak geldiğimiz noktada, o günden bu yana bile neredeyse 7 aya yakın zaman geçmiş olmasına karşın, ne yazık ki halen daha somut bir adım olmaması üzüntü verici.

Nazilli; Büyükşehir Belediye'mizce bugüne kadar yapılmış olan ve güncel değeri 760 milyon lirayı geçen yatırımı; 380 km yol çalışmasıyla, 375 km altyapı çalışmasıyla, kültür merkezleri, hizmet binaları, otoparklar ve meydanlarla sonuna kadar hak etmiştir; bir bu kadarını daha yapmak da boynumuzun borcudur. Bütün bunlarla birlikte ev sahipliği yaptığı kadim uygarlıkları ve tarihi ile, milli mücadeleden bu yana; evvela vatan savunmasında, sonrasında ülkemizin ekonomik olarak yeniden doğma ve büyüme sürecinde gösterdiği eşsiz mücadele ile Nazilli; amasız, fakatsız, lakinsiz; bir an evvel il olmalı; Nazilli halkı bugüne kadar gösterdiği her alandaki mücadelenin karşılığını almalıdır. Bu süreçte hak ettiğini alması yolunda dün de bugün de güzel Nazillimizin yanında olduk, yarın da olmaya devam edeceğiz, hiç kimsenin şüphesi olmasın."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR

Son Dakika Politika Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Nazilli'nin il olması için çağrı yaptı - Son Dakika


Advertisement