Bakan Ersoy: " Bu afeti el ele vererek birlikte atlatacağız" - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Bakan Ersoy: " Bu afeti el ele vererek birlikte atlatacağız"

23.03.2023 21:05

Bakan Ersoy: " Bu afeti el ele vererek birlikte atlatacağız" Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bizler millet olarak çok güçlü bir milletiz. Bunu her afetten sonra görüyoruz.

Bakan Ersoy: " Bu afeti el ele vererek birlikte atlatacağız"

MALATYA - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bizler millet olarak çok güçlü bir milletiz. Bunu her afetten sonra görüyoruz. İnşallah bu afeti de ülke olarak, Malatya olarak el ele vererek atlatacağız birlikte ayağa kalkacağız." dedi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ramazan'ın ilk iftarını Malatya'da Battalgazi ilçesi İnönü Üniversitesi Teknopark bahçesinde oluşturulan konteyner kentte depremzedelerle birlikte yaptı.

İftar sonrası açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, " Ülkemiz ve Malatya'mız tarihin en büyük afetlerinden biri ile yüzleşti çok büyük yıkımlar oldu büyük acılar duyduk ama çok şükür bugün burada Ramazan'ın ilk gününde orucumuzu hep birlikte açıyoruz. Ramazan ilk gününde sizlerle iftarda buluşmanın mutluğunu yaşıyor hepinize tekrar teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi

"El ele vererek birlikte ayağa kalkacağız"

Bir sonra ki ramazan ayı ve bayramı kalıcı konutlarda karşılamayı hedeflediklerini kaydeden Bakan Ersoy," Bizler millet olarak çok güçlü bir milletiz. Bunu her afetten sonra görüyoruz. İnşallah bu afeti de ülke olarak Malatya olarak şehir olarak el ele vererek atlatacağız birlikte ayağa kalkacağız. Bununda güzel örneklerini birkaç haftadır şehrimizde görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız özellikle afet çalışmalarını özellikle yakından takip ediyor. Aralarda Ankara'ya dönüp kendilerini bilgilendiriyoruz, kendileri de düzenli olarakta afet bölgelerini ziyaret ediyor. İnşallah hızlı bir şekilde sizleri geçici konutlara almaya başladık burada konteyner kentler gibi konteyner kentleri bayrama kadar tamamlayacağız hızlı bir acil ihtiyacı olan vatandaşlarımızı konteyner kentlere alacağız . Malatya'mızda temel atma çalışmaları başladı Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bir yıl içerisinde kalıcı konutlarımızı tamamlayıp inşallah bir dahaki bayramda ve ramazanda iftarlarımızı sizin kalıcı konutlarında açmak olacak o yüzden devlet olarak bütün konsantrasyonumuzu buraya verdik.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Politika Bakan Ersoy: ' Bu afeti el ele vererek birlikte atlatacağız' - Son Dakika


Advertisement