Son Dakika Son Dakika Son Dakika
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Ermenistan, Türkiye ile Orta Asya Türklüğünün bağlantısını kesmek üzere bulunduğu topraklara konumlandırılan kukla bir ülke olarak varlığını devam ettirmektedir - Son Dakika

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Ermenistan, Türkiye ile Orta Asya Türklüğünün bağlantısını kesmek üzere bulunduğu topraklara konumlandırılan kukla bir ülke olarak varlığını devam ettirmektedir

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerinin önemine vurgu yaparak, Ermenistan'ın Türkiye ile Orta Asya Türklüğünün bağlantısını kesmek üzere bulunduğu topraklara konumlandırılan kukla bir ülke olarak varlığını sürdürdüğünü belirtti. Destici, Ermenistan'ın Türkiye ve Azerbaycan'ın dostane ilişkiler kurmasını engellediğini ifade etti. Ayrıca, Ermeni kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının diğer vatandaşlarla eşit haklara sahip olduğunu vurguladı. Destici, ayrıca emekli maaşlarına iyileştirme yapılması gerektiğini de dile getirdi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Ermenistan, Türkiye ile Orta Asya Türklüğünün bağlantısını kesmek üzere bulunduğu topraklara konumlandırılan kukla bir ülke olarak varlığını devam ettirmektedir
27.09.2023 - 14:11,

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerinin iki ülke ve Türk dünyası açısından son derece önemli olduğunu belirterek, " Ermenistan, Türkiye ile Orta Asya Türklüğünün bağlantısını kesmek üzere bulunduğu topraklara konumlandırılan kukla bir ülke olarak varlığını devam ettirmektedir." dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Ermenistan'ı yönetenlerin, Türkiye ve Azerbaycan'ın sağlıklı ve hukuk zemininde dostane ilişkiler kurmasını engellediğini kaydetti.

"Zengezur Koridoru'nun mutlaka açılarak Türk'ün Türk'le bağlantısının ivedilikle kurulması gerektiğini" dile getiren Destici, "Ermenistan, Türkiye ile Orta Asya Türklüğünün bağlantısını kesmek üzere bulunduğu topraklara konumlandırılan kukla bir ülke olarak varlığını devam ettirmektedir." diye konuştu.

Ermeni kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının etnik kökenleri sorgulanmadan, diğer vatandaşlarla eşit haklara sahip olduklarını ifade eden Destici, "Ermeni kökenli vatandaşların tüm haklarının Türkiye Cumhuriyeti'nin garantisi altında bulunduğunu" belirtti.

"Meclis açıldığında, emekli maaşlarına iyileştirme zaruri"

Destici, dünkü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nı anımsatarak, şunları kaydetti:

"Önemli bir bölümü 7 bin 500 lira düzeyinde maaş alan ve haziranda zamların kök ücrete uygulanması dolayısıyla reel olarak zam alamayan emeklilerimizin durumlarıyla ilgili beklentilere rağmen herhangi bir açıklama yapılmadı. Bugünkü hayat pahalılığı şartlarında, bu maaş düzeyiyle, insanların hayatlarını idame ettirebilmeleri mümkün değil. Meclis açıldığında, emeklilerimizin maaşlarına, temmuz ayından geçerli olmak üzere bir iyileştirme yapılması zaruretini dile getirmek istiyorum."

Destici, bir gazetecinin, "HDP ile CHP'nin gizli bir protokol yaptığı" yönündeki açıklamasının CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan CHP Grup Başkanı Özgür Özel tarafından reddedildiğini anımsatması üzerine, "Benim söylediğim doğru değilse, Özgür Özel böyle bir şey söylememişse, o zaman çıksın bunu muhataplarına söylesin. HDP'lilere söylesin. Biz bunu HDP'lilerden, Sırrı Süreyya Önder'den duyduk, bazı HDP yöneticilerinden duyduk." dedi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Politika BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Ermenistan, Türkiye ile Orta Asya Türklüğünün bağlantısını kesmek üzere bulunduğu topraklara konumlandırılan kukla bir ülke olarak varlığını devam ettirmektedir - Son Dakika


Advertisement