Beyoğlu Belediye Başkanı İmamoğlu'na Cevap Verdi - Son Dakika
Politika

Beyoğlu Belediye Başkanı İmamoğlu'na Cevap Verdi

Beyoğlu Belediye Başkanı İmamoğlu\'na Cevap Verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'Beyoğlu yeniden yükselecek' paylaşımına Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'dan cevap geldi. Yıldız, İmamoğlu'nun 5 yılda yaptıkları çalışmaları anlatarak eleştirilerde bulundu ve Beyoğlu'nun İmamoğlu'nun uğramadığı 5 yılda yükseldiğini belirtti.

05.10.2023 15:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Beyoğlu yeniden yükselecek" paylaşımına Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'dan cevap geldi. Beyoğlu'nda son 5 yılda yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Yıldız, "5 yılı boşa harcadınız, 'Yaptık, yükselttik' diyemiyorsunuz. Beyoğlu sizin

uğramadığınız 5 yılda çok yükseldi" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıklamasının ardından reklam çalışmalarını hızlandırdı. 2019 yerel seçimleri öncesinde İstanbullulara verdiği sözlerin çoğunu yerine getirmediği iddia edilen İmamoğlu'nun "Beyoğlu yeniden yükselecek" başlığıyla yaptığı video paylaşımı büyük tepki topladı. Beyoğlu'nda son 5 yılda yaptıkları çalışmaları anlatarak İmamoğlu'na cevap veren Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, "Sayın Ekrem İmamoğlu gelecek zaman kipi kullanmayı çok seviyorsunuz ama gelecekte siz yoksunuz. 5 yılı boşa harcadınız. 'Yaptık, yükselttik' diyemiyorsunuz. Biz diyelim. Beyoğlu sizin uğramadığınız 5 yılda çok yükseldi. Di'li geçmiş zamana göre; Atatürk Kültür Merkezi muhalefetinize rağmen Beyoğlu'nda kültür ve sanatın merkezi oldu. Sizin kültür ve sanat etkinliklerinden mahrum bıraktığınız Beyoğlu'nda 85 ayrı noktada Beyoğlu Kültür Yolu Festivali her yıl milyonlarca

ziyaretçi ağırladı, bir tek siz yoktunuz. Beyoğlu Belediyesi olarak düzenlediğimiz farklı festivallerde kültür sanatı daima canlı tuttuk. Atlas Sineması ve Türkiye'nin gurur duyduğu Sinema Müzesi, sinema severlerin merkezi oldu. Tarihi Esgher Sinagogu'nu restorasyon çalışmaları sonrası Hasköy Millet Kütüphanesi olarak açtık, gençlerimizin hizmetine sunduk. Beyoğlu'nun en güzel binalarından Ferah Apartmanı bugün Türkiye'nin ilk şehir içi uydu kuluçka merkezi olarak bilim-teknoloji alanında gençlerimize hizmet veren Cube Beyoğlu oldu. Tarihi Terra Santa binasının restorasyonu tamamlandı. Beyoğlu, yeni bir kültür sanat merkezi kazandı. Tarihi Baruthane restore edildi, gençlerimizi kütüphane olarak kucaklayacağı günleri bekliyor. Kaptanı Derya Cezayirli Gazi Hasan Paşa Kışlası'nın restorasyonu tamamlandı, Beyoğlu Hükümet Konağı ve Beyoğlu Belediyesi Kasımpaşa Binası olarak halkımızın hizmetine açıldı. Tarihi Kulaksız Hamamı'nda restorasyon çalışmaları başladı. Kulaksız'ın da artık bir Millet Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi oluyor. Galataport'un tamamlanması ve açılmasıyla birlikte Beyoğlu turizmde, kültür sanatta yeni bir merkeze kavuştu. Taksim Camii ve Kültür Merkezi ile İstiklal'imiz özel bir hediyeyle taçlandırıldı. İstiklal Caddesi'nde açtığımız İstiklal Sanat Galerisi'nde sanatseverlerimiz onlarca farklı sergiyle buluştu. Biz, gelecek zaman kipiyle de cümle kurabiliriz. Verdiğimiz sözleri tuttuğumuz için hep geçmiş zaman ekiyle konuştuk. Son cümlemiz size yakışır olsun. Millete hizmet etmediğiniz için gideceksiniz" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Beyoğlu Belediye Başkanı İmamoğlu'na Cevap Verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Mersin, Kayseri, Van ve Batman İl Emniyet Müdürleri Değişti, 29 İl Müdürü Atandı
  00:31 Mersin, Kayseri, Van ve Batman İl Emniyet Müdürleri Değişti, 29 İl Müdürü Atandı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre, Mersin, Kayseri, Van ve Batman İl Emniyet Müdürleri değişti. Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan görevden alınırken, yerine Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk getirildi. Ayrıca, Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne Atanur Aydın, Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne Murat Mutlu ve Batman İl Emniyet Müdürlüğü'ne İbrahim Kaba atandı. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 29 yeni Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü de atanmıştır.

 • Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Aslan görevden alındı, yerine Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk atandı
  00:23 Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Aslan görevden alındı, yerine Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk atandı

  Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Aslan görevden alınarak yerine Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk atanmıştır. Ayrıca, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'ne Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne Murat Mutlu ve Batman İl Emniyet Müdürlüğü'ne İbrahim Kaba atanmıştır.

 • CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Emekliye paran yoksa Anagold'un 7.2 milyon dolarlık vergi borcunu niye sildin?'
  00:23 CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Emekliye paran yoksa Anagold'un 7.2 milyon dolarlık vergi borcunu niye sildin?'

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin emekli maaşları konusundaki açıklamalarını eleştirerek, Anagold'un vergi borcunu niye sildiklerini sordu. Günaydın ayrıca, Anayasa Mahkemesi'nin iptal ettiği Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinin aynı şekilde Meclis'ten geçirilmeye çalışılmasını eleştirdi ve TBMM Genel Kurulu'nda yapılan yargı paketi görüşmelerine dair süreci aktardı.

 • İmamoğlu: Atatürk'e derin bir vefa duygusuyla bağlı olmak benim asla vazgeçmeyeceğim şiarımdır
  00:22 İmamoğlu: Atatürk'e derin bir vefa duygusuyla bağlı olmak benim asla vazgeçmeyeceğim şiarımdır

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi'nin düzenlediği Vefa Ödülleri Töreni'nde yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi'ne olan bağlılığını ve Atatürk'e olan vefa duygusunu vurguladı. İmamoğlu, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyeti ve vatanı sevmenin büyük bir vefa bağlılığı olduğunu belirtti.

 • 4 ile yeni emniyet müdürü atandı
  00:16 4 ile yeni emniyet müdürü atandı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre 4 ile yeni emniyet müdürü atandı. Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan görevden alınırken, Aslan'ın yerine Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk atandı. Diğer taraftan, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Van İl Emniyet Müdürlüğüne Murat Mutlu, Batman İl Emniyet Müdürlüğü görevine ise İbrahim Kaba atandı.

 • Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli:
  00:12 Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli: "Birlikte Çeşme Diyeceğiz, Birlikte Türkiye Diyeceğiz.

  CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli, tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Denizli, "Biz yola birlikte Çeşme diyerek çıktık. Şimdi birlikte Çeşme diyeceğiz, birlikte Türkiye diyeceğiz. İlk günden son güne kadar işimiz gücümüz Çeşme olacak. Bu beş yıllık süre içerisinde işimiz gücümüz Türkiye diyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşıyacak vizyonu hep birlikte ortaya koyacağız" dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Cumhuriyetin kurucu kadrolarına vefa gösterilmeli
  23:59 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Cumhuriyetin kurucu kadrolarına vefa gösterilmeli

  CHP Beylikdüzü Vefa Ödülleri Töreni'nde konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ulusal çapta gelişmiş ülkelerdeki en önemli vefanın, kurucu kadrolara duyulan vefa olduğunu vurguladı. Özel, Cumhuriyetin kurucu kadrolarına ve aydınlanma devrimlerine sahip çıkanların bu vefayı göstereceği günlerin yakın olduğunu belirtti.

 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasına güldü
  23:56 Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasına güldü

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Ukrayna'ya asker göndermenin 'ihtimal dışı' bırakılmaması gerektiğine ilişkin açıklamaları hakkındaki soruya güldü. Lavrov, gündeme ilişkin diğer soruları da yanıtsız bıraktı.

 • AK Parti ve DEM Partili vekiller arasında gergin anlar: Keşke azıcık o demden sana da nasip olsa
  23:51 AK Parti ve DEM Partili vekiller arasında gergin anlar: Keşke azıcık o demden sana da nasip olsa

  TBMM'de, CHP'nin 1 Mart 2003 Irak tezkeresi ile ilgili grup önerisi sırasında AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin ile DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit arasında tartışma yaşandı. Şahin'in "DEM çizgisinde demlenen" sözlerine tepki gösteren, Koçyiğit "Keşke azıcık o demden sana nasip olsa da insanlık öğrensen." ifadelerini kullandı.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik, CHP Genel Başkanı Özel'i eleştirdi
  23:50 AK Parti Sözcüsü Çelik, CHP Genel Başkanı Özel'i eleştirdi

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i eleştirerek, Atatürk istismarı yaptığını söyledi. Çelik, Ceyhan'da düzenlenen mitingde, Ceyhan'ın stratejik önemine vurgu yaparak, Erol Kahraman ve Fatih Kocaispir'e destek çağrısında bulundu. Ayrıca, muhalefetin seçim sonrası ortaya çıkacak pazarlıklarını merakla beklediklerini belirtti.


Advertisement