CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz - Son Dakika
Politika

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Türkiye\'yi sevenlerden oy istiyoruz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'nın Soma ilçesindeki mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'yi sevenlerden oy istediklerini belirterek, bedelli askerliğe kaçanlardan değil, gerekirse vatan için canını vermeye razı olanlardan oy istediklerini söyledi. Ayrıca, emekli ücretlerine değinen Özel, emekliyle çalışanı karşı karşıya getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

02.03.2024 17:41  Güncelleme: 17:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Memleketi Manisa'nın Soma ilçesindeki mitingde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, " Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz. Bedelli askerliğe kaçanlardan değil gerekirse bu vatan için canını vermeye razı olanlardan oy istiyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'nın Soma ilçesinde miting yaptı, vatandaşlarla buluştu. Cengiz Topel Meydanı'ndaki mitinge CHP Lideri Özel vatandaşlar tarafından bayraklarla karşılandı. Mitingde konuşan Özel, "Bu memleketin yüzde 95'i ben Atatürkçüyüm diyor, daha doğrusu yüzde 95'inin Atatürk'le bir sorunu yok. Atatürk'ü severim diyor, vatanımızı kurtardı ülkemizi kurdu diyor. Biz de CHP olarak Atatürk'ün kurduğu partide siyaset yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Zamana zaman birileri Atatürk'ün adını anıyor ama çoğunlukta yaptıkları icraatlar cumhuriyetin kurucu kadrolarına duydukları husumeti gözler önüne seriyor. Çedes diye bir proje var, laikliğe karşı, Atatürk'e karşı ne kadar adam varsa hepsi Çedes'i savunuyor, biz de bu projenin ne kadar tehlikeli olduğunu söylüyoruz. Ne oldu biliyor musunuz, daha dün İzmir il müftüsü Çedes projesi kapsamında küçücük çocukları aldı bir mezar ziyaretine götürdü. Kimin mezarına götürdü biliyor musunuz? Esat Erbilli'nin mezarına götürdü. Esat Erbilli Menemen'de Asteğmen Kubilay'ı katledip kafasını kesip menemende gezdirenler var ya onların içinde olup da yaşı yüksek olduğu için infaz edilmeyip müebbet hapse çarptırılan, suçu sabit olan, Kubilay'ın katilinin mezarına çocukları götürmüşler. Şimdi bütün Atatürkçülerden, sadece CHP'lilerden değil MHP'liler diyor biz de Atatürk'ü seviyoruz. AK Parti seçmenin içinde Atatürk sevgisi olan yok mu çok. Herkese diyoruz ki bakın kardeşim bunlar gemi azıya aldılar. Asteğmen Kubilay'ın kafasını kesen adamın mezarına çocuğu götürenlerden bu memlekete fayda gelmez. Ben diyorum Atatürk bize bunu öğütlüyor. Atatürk, Devlet Bahçeli için öldü ama bizim için ölmedi buramızda yaşıyor" dedi.

"Emekliyle çalışanı karşı karşıya getirmeye çalışıyor"

Konuşmasında emekli ücretlerine değinen Özel, "Bizim emeklimize o kadar düşük bir enflasyon hesabı ile zam yaptılar ki yüzde 33 zam yaptılar, 7 bin 500 lirayı 10 bin lira yaptılar ve açlığa sürüklediler. Ben 'emekliye para ver' deyince 'emekliye para verirsem çalışanlara maaş ödeyemem' diyor. 'Emekli başına 7 bin lira seyyanen zam 800 milyon para tutuyor, 800 milyon lirayı bulabilirsem çalışanların maaşını ödeyemem' diyor. Emekliyle çalışanı karşı karşıya getirmeye çalışıyor, oysa bu sene 5'li çeteden, holdinglerden, müteahhitlerden alması gerekip vazgeçtiği vergi bu para kadar. Yani 5'li çeteye para var, emekliye para yok. Yani lüks otomobillerine, dünyanın en pahalı makam aracına para var emekliye yok, uçan sarayına para var emekliye yok. Yazlık sarayına para var emekliye yok. Diyor ki eğer emekliye para yoksa 31 Mart'ta oy da yok. Tayyip Erdoğan diyor ki emekliye para yok, ben Tayyip Erdoğan'ın söylediğini söyleyeyim, siz de sana da oy yok deyin belki duyar. Duyar da bir şey yapar mı yazmaz, çünkü o garibanın sesini, yoksulun sesini duymaz. Onun duyduğu ses hep zenginlerin sesi, hep fabrikatörlerin, patronların sesi. Ama ona sesimizi 31 Mart günü duyuracağız hep beraber" diye konuştu.

"Bedelli askerliğe kaçanlardan değil gerekirse bu vatan için canını vermeye razı olanlardan oy istiyoruz"

Konuşmasının sonunda bedelli askerlik yapanlara kızdırabilecek sözlere de yer veren Özel, "Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz, öyle bedelli askerliğe kaçanlardan değil gerekirse bu vatan için canını vermeye razı olanlardan oy istiyoruz. Zenginler bir yanda dururken emeği sömürülen işçiden, emeklilerden, emekçilerden oy istiyoruz"

Özel, Soma mitinginin ardından Salihli mitingine geçmek üzere ilçeden ayrıldı. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çiftçilerin Borçları 700 Milyar Lirayı Geçti, Buğday Taban Fiyatı Açıklanmalı
  11:00 Çiftçilerin Borçları 700 Milyar Lirayı Geçti, Buğday Taban Fiyatı Açıklanmalı

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu yılın ilk aylarında en çok ithal edilen ürünün buğday olduğunu ve çiftçilerin kredi ve piyasaya borçlarının 700 milyar lirayı geçtiğini belirtti. Gürer, çiftçilerin ürünlerini satıp borçlarını ödemek istediklerini ancak bu yıl taban fiyatının açıklanmamasının çiftçileri kaygılandırdığını söyledi. Ayrıca, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin buğday ithalatına devam ettiğini ve çiftçilerin mağduriyet yaşadığını ifade etti. Gürer, çiftçilere destek verilmesi gerektiğini ve taban fiyatlarının girdi maliyetlerine göre bir an önce açıklanması gerektiğini vurguladı.

 • Jandarmadan uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı
  10:57 Jandarmadan uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı

  Erzurum'da jandarmanın yaptığı operasyonda uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan baskınlarda 7 şüpheli yakalandı. Operasyon sonucunda 114 gr. metamfetamin, 70 gr. bonzai, 12 gr. esrar, 8 adet uyuşturucu nadde kullanma aparatı, 1 ad. 9 mm. çapında ruhsatsız tabanca, 1 adet hassas terazi, 7 adet cep telefonu ve 1 adet 120 gb ssd kart ele geçirildi.

 • Erzurum Hınıs'ta Cemevleri İle İlgili Toplantı Yapıldı
  10:55 Erzurum Hınıs'ta Cemevleri İle İlgili Toplantı Yapıldı

  Erzurum'un Hınıs ilçesinde vatandaşların cemevleri ile ilgili görüş ve taleplerini değerlendirmek için bir toplantı gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Danışmanı Esma Ersin, Vali Yardımcısı Mustafa Berk Çelik, Hınıs Kaymakamı Hamza İnam ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda, cemevleri ile ilgili incelemeler ve sorunlar ele alındı.

 • SYKP Samsun İl Örgütü 1 Mayıs için çağrı yaptı
  10:52 SYKP Samsun İl Örgütü 1 Mayıs için çağrı yaptı

  Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Samsun İl Örgütü, 1 Mayıs için alanlarda olma çağrısı yaptı. Eş Başkan Betül Aksu, işçilerin sömürüldüğünü ve ezildiğini belirterek, birleşme ve mücadele çağrısı yaptı. Ayrıca, işsizlik, emeklilerin durumu ve işçi cinayetleri konularına da değindi.

 • CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Belediye Borçlarına İlişkin Meclis Araştırması İstedi
  10:43 CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Belediye Borçlarına İlişkin Meclis Araştırması İstedi

  CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, belediyelerin borçlarıyla ilgili Meclis araştırması açılmasını talep etti. Tanal, belediyelerde çarçur edilen, yandaşlara aktarılan ve kişisel servete dönüştürülen her kuruşun hesabının sorulması gerektiğini belirtti. Ayrıca, belediyelerin borç bataklığına sürüklenmesi ve kaynakların yanlış kullanılması konusunda TBMM'nin görevini yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

 • Abdullah Zeydan: Kayyum yönetimi, Van Büyükşehir Belediyesi'ni 8,5 milyar TL borca sokmuş
  10:42 Abdullah Zeydan: Kayyum yönetimi, Van Büyükşehir Belediyesi'ni 8,5 milyar TL borca sokmuş

  Van Büyükşehir Belediye Başkanı DEM Partili Abdullah Zeydan, kayyum yönetiminin belediyeyi 8,5 milyar TL borca soktuğunu belirterek, "Ne yazık ki belediyemizde büyük bir tahribat var. 2022 yılında bu borç sadece 400 milyon TL iken, son 1,5 yılda yeni valinin atanmasıyla bu borç 8,5 milyar TL'ye ulaşmış" dedi. 31 Mart seçim sürecinde mazbata krizi yaşayan Zeydan günlerce Türkiye gündeminden düşmemişti.

 • İran'ın İsrail'e fırlattığı füzeleri Türkiye mi durdurdu? Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama var
  10:16 İran'ın İsrail'e fırlattığı füzeleri Türkiye mi durdurdu? Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama var

  İran'ın 15 Nisan'da İsrail'e saldırılarında kullandığı füzelerin Malatya'da bulunan Kürecik'teki radar üssüyle tespit edilerek durdurulduğu iddialarına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yalanlama geldi.

 • Mehmet Şimşek'in açıklayacağı mali önlemler ve yapısal tedbirler konuşulacak
  10:05 Mehmet Şimşek'in açıklayacağı mali önlemler ve yapısal tedbirler konuşulacak

  Merkez Bankası'nın faiz artırımlarının sonuna gelindiği belirtilirken, şimdi sıra Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklayacağı mali önlemler ve yapısal tedbirlere geldi. En çok da Saray harcamaları başta olmak üzere, kamu harcamalarında yapılacak tasarrufun kapsamı konuşulmaya başlayacak.


Advertisement