Yeterli imzayı toplayamayan Perinçek'in Cumhur İttifakı'na katılma talebine Erdoğan'dan ret - Son Dakika
Politika

Yeterli imzayı toplayamayan Perinçek'in Cumhur İttifakı'na katılma talebine Erdoğan'dan ret

Seçmenler tarafından sadece 27 bin 55 imza alarak Cumhurbaşkanı adayı olma şansını kaybeden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kendi isteği üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüğünü, Cumhur İttifakı'na katılma isteğini ilettiğini söyledi. Yanıtın ne olduğu sorusuna Perinçek, "HÜDA PAR'ı tercih ettiklerine göre... Sonuç açık." diyerek Erdoğan'ın kapıları kapattığı mesajını verdi.

27.03.2023 22:52  Güncelleme: 23:31

Seçmenler tarafından aday gösterilecek isimler arasında yer alan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hüsrana uğradı. Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için 100 bin imza toplaması gereken Perinçek 27 bin 55'te kaldı.

"HÜDA PAR'I, ŞEYH SAİTLERİ TERCİH EDİYORLAR"

Hadi Özışık'ın programında açıklamalarda bulunan Perinçek, kendisinin talebi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüklerini söyledi. Görüşmede, Erdoğan'a Cumhur İttifakı'na katılmak istediğini ilettiğini belirten Perinçek, " AK Parti, MHP ve Vatan Partisi, Türkiye'ye çok önemli bir mesaj olur. Türkiye'nin bu zorluklardan çıkışı konusunda bir kararlılığa Sayın Cumhurbaşkanımız önderlik edebilir. Türkiye'nin köklü çözümü olurdu. Amerika'dan korktukları için bunu yapamıyorlar. HÜDA PAR'ı, Şeyh Saitleri, Seyit Rızaları tercih ediyorlar. Ama Atatürk geleneğini tercih edemiyorlar." ifadelerini kullandı.

"SONUÇ AÇIK"

Erdoğan'ın bu teklife ne dediği sorusuna Perinçek, "HÜDA PAR'ı tercih ettiklerine göre... Sonuç açık" diyerek olumlu yanıt alamadıkları mesajını verdi.

"DEVLET BAHÇELİ BUNU NASIL HAZMEDİYOR?"

HÜDA PAR, seçimlere AK Parti listelerinden gireceği kararını açıklarken, Doğu Perinçek bu duruma sert sözlerle tepki göstermişti. Perinçek, şunları söylemişti: "HÜDA PAR kim? Şeyh Said, Seyid Rıza. Bu nasıl milliyetçilik oluyor? Devlet Bahçeli, BBP bunu nasıl hazmediyor? HÜDA PAR çıkınca ilk biz tavır aldık. HÜDA PAR'ı Meclis'e sokacaklar, öbür taraf da PKK'yı sokuyor. Bunlarla Türkiye'yi götürebilir misiniz? Onun için sistem çöküyor. 540 milyon lirayı Maliye Bakanlığı olarak trink diye ödüyor PKK'ya. Biz ödemeyiz o parayı. Terörü besleyen sistem ayakta kalabilir mi? Onun için Vatan Partisi gerekli.

"HÜDA PAR İLE İŞBİRLİĞİ YAPANLARIN HİÇBİR GELECEĞİ YOK"

Biz ameliyat partisiyiz. Türkiye'nin köklü sorunları var. Bankaların kârı bu sene 466 milyon lira. Yüzde 80 kurumlar vergisi koyacağız, bunu yatırım sermayesi yapacağız mesela. Ameliyat olmayayım, aspirinle vaziyeti kurtaralım diye düşünülüyor. PKK ile HÜDA PAR ile işbirliği yapanların hiçbir geleceği yok. Birisi HDP üzerinden PKK ile öteki de HÜDA PAR ile işbirliği yapıyor. Vatan Partisi ne yapacak? Şeyh Said ve Seyid Rıza'nın heykellerini vinci getirip, halkın desteğiyle kaldıracak. Vatan Partisi Atatürk'ün yanında. Türkiye bunları temizleyecek, göreceksiniz."

Yeterli imzayı toplayamayan Perinçek\'in Cumhur İttifakı\'na katılma talebine Erdoğan\'dan ret

Son Dakika Politika Yeterli imzayı toplayamayan Perinçek'in Cumhur İttifakı'na katılma talebine Erdoğan'dan ret - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (6)

  • Mehmet Aydın: ...biraz daha ağlasaydın Belki olurdu 173 7 Yanıtla
  • Hua Wei: Daha düne kadar yanında olduğun destek konuşmaları yaptığın muhteremin sana ret vermesi, kendin ettin kendin buldun efendi bundan sonraki hayatında değer vereceğin kişilere daha dikkatli yaklaşırsın. 89 42 Yanıtla
  • Murat Ercan: Had bilmek, haddi aşmamak, ağzım var diye her şeyi söylemek gün gelir dikilir insanın karşısına. İşte bizim insanımızın kronik çıkmazıdır bu zafiyet! 44 2 Yanıtla
  • AHMET GEZER GEZER: Oysa, ekip tamam olacaktı. 19 6 Yanıtla
  • Serkan İlkeli : Zavallıcık? 3 0 Yanıtla
  • Çetin Özen: Adam yeter imzayı toplayamadı,tek başına iktidara gelecekmiş.Nasıl bir hayal görüyorsa. 0 0 Yanıtla

Advertisement