Duruşma Arasında Gazetecilerle Şakalaştı - Son Dakika

Duruşma Arasında Gazetecilerle Şakalaştı

14.02.2012 17:53
Duruşma Arasında Gazetecilerle Şakalaştı

"Futbolda şike" iddialarına ilişkin görülen davada tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, duruşmaya verilen arada basın mensuplarıyla sohbet etti.

"Futbolda şike" iddialarına ilişkin görülen davada tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, duruşmaya verilen arada basın mensuplarıyla sohbet etti.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonunda görülen duruşmada, Yıldırım, verilen arada davayı izleyen basın mensuplarının bulunduğu bölüme yaklaşarak, burada bir sandalyeye oturdu. Gazetecilerle sohbet eden Yıldırım, Olgun Peker'in Fenerbahçe yöneticisi olduğunun yazıldığını belirterek, "İnsan bir araştırır, nasıl gazetecisiniz-" dedi.

Bir gazetecinin "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz-" sorusuna Yıldırım,

"Mahkemedeyiz şimdi. Bana ne. Siz tapeleri okuyun" şeklinde cevap verdi.

Gazetecilerin, hangi koğuşta kaldığı sorusuna "Bende bilmiyorum" yanıtını veren Yıldırım, "Tek başınıza mı kalıyorsunuz-" sorusuna da, "Memleket davalarına bakın" şeklinde karşılık verdi.

Yıldırım, basın mensuplarının, "Cezaevinde hangi kitabı okuyorsunuz-" sorusuna, gülerek "Nereden sevdim o zalim kadını" yanıtını verirken,

"Günleriniz nasıl geçiyor-" sorusuna da, "ağlayarak geçiyor" açıklamasını yaptı.

Kulüp başkanı olduğu için 24 saat spor yaptığını söyleyen Yıldırım gazetecilerle sohbeti sırasında yanına yaklaşan tutuklu sanık Abdullah Başak'a hitaben, " Mini Cooper'e binmek için zayıflıyor musun-" dedi. Başak da gazetecilere dönerek, "Bir bana bakın, bir de Mini Cooper'e... Alsam, Cooper mı alırım. Mini Cooper benim belime geliyor" dedi.

Yıldırım daha sonra gazetecilere dönerek, verdiği cevaplara ilişkin şaka yaptığını söyledi.

Bülent Uygun da, Aziz Yıldırım'ın yanına gelerek gazetecilerle konuştu. Uygun'un Yıldırım'ı kast ederek, "Başkanım ejderha gibidir, her şeyi tek tek cevap vererek püskürtür" demesi üzerine Yıldırım da, "Onun için buradayız" dedi.

Bu arada, duruşmaya verilen ara sırasında eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan ve Refik Ali Uçarcı da, Aziz Yıldırım'ın yanına giderek bir süre sohbet etti. - İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Duruşma Arasında Gazetecilerle Şakalaştı - Son Dakika


Advertisement