Görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı, CHP'den ihraç edildi - Son Dakika

Görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı, CHP'den ihraç edildi

14.06.2022 12:34
Görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı, CHP'den ihraç edildi

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca rüşvet iddiaları nedeniyle hakkında yürütülen soruşturma kapsamında geçici olarak görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, CHP'den ihraç edildi.

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca rüşvet iddiaları nedeniyle hakkında yürütülen soruşturma kapsamında geçici olarak görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, CHP'den ihraç edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Bilecik Belediye Başkanı CHP'li Semih Şahin hakkında, rüşvet iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Şahin, soruşturma kapsamında geçici olarak görevden uzaklaştırıldı. Şahin, şubat ayında ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Parti sorumluluğu, etik değerleri ve yerel yönetim ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Şahin, partisinden ihraç edildi. Semih Şahin'in kesin ihracına, oy çokluğu ile karar verildiği belirtildi.


YORUMLAR
500
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel geçmişe atıfta bulundu: Türkiye Cumhuriyeti Devleti Alevilerle helalleşmek zorundadır CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel geçmişe atıfta bulundu: Türkiye Cumhuriyeti Devleti Alevilerle helalleşmek zorundadır Soylu: İçişleri Bakanlığı'nda, rastgele, kanunsuz, mevzuatsız bir birim kurulamaz Soylu: İçişleri Bakanlığı'nda, rastgele, kanunsuz, mevzuatsız bir birim kurulamaz İçişleri Bakanlığı: 'MERNİS sisteminde bugüne kadar herhangi bir olumsuz durum yaşanmamıştır' İçişleri Bakanlığı: 'MERNİS sisteminde bugüne kadar herhangi bir olumsuz durum yaşanmamıştır'
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı, CHP'den ihraç edildi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement