Hamza Dağ, İzmir'de Tarım Projelerini Anlattı - Son Dakika
Politika

Hamza Dağ, İzmir'de Tarım Projelerini Anlattı

Hamza Dağ, İzmir\'de Tarım Projelerini Anlattı

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, seçimi kazanması halinde uygulayacağı tarım projelerini 5 ana başlık altında toplayarak düzenlenen lansmanda anlattı. Dağ, 'Çiftçilerimizin refahını artıracak ve yerel ekonomimize katkıda bulunacak projeleri hayata geçireceğiz' dedi.

01.03.2024 18:19  Güncelleme: 19:34
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, seçimi kazanması halinde uygulayacağı tarım projelerini 5 ana başlık altında toplayarak düzenlenen lansmanda anlattı. Dağ, "Çiftçilerimizin refahını artıracak ve yerel ekonomimize katkıda bulunacak projeleri hayata geçireceğiz" dedi.

Geçtiğimiz günlerde seçimi kazanması halinde İzmir'de hayata geçireceği projeleri anlatan Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, bu kez de tarım projelerine yönelik bir lansman toplantısı yaptı. Hamza Dağ, tarım projelerini 5 ana başlık altında topladı.

Tarım ve hayvancılık alanında İzmir'in potansiyelini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Hamza Dağ, "İzmir'in zengin tarımsal potansiyelini en iyi şekilde değerlendireceğiz. Çiftçilerimizin refahını artıracak ve yerel ekonomimize katkıda bulunacak projeleri hayata geçireceğiz" dedi.

"İzmir Makine Parkları" projesi

İzmir Makine Parkları projesiyle çiftçilerin yükünü hafifleteceklerini, üretim süreçlerini kolaylaştıracaklarını dile getiren Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, "İzmir Makine Parkları projesiyle, çiftçilerimizin temel ekipman ihtiyaçları, her daim kendilerinin hizmetine sunulacak. Kooperatif ve birliklerimizin yapmış olduğu üretimlerle ilgili de makine ve ekipman desteklerimizi vereceğiz. Günümüzde teknoloji, tarımsal üretimde büyük bir katma değer sağlamaktadır. Bizler de bu bilinçle sadece temel ekipmanları değil aynı zamanda teknolojik makine ve ekipmanları da çiftçilerimizin kullanımına sunacağız" dedi.

Tarım ve hayvancılıkta büyükşehir desteği

Destek programlarını hayata geçireceklerini ifade eden Dağ, "Bu toprakları yalnızca bir yaşam kaynağı olarak görmüyoruz; aynı zamanda geleceğimizin teminatı olarak değerlendiriyoruz. İzmir, her alandaki gücüyle daima bölgemizin öncü şehri olmuştur. Tarımsal üretimi, yerel ve ulusal düzeyde stratejik bir öneme sahiptir. Bu gerçeğin bilincinde olarak, kapsamlı destek programlarımızı hayata geçireceğiz" diye konuştu.

Büyükşehir tarım ve hayvancılık tesisleri

Yenilikçi tarım ve hayvancılık tekniklerinin geliştirilmesi için üniversiteler ile birlikte Tarım ve Hayvancılık Teknoparkı kuracaklarını açıklayan Hamza Dağ, "Bu merkezleri, ilgili alanlarda çalışma yapmak isteyen girişimcilerimizin vazgeçilmez alanı haline getireceğiz. Teknoparkımızda, tarım ve hayvancığa yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilecek. Tarım gelişecek, İzmir gelişecek ve inanıyoruz ki, eşsiz İzmir'imiz ülkemize ilham olacak. Tarım alanında kuracağımız organize sanayilerle belli başlı ürünlerde şehrimizi merkez haline getireceğiz" ifadelerini kullandı.

İzmir'in eşsiz köyleri

Köylerin güvenliğini üst seviyeye çıkarmak adına güvenlik kameraları sistemini hayata geçireceklerini anlatan Hamza Dağ, "Mahallelerimizin giriş ve çıkışları başta olmak üzere, kamusal alanlarda kurulacak bu kameralarla, mahalle (köy) sakinlerimizin huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlayacağız. Bu sistemle, mahallerimize yönelik her türlü güvenlik tehdidini anında tespit edip, müdahale etmemizi artırırken, mahallelerimizin modern ve güvenli yaşam alanları olmasını garanti altına alacağız" dedi.

İzmir'in eşsiz köylerine kapsamlı destekler

Köylerdeki yaşam kalitesini arttıracaklarını söyleyen Hamza Dağ, şöyle devam etti:

"Merkezde ne varsa mahallelerimizde (köylerimizde) de her biri olacak. Bizler büyükşehir belediye bürokratlarımız ve ilgili kamu kurumlarının müdürleri ile birlikte ilçelerimize ve mahallelerimize sık sık geleceğiz. Masanın bir yanında yerel ve merkezi hükümetin temsilcileri, diğer tarafında ise vatandaşlarımız olacak. Onlar taleplerini, meselelerini iletecek, bizler de anında çözüm üreteceğiz. Kurumlar arası koordinasyonu sağlayarak eşgüdümlü bir şekilde hareket edeceğiz. Sorunları ötelemeyeceğiz." - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Hamza Dağ, İzmir'de Tarım Projelerini Anlattı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Kınık'ın ilk kadın belediye başkanı Sema Bodur'u ziyaret etti
  11:39 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Kınık'ın ilk kadın belediye başkanı Sema Bodur'u ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Kınık'ın ilk kadın belediye başkanı Sema Bodur ile ilçe esnafını ziyaret etti. İki başkanı gören kimi yurttaşlar, sevincini gizleyemeyerek 'Bu bayrağı aşağı düşürmeyin' dedi. Başkan Tugay da önce Atatürk'e sonra da yurttaşlara borcunun olduğunu belirterek, 'Artık sizi bırakmam. Tüm çabam İzmir'i bulunduğu yerden daha iyi bir konuma getirmek' dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi oturumuna katılacak
  11:34 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi oturumuna katılacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AKPM Sosyalistler, Demokratlar Yeşiller Grubu (SOC) Genel Başkanı Frank Schwabe tarafından gelen davet üzerine, 17 Nisan'da Fransa'nın Strazburg kentine gidecek. Özel'in oturumda bir konuşma yapması bekleniyor ve ayrıca siyasilerle ikili temaslarda da bulunacak.

 • Bayram Tatilinde 55 Kişi Hayatını Kaybetti
  11:30 Bayram Tatilinde 55 Kişi Hayatını Kaybetti

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin ilk 7 gününde toplam 4 bin 370 trafik kazasının meydana geldiğini ve 55 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya ayrıca, tedarik süreçlerinin aksamaması için belirli araçların istisnai olarak seyirlerine izin verileceğini duyurdu.

 • Boşanma aşamasında olduğu eşine tehdit mesajları yağdıran şüpheli elektronik kelepçeyi kırdı
  11:30 Boşanma aşamasında olduğu eşine tehdit mesajları yağdıran şüpheli elektronik kelepçeyi kırdı

  Zeytinburnu'nda 4 yıl önce eşini yaralayan şüpheli, boşanma aşamasında olduğu eşine tehdit ve hakaret mesajları atmaya devam ediyor. Elektronik kelepçe takılan şüpheli, kelepçeyi kırarak tehditlerine devam etti. Mağdur kadın, korkudan dışarı çıkamadığını ve can güvenliğinin olmadığını belirtiyor.

 • Aydın'da 'Çember-20' Operasyonu: 24 Şahıs Yakalandı
  11:22 Aydın'da 'Çember-20' Operasyonu: 24 Şahıs Yakalandı

  Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen 'Çember-20' operasyonunda, aranan şahıslara yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda 24 kişi gözaltına alındı. Yakalanan şahıslar arasında hapis cezası ile arananlar ve çeşitli suçlardan arananlar bulunuyor. Hükümlüler ise cezaevine teslim edildi.

 • Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde damat olan muhtar 20 yıldır görevine devam ediyor
  11:17 Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde damat olan muhtar 20 yıldır görevine devam ediyor

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesine damat olarak gelen Rahmi Yapar, köy sakinlerinin ısrarı üzerine muhtarlık görevini 20 yıldır sürdürüyor. Yapar, köyün yaşanabilir hale gelmesi için kurulan dernek sayesinde muhtar seçildi ve birçok hizmete imza attı. Yeni dönemde de görevine devam edecek olan Yapar, köy sakinleri tarafından sevgi ve destekle karşılanıyor.

 • Yakacık Köyü Muhtarı Hüseyin Yıldırım 4'üncü dönemine başladı
  11:17 Yakacık Köyü Muhtarı Hüseyin Yıldırım 4'üncü dönemine başladı

  Bilecik'in Söğüt ilçesine bağlı Yakacık köyünde yapılan seçimlerde mevcut muhtar Hüseyin Yıldırım, yeniden seçilerek 4. dönemine başladı. Yıldırım, Söğüt Adliyesinde mazbatasını alarak, hizmetlere kaldığı yerden devam edeceğini belirtti.

 • MSB: Pençe-Kilit Operasyonu'nda 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
  11:09 MSB: Pençe-Kilit Operasyonu'nda 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 3, Hakurk bölgesinde 1 PKK'lı teröristin düzenlenen hava harekatında etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Terörle mücadelemiz etkin ve kararlı şekilde sürüyor! Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki 3 ve Hakurk bölgesindeki 1 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirdi.


Advertisement