İBB Başkanı İmamoğlu, Murat Kurum'a sözleri nedeniyle teşekkür etti - Son Dakika
Politika

İBB Başkanı İmamoğlu, Murat Kurum'a sözleri nedeniyle teşekkür etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ak Parti'nin İBB adayı Murat Kurum'un yaptığı gaflara verdiği yanıtla salonda büyük alkış aldı. İmamoğlu, Kurum'un sözlerine teşekkür ederek projelerini anlatmaya devam etmesini istedi. Ayrıca, İmamoğlu, Kurum'un vaatlerinin yüzde 87'sini gerçekleştirdiğini doğruladı ve teşekkür etti.

21.02.2024 12:54  Güncelleme: 14:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Daha Adil Bir İstanbul İçin Tam Yol İleri' programına katılarak yeni dönemde yapacağı çalışmalara ilişkin bilgi verdi. İmamoğlu, Ak Parti'nin İBB adayı Murat Kurum'un yaptığı gaflara verdiği yanıtla salonda büyük alkış aldı.

Ekrem İmamoğlu, "Sevgili rakibim, müstakbel aday arkadaşımız geçenlerde yüzde 87 projeleri başardı dedi. Sonra bir notla düzeltmeye çalıştı ama onu da başaramadı. Ama yüzde 87 başardı deyince ben arkadaşlarıma siz mi yanlış hesapladınız, bizimki 3-4 puan az çıkmıştı çünkü. Arkadaşlarımı 3-4 gün çalıştırdım, vallahi onun dediği doğru çıktı. Yüzde 87'ymiş meğerse. Allah razı olsun, bize yardımcı oldular. Yüzde 87 ile projeleri başardığımızı bir kez daha bize hesaplatarak bize ispat ettirdiler. Buradan müstakbel rakibime, değerli, sevgili adaya teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, Murat Kurum'a gafları üzerinden teşekkür etti: Hesaplaması doğru, vaatlerimizin yüzde 87'sini gerçekleştirdik

ELEŞTİRMEK İSTERKEN GAF YAPMIŞTI

Murat Kurum, katıldığı bir etkinlikte Ekrem İmamoğlu'nu eleştirmek isterken "Verdiğiniz sözlerin ancak yüzde 87'sini gerçekleştirdiniz" ifadelerini kullanmıştı.

Kurum'un bu ifadelerine ekibi müdahale etmiş ve not iletmişti. Notu okuyan Murat Kurum, "Ben 'CHP'li İstanbul yönetiminin verdiği sözlerin yüzde 87'sini tutturdu' demişim galiba. Ya böyle bir şey olma ihtimali var mı? O tutmadığı taraf…" ifadeleriyle durumu düzeltmeye çalışmıştı.

İmamoğlu, Murat Kurum'a gafları üzerinden teşekkür etti: Hesaplaması doğru, vaatlerimizin yüzde 87'sini gerçekleştirdik

"PROJELERİMİZİ ANLATMAYA DEVAM ETSİN"

Ekrem İmamoğlu, Kurum'a ettiği teşekkürü bununla da sınırlı bırakmadı.

"Bir teşekkürü de, bir deprem anında İstanbul'un 11 şehre nasıl koştuğunu anlattığı için kendisine teşekkür ederim. Projelerimizi anlatmaya devam etsin, yeni projelerimizi de anlatabilirler çünkü hepsi doğru projeler. Öyle 650 bin konut gibi uydurma işler değil." dedi.

Murat Kurum, katıldığı bir canlı yayında 6 Şubat depremlerini kastederek "11 ilde deprem oldu. İstanbul 11 ile koştu. İstanbul Türkiye'ye yeter" ifadelerini kullanmıştı.

İmamoğlu, Murat Kurum'a gafları üzerinden teşekkür etti: Hesaplaması doğru, vaatlerimizin yüzde 87'sini gerçekleştirdik

MURAT KURUM'A 'SIFIR NOKTASI' YANITI

Ekrem İmamoğlu, rakibi Murat Kurum'un eleştirilerine de, "O kadar sıfırla teslim aldık ki, geçen demiş ya müstakbel rakibim; sevgili aday arkadaşımız hani 'sıfır noktasından aldılar ve bitirdiler' diye. Doğru birçok şeyi sıfır noktasından aldık. Kreşler sıfırdı 100'e ulaştı, öğrenci yurtları… 5200 öğrenci şu an misafirimiz. Kent lokantalarından yeni doğan destek paketine, üniversite öğrencilerimize burstan ders atölyelerine…

İmamoğlu, Murat Kurum'a gafları üzerinden teşekkür etti: Hesaplaması doğru, vaatlerimizin yüzde 87'sini gerçekleştirdik

Bütün bunlar eşi benzeri görülmemiş çok önemli ve gerçekten çok değerli çözümler. Ama bizim sosyal adalet vizyonumuzun yalnızca bir yönünü gösteriyorlar. 180 bin kişinin özel sektörde iş bulmasına aracılık eden bölgesel istihdam ofislerimize, çiftçilere, üreticilere, balıkçılara İBB tarihinde ilk kez vermeye başladığımız desteklere, mahalle bakkallarına ve onları da destekleyen yardım alan vatandaşlarımızın da hızlıca bağ kurabileceği 'Halk Bakkal' projesi gibi… Özellikle işlerimize bakarsanız sosyal adalet vizyonumuzun yönünü de buradan görebilirsiniz.

Biz yoksulluğun sürdürülüp siyaseten istismar edilmesini değil sonlandırılmasını hedefleyen bir anlayışla çalıştık. İnsanlarımız belediyeden aldığı yardım ve destekle değil çalışarak, üreterek kazandığı parayla rahatça yaşayabilsin diye yenilikçi çözümler geliştirdik." ifadeleriyle yanıt verdi.

İBB Başkanı İmamoğlu, Murat Kurum\'a sözleri nedeniyle teşekkür etti

Son Dakika Politika İBB Başkanı İmamoğlu, Murat Kurum'a sözleri nedeniyle teşekkür etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (1)

 • İlker Güner: :)) nerede o birkaç arkadaş? Lütfen siz olmadan tadı çıkmaz... 0 0 Yanıtla
 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek'ten Teleferik Kazası Açıklaması
  13:21 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek'ten Teleferik Kazası Açıklaması

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı'nda meydana gelen teleferik kazasına ilişkin kurtarma çalışmalarının son durumunu paylaştı. 150 vatandaş tahliye edilirken, 18 kişinin kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Tokyo'da Filistin'e Destek Gösterisi
  13:06 Tokyo'da Filistin'e Destek Gösterisi

  Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenen Filistin'e destek gösterisinde İsrail'e soykırımı durdurma çağrısı yapan göstericiler, Gazze'deki insanlık dramına dikkat çekmeye çalıştı. Shinjuku İstasyonu önünde toplanan yüzlerce gösterici, sloganlar ve enstrumanlarla Gazze'ye destek verdi.

 • Kadından muhtar olmaz uyarılarına rağmen kura çekimi ile seçimi kazandı
  13:00 Kadından muhtar olmaz uyarılarına rağmen kura çekimi ile seçimi kazandı

  Malatya'nın Kale ilçesinde yaşayan Hediye Ceylan, 'Kadından muhtar olmaz' uyarılarına rağmen girdiği muhtarlık seçiminde rakibi ile aynı oyda kalınca kura çekimi ile seçimi kazanan taraf oldu. Hizmet için kolları sıvayan Hediye Ceylan, şimdi bir kadın olarak daha iyi hizmet yapmak için çalışacağını söylüyor.

 • MSB, Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için çalışmalara destek sağlıyor
  12:58 MSB, Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için çalışmalara destek sağlıyor

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Konya'dan havalanan AS-532 Couger tipi helikopterin, Antalya'da meydana gelen teleferik kazası sonrası mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için çalışmalara destek sağlamaya devam ettiğini duyurdu. MSB tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'Konya'daki 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığımızdan görevlendirilen AS-532 Couger tipi helikopter, Antalya'daki teleferik kazası sonrası mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtarma çalışmalarına destek sağlamaya devam ediyor' ifadelerine yer verildi. - ANKARA

 • Ankara'nın Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ramazan Bayramı'nda Hemşehrileriyle Bayramlaştı
  12:56 Ankara'nın Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ramazan Bayramı'nda Hemşehrileriyle Bayramlaştı

  Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ramazan Bayramı boyunca ilçe sokaklarını dolaşarak hemşehrilerinin bayramlarını kutladı. Gittiği her mahallede yoğun ilgiyle karşılaşan Başkan Çetin, vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi.

 • Hükümetin Ücretsiz Doğal Gaz Uygulaması Sona Eriyor, Yurttaşlar Tepkili
  12:50 Hükümetin Ücretsiz Doğal Gaz Uygulaması Sona Eriyor, Yurttaşlar Tepkili

  Hükümetin aylık 25 metreküp ücretsiz doğal gaz uygulamasının 1 Mayıs'ta sona ermesine tepki gösteren yurttaşlar, uygulamanın devam etmesini ve doğal gaz ücretlerinde indirim yapılmasını istiyor. Emekliler, yaşadıkları ekonomik sıkıntıları anlatarak iktidarın vaatlerini yerine getirmediğini belirtiyor. Uygulamanın uzatılması talepleri dile getiriliyor.


Advertisement