Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İçişleri Bakanı: Operasyonlarda 75 piyade tüfeği ele geçirildi - Son Dakika

İçişleri Bakanı: Operasyonlarda 75 piyade tüfeği ele geçirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bitlis, Van, Hakkari ve Diyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonlarda bölücü terör örgütünün arazide sakladığı 75 piyade tüfeği ele geçirildiğini açıkladı. Operasyonlar halkın huzuru ve birlik beraberliği için devam edecek.

02.10.2023 - 13:30,

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya " Bölücü Terör Örgütünün arazide sakladığı silah ve mühimmata yönelik bir çok ilde başlatılan operasyonlarda 75 piyade tüfeği ele geçirildi"

ANKARA - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bitlis, Van, Hakkari ve Diyarbakır'da bölücü terör örgütünün arazide sakladığı silah ve mühimmata yönelik düzenlenen operasyonlarda 75 piyade tüfeğinin ele geçirildiği bildirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bitlis İl Jandarma Komutanlığımızca yapılan istihbarat çalışmaları neticesinde Merkez ilçesi Aşağıçobansuyu Köyünde gerçekleştirilen operasyonda; 70 AK-47 piyade tüfeği, 14 bin 12adet çeşitli ebatlarda mühimmat; Van İl Jandarma Komutanlığımızca Başkale'de yapılan operasyon kapsamında, 3 piyade tüfeği ve çok sayıda ve muhtelif içerikte mühimmat Hakkari ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlıklarımızca gerçekleştirilen operasyonlarda ve Yüksekova ile Lice'deki arazi aramasında 2 piyade tüfeği, 4 el bombası, 1 EYP ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi. Hain terör örgütüne karşı başlattığımız operasyonlar devam ediyor. Operasyonlara katılan Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için operasyonlarımız kesintisiz devam edecek" ifadelerine ver verdi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika İçişleri Bakanı: Operasyonlarda 75 piyade tüfeği ele geçirildi - Son Dakika


Advertisement