İran'da İsrail ile bağlantılı 12 terör timi yakalandı - Son Dakika

İran'da İsrail ile bağlantılı 12 terör timi yakalandı

25.01.2023 14:20
İran'da İsrail ile bağlantılı 12 terör timi yakalandı

İran İstihbarat Bakanı İsmail Hatip, ülkede terör saldırıları ve sabotaj gerçekleştirmeye hazırlanan İsrail ile bağlantılı 12 terör timinin yakalandığını duyurdu.

İran İstihbarat Bakanı İsmail Hatip, ülkede terör saldırıları ve sabotaj gerçekleştirmeye hazırlanan İsrail ile bağlantılı 12 terör timinin yakalandığını duyurdu.

İran İstihbarat Bakanı İsmail Hatip, ülkede başlayan Mahsa Amini gösterileri sonrası yürütülen terör ile mücadele operasyonlarına ilişkin açıklama yaptı. İran'da eylemler gerçekleştirerek kaos ve kargaşa çıkartmak isteyen terör şebekelerine yönelik emniyet güçlerinin operasyonlarının devam ettiğini belirten Hatip, "Düşman tüm gücünü kullanarak ülkemizin milli birliğini ve bütünlüğünü hedef almaya çalıştı. Doğrudan İran İslam Cumhuriyeti'ni yok etmeyi planlıyorlar ve bunun için ellerindeki tüm imkanları kullanıyorlar" ifadelerini kullandı.

Mahsa Amini gösterileri sonrası yürütülen terör ile mücadeleye değinen Hatip, ülkede terör saldırıları ve sabotaj gerçekleştirmeye hazırlanan İsrail ile bağlantılı 12 terör timinin yakalandığını söyledi. Hatip, "Mahsa Amini gösterilerinin başarısız olmasının ardından düşman intikam almak için ülkede kargaşa çıkartmayı hedefleyen eylemler hazırlığındaydı. Terör saldırılarına ve ülkede kargaşa çıkartmaya hazırlanan İsrail ile irtibatlı 12 terör timi yakalandı" dedi.

İran'ın başkenti Tahran'da 13 Eylül'de gözaltına alındıktan hastaneye kaldırılan 22 yaşındaki Mahsa Amini 16 Eylül'de hayatını kaybetmiş ve ülke genelinde protestolar başlamıştı. Amini'nin 17 Eylül'de memleketi Sakkız kentindeki cenaze töreni sonrasında başlayan gösteriler, ülkenin birçok kentine yayılmıştı. Norveç Merkezli İran İnsan Hakları Örgütü, ülkede protestolar nedeniyle gözaltına alınanların sayısının 20 bine yaklaştığını açıklamıştı.

Öte yandan, şu ana kadar 4 eylemci idam edilirken, 29 gösterici ise idam hükmüyle yargılanıyor. - TAHRAN

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
İsrail ve ABD dışişleri bakanları, 'Devrim Muhafızlarının terör örgütü ilan edilmesi'ni görüştü İsrail ve ABD dışişleri bakanları, 'Devrim Muhafızlarının terör örgütü ilan edilmesi'ni görüştü İsrail Başbakanı Netanyahu ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken bir araya geldiNetanyahu: 'Uluslararası toplumun çoğunun İran'ın gerçek yüzünü gördüğü... İsrail Başbakanı Netanyahu ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken bir araya geldiNetanyahu: 'Uluslararası toplumun çoğunun İran'ın gerçek yüzünü gördüğü... Blinken, İsrail ve Filistin'i 'sükûnetin sağlanması' için adım atmaya çağırdı Blinken, İsrail ve Filistin'i 'sükûnetin sağlanması' için adım atmaya çağırdı

Son Dakika Politika İran'da İsrail ile bağlantılı 12 terör timi yakalandı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement