MHP Edremit Kongresi'nde Halil Görmen güven tazeledi - Son Dakika
Politika

MHP Edremit Kongresi'nde Halil Görmen güven tazeledi

MHP Edremit Kongresi\'nde Halil Görmen güven tazeledi

Balıkesir'in Edremit İlçesinde, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanlığı'nın Olağan Genel Kurul Toplantısı Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

31.10.2020 16:33  Güncelleme: 17:52
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir'in Edremit İlçesinde, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanlığı'nın Olağan Genel Kurul Toplantısı Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın bir ağızdan okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığı'na; Merkez Disiplin Kurulu'ndan Kadir Çitil, Divan Katipliğine Merkez Yürütme Kurulu'ndan Muhammet Tekin, divan üyelerine de Merkez Yürütme Kurulu'ndan Fatma Savran, MHP Balıkesir İl yönetiminden Nuri Özcan ve MHP Edremit İlçe Yönetiminden Kübra Karagöz getirildi. Divan heyetinin oluşturulmasının ardından; faaliyet, denetim ve mali raporlar okunarak, genel kurul toplantısına katılanlarca kabul edildi.

MHP Edremit İlçe Kongresine MHP MDK Üyesi Kadir Çitil, MYK Üyesi Muhammet Tekin, MYK Üyesi Fatma Savran, MHP Balıkesir İl Başkanı Ekrem Gökay Yüksel, Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Çalışkan, MHP Eski Belediye Başkanlarından Tuncay Kılıç, Osman Kılıç, MHP İlçe Başkanları, MHP Balıkesir İl Yönetimi AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ve MHP'ye gönül vermişler katıldı.

Tek liste ile gerçekleşen genel kurulda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajının okunmasının ardından kürsüye gelen MHP Edremit İlçe Başkanı Halil Görmen bir konuşma yaptı.

Başkan Görmen yaptığı konuşmasında,"Milliyetçi Hareket Partisi kuruluşundan bu güne kadar Türk birliğinin ve Türk varlığının teminatı olmuş, Türk Devleti'nin bekasının gerektirdiği her türlü fedakarlığa katlanmıştır ve katlanmaya da devam etmektedir. Bu fedakarlığı yerine getirebilmenin altında yatan en büyük etken ise Türklük davasına ve Ülkücü dünya görüşüne gönül veren, ülkü sevdalıları arasındaki parçalanamaz gönül bağı ve birlikteliktir. Türk dünyasının bilge lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin, devlet adamlığına, sağduyusuna, tecrübesine, ilkeli ve dürüst siyasetine, bilgisine, ülkemizin ve partimizin her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Yarım asırdır üzerine titrediğimiz, şehitler verdiğimiz Milliyetçi Ülkücü Hareketin, Lideri Devlet Bahçeli'nin 'İstiklal için dirlik, istikbal için birlik, kazanan Türkiye olacak' özdeyişi ile liderimizin yolundan bir an bile şaşmama anlayışı ve felsefesi ile Edremit İlçe Teşkilatını bir dönem daha yönetmeye talip olarak karşınıza çıkmış bulunuyoruz. Çok şükür bizler, yüksek idealler uğruna birleşmiş bir topluluğu oluşturuyoruz. Bu çerçevede yolumuzun dikenli olduğunu, bu salondaki herkes biliyor. Bizler de bu yolda hayırlı bir iş yapmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. 13. Olağan Kongremizin vatanımıza, milletimize ve Edremitimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Mücadelemiz son nefer, son nefes, son damla kana kadardır. Mücadelemiz Milliyetçi Türkiye, Turana kadardır. Bunun için gücümüzü Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi damarlarımızdaki asil kandan alırız. Bu asil kan ki, asırlardır bu coğrafyayı vatan yapmıştır. Bu asil kanı taşıyan milletimiz canı pahasına vatanı korumuş, bugünümüzün mimarı olmuştur. Bugün burada birlikteliğe bir kez daha şahit olmanın haklı gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugün ülkemizin içerisinde bulunduğu durumun dikkate aldığımızda tesis etmeye çalıştığımız birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyacımız olduğu gerçeği gözlerimizin önünde durmaktadır. Bugün bu konuşmayı yaptığımız özgür ve bağımsız bir vatan mirasını bizlere bırakan başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, tüm şehitlerimize ve gazilerimize, partimizin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş Beyefendiye ve liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiye minnet ve saygılarımı arz ediyorum. Ne Mutlu Türk'üm Diyene " dedi.

Covid 19 pandemisi ile ilgili önlemlere harfiyen riayet edildiği gözlenen kongrede, İlçe Başkanı Halil Görmen'in konuşmasının ardından seçimlere geçildi. Yeni Yönetim belirlendi. Yapılan oylamada yönetim; Başkan Halil Görmen, Yönetim Kurulu Asil Üyeler Sezai Ergen, Hidayet Sercan, Mustafa İnci, Hüseyin Gürel, Mustafa Gürfidan, Aydın Onur, Semih Uysal, Pınar Oktay, Yavuz Kemal Çelik, Yavuz Çağman, Hacer Kübra Karagöz, Halil Karataş, Feridun Varol, Hasan Çolak, Ali Zeki Peker, Gökhan Selcan, Ali Özyanık, Seçkin Gökçeyiz, Yedek Üyeler, Fehmi Ergen, Murat Atıcı, Eyüp Yaşer, Cenk Barışcıoğlu, Gökhan Takyezsizoğlu, Yusuf Çetin, Mustafa Tokgöz, İbrahim Günardı, Yunuscan Kaçıcı, Enes Genç, İlhan Yakupoğlu, Hüseyin Solmaz, Kahraman Can, Mehmet İrfan Arslan, Gülay Balya, Ömer İsak, Nihat Gezergiç, Saim Gürkan Çetin isimlerinden oluştu.

İl Delegeleri ise, Halil Görmen, Arif Emre Karakaş, Mustafa İnci, Halil Karataş, Yavuz Çağman, Feridun Varol, İbrahim Günardı, Sezai Ergen, Yunuscan Kaçıcı, Rasim Çağlar, Ömer İsak, Belgin Sercan, Ayşe Özakbak, Nihat Gezergiç, Ahmet Kabaklı, Birol Uzunca, Nevzat Ergün, Aziz Aydoğan, Hayati Uysal, Katip İsak, Şener Yağlı, Mustafa Alparslan, Şenol Yılmaz, Şener Demir, Fehmi Ergen, Muhsine Özyurt, Selim Kara, Murat Korkmaz, Süleyman Altıntaş, Salih Acar, Barış Kurt, Feyzi Gezergiç, İlhan Barut, Meral Özbey, Ali Şahintürk, Birol Durmaz, Gökhan Selcan, Hüseyin Solmaz, Sedattin Kaçıcı, Tuncay Karagöz, Suat Dilber, Yalçın Yöndem, Melehat Atıcı, İbrahim Akçil, Atilla Ok, Cafer Baylan, Coşkun Çelik, Ali Yavan, Eyüp Aycibin, Ali Deniz, Ercan Dalyan, Saim Gürkan Çetin, Harun Pekçetin, Kadir Aktürk, Feyzullah Sungur, Erdinç Sürül, Mahir Aytaç, Cevat Öner, Yücel Güler, Aytekin Ceylan, İsmail Arıcı isimlerinden oluştu. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika MHP Edremit Kongresi'nde Halil Görmen güven tazeledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bursa Büyükşehir Meclisi'nde su indirimi ve Türkçe tabela kararı
  22:05 Bursa Büyükşehir Meclisi'nde su indirimi ve Türkçe tabela kararı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2024-2029 dönemi 1. Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Oktay Yılmaz ve Alper Taban Başkanvekili seçilirken, suya yüzde 25 indirim kararı alındı. Ayrıca, yabancı dilde olan tabelaların Türkçe olarak değiştirilmesi kararı kabul edildi.

 • Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni dönemde de Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin etti
  21:43 Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni dönemde de Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin etti

  Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, yeni döneminin ilk belediye meclis toplantısında da Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin etti. Özcan, belediye başkanı seçildiği 2019 yılında da aynı şekilde yemin etmişti.

 • Mansur Yavaş, Beypazarı'nda Hemşehrileriyle Bayramlaştı
  21:40 Mansur Yavaş, Beypazarı'nda Hemşehrileriyle Bayramlaştı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeniden başkan seçildikten sonra Beypazarı'nı ziyaret ederek hemşehrileriyle bayramlaştı.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden suya yüzde 25 indirim kararı
  21:40 Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden suya yüzde 25 indirim kararı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2024-2029 dönemi 1. Meclis Toplantısı'nda alınan kararla, Bursa'da suya yüzde 25 indirim yapılacağı açıklandı. Toplantıda ayrıca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekilleri ve ihtisas komisyonu üyeleri belirlendi. Başkan Mustafa Bozbey, belediye başkanlarının kendisi için eşit olduğunu belirterek, Bursa halkına en iyi hizmeti vereceklerini söyledi.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi 2024-2029 Hizmet Dönemi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  21:37 Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi 2024-2029 Hizmet Dönemi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi, 2024-2029 hizmet döneminin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Ferdi Zeyrek, toplantıda Manisalıların merakla beklediği konulara değinerek, MASKİ Genel Kurulu'nu 18 Nisan'da olağanüstü toplantıya çağıracağını belirtti.

 • İsrail Savunma Bakanı: Savunma ve saldırı sistemimizi güçlendirdik
  21:34 İsrail Savunma Bakanı: Savunma ve saldırı sistemimizi güçlendirdik

  İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, İran'ın beklenen misilleme saldırısına alınan tedbirlere yönelik yaptığı açıklamada, ABD ve batılı ülkelerin İsrail'e savunma ve karşılık verme konusunda 'yeni kabiliyetler' sağladığını belirterek, 'Son günlerde savunma ve saldırı sistemimizi güçlendirdik' dedi. İsrail, İran'ın beklenen misilleme saldırısına hazırlanmaya devam ediyor. İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant saldırıya karşı alınan tedbirlere ilişkin yaptığı açıklamada, ABD ve batılı ülkelerin İsrail'e savunma ve karşılık verme konusunda 'yeni kabiliyetler' sağladığını belirtti. Gallant, 'İran ve işbirlikçilerinin İsrail'e karşı planladıkları saldırıyı yakından takip ediyoruz. Son günlerde hava savunma sistemimizi ve saldırı sistemimizi güçlendirdik' dedi. Gallant, 'İran bir terör devletidir. Dünya şimdi buna her zamankinden daha fazla maruz kalmaktadır. Vatandaşlarımızı bu terörizme karşı korumaya kararlıyız ve buna yanıt vermenin bir yolunu bulacağız' şeklinde konuştu. Gallant, sivillerin İsrail Savunma Kuvvetleri'nin talimatlarına uyması ve İç Cephe Komutanlığı'nın direktifleri doğrultusunda hareket etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. - TEL AVİV


Advertisement