MHP'lilerden Bakan Tunç'a mehter marşlı, maytap ve konfetili karşılama - Son Dakika
Politika

MHP'lilerden Bakan Tunç'a mehter marşlı, maytap ve konfetili karşılama

MHP\'lilerden Bakan Tunç\'a mehter marşlı, maytap ve konfetili karşılama

Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve projelerinin tanıtıldığı programda, MHP'liler tarafından Adalet bakanı Yılmaz Tunç için mehter marşlı, maytap ve konfetili bir karşılama programı düzenlendi.

23.02.2024 21:22  Güncelleme: 21:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP'lilerden Bakan Tunç'a mehter marşlı, maytap ve konfetili karşılama

BARTIN - Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve projelerinin tanıtıldığı programda, MHP'liler tarafından Adalet bakanı Yılmaz Tunç için mehter marşlı, maytap ve konfetili bir karşılama programı düzenlendi.

Memleketi Bartın'da bir dizi etkinlik ve açılışlara katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sonrasında ise Cumhur İttifakı'nın ortak adayı olan ve mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve projelerinin tanıtıldığı programa geçti. Programın düzenlendiği Belediye Sosyal tesislerinin girişinde MHP Grup Başkan Vekili Levent Bülbül, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik ve MHP'liler tarafından karşılandı. Bakan Tunç, Ak Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ve Ak Partililerin sosyal tesislere girdiği anda, davul zurna ekibi tarafından Mehter Marşları çalınırken, maytaplar yakılarak, konfetiler patlatıldı. Ak Partili ve MHP'lilerin buluştuğu programda konuşan MHP Grup Başkan Vekili Levent Bülbül, "İnşallah burada 31 Mart'ta çıkacak olan netice, bundan sonraki beş yılda yerel yönetimlerde, hükümetimizle birlikte uyumlu bir şekilde hizmet görecek bir neticeyi alacağız. Allah'a hamdolsun Cumhur İttifakı burada. Cumhur İttifakı'nın diğer ittifaklardan farkını her zaman ortaya koymaya çalıştık. Bizim ittifakımız seçim ittifakı değildir. Bizim ittifakımız proje değildir. Bizim ittifakımız hesabi değildir, hasbidir, samimidir ve Türkiye'yi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milletine yönelen bütün tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmeye ve özellikle Türkiye'nin yüzyılında devletimizi, memleketimizi dünya milletler sahnesi içerisinde dünya devletleri içerisinde en üst seviyeye taşıma gayesini hedef edinen bir birlikteliktir. Bu açıdan Cumhur İttifakı Türkiye'de eşsiz bir siyasi birlikteliktir. Diğerlerinin ne hale geldiğini hep beraber gördük. Bugün samimi olup da muhalif düşünceye sahip olanların dahi 'İyi ki seçilmemişler, İyi ki Türkiye'nin başına gelmemişler' dedirttiği bir durumu hep beraber görüyoruz. Sapır sapır dağılan kapı arkası gizli ilişkilerin su yüzüne çıktığı, herkesin birbirini gambazladığı ve meselenin Türkiye değil de kendi siyasi ikballeri olduğunun anlaşıldığı, bütün çıplaklığı ile su yüzüne çıktığı bir süreci hep beraber yaşıyoruz. İyi ki Cumhurbaşkanımız seçilmiş, iyi ki Cumhur İttifakı muvaffak olmuş diyoruz. Bunu sadece biz demiyoruz. Muhalefete destek verenler de bugün bunu söylüyorlar" dedi.

Adalet Bakanı Tunç ise, konuşmasında, "Cumhur İttifakı bir proje ittifakı değil. Bir masa Başında bir araya gelip de birlikte bir ittifak kuralım. Şunları şunları da dahil edelim. Milletten daha fazla oy alalım, iktidarda kalalım şeklinde oluşturulmuş bir ittifak değil. Biz siyaset mühendisliği değiliz. Masa başında birkaç kişinin oluşturduğu bir siyaset düzenlemesi değil. Cumhur ittifakı milletin talebiyle ortaya çıkan ve Türkiye'nin bekası, Türkiye'nin geleceği ve Türkiye'nin yüzyılının, Türkiye yüzyılının inşaat sürecinde bir araya gelmiş bulunan ittifaktı. İşte önceki ittifakları gördünüz. Seçimlerde bir araya geldiler. Cumhurbaşkanı adayları vardı. Şimdi o adayı, partilerine genel başkanı olmaya bile layık görmediler. Şimdi arkasından her türlü aleyhinde konuşuyorlar. Yardımcıları vardı bir sürü. O yardımcıları da çil yavrusu gibi dağıldı. Nerede olduklarını da bilmiyoruz Şimdi düşünün değerli hemşerilerim. Bunlar şeş kaza seçimi kazanmış olsalardı, ne olacaktı bu ülkenin hali? Muhalefette anlaşamayanlar, iktidarı nasıl paylaşabilirlerdi. İşte böyle bir hava ortamına milletimiz Türkiye'yi sürüklemek istemezdi Cumhur İttifakı'yla yola devam dedi" diye konuştu.

Programda Cumhur İttifakı'nın ortak adayı Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Belediyesi meclis üyeleri ve projeler kamuoyuna tanıtıldı.

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika MHP'lilerden Bakan Tunç'a mehter marşlı, maytap ve konfetili karşılama - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • AK Parti Elazığ İl Başkanı, oy kaybının nedenlerini araştırmak için sahaya çıkıyor
  11:17 AK Parti Elazığ İl Başkanı, oy kaybının nedenlerini araştırmak için sahaya çıkıyor

  AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, partinin yaşadığı oy kaybının nedenlerini araştırmak ve sandığa gitmeyen seçmenin bu kararının gerekçelerini öğrenmek amacıyla sahaya çıkacaklarını açıkladı. Yıldırım, milletin referans alındığı bir yol haritası belirlemek için oy kaybının nedenlerini sorgulayacaklarını ve sonuçları açık yüreklilikle değerlendireceklerini söyledi.

 • Kuşadası'nda düzensiz göçmen ve organizatörler yakalandı
  11:16 Kuşadası'nda düzensiz göçmen ve organizatörler yakalandı

  Aydın'ın Kuşadası ilçesinde jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda 25 düzensiz göçmen ve 3 organizatör yakalandı. Organizatörler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • MSB: Hakurk bölgesinde 12 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
  11:14 MSB: Hakurk bölgesinde 12 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 12 PKK'lı teröristin düzenlenen hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakanlık, operasyonların teröristler etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğini belirtti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, TSK personelinin özlük, sağlık ve emeklilik haklarının iyileştirilmesini istedi
  11:13 CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, TSK personelinin özlük, sağlık ve emeklilik haklarının iyileştirilmesini istedi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeli ve ailelerinin özlük, sağlık ve emeklilik haklarının iyileştirilmesi gerektiğini belirterek "Önümüzdeki dönemde ülkemizin karşı karşıya olduğu tehdit ve risklerin bertaraf edilmesi için TSK’nın vazifesini en iyi şekilde icra etmesinin hayati önemi haiz olduğu gerçeğinden hareketle, TSK personeli için bütüncül bir yaklaşımla detaylı bir iyileştirme çalışmasının kısa sürede yapılması ihtiyacı bulunmaktadır" dedi.

 • Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel Pazar Yerini Ziyaret Etti
  11:13 Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel Pazar Yerini Ziyaret Etti

  Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, pazar yerini ziyaret ederek, hem pazarcı esnafı hem de vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Akel, pazar yerinde vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ve sevgi ile karşılandı.

 • Antalya'da Teleferik Kazası: Belediye Başkanı Tutuklandı, Partililer Nöbet Tuttu
  11:10 Antalya'da Teleferik Kazası: Belediye Başkanı Tutuklandı, Partililer Nöbet Tuttu

  Antalya'da meydana gelen teleferik kazası sonrası eski ANET Genel Müdürü ve şu anki Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz tutuklandı. Tutuklama kararına tepki gösteren partililer, cezaevi önünde nöbet tutmaya başladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve birçok milletvekili de karara tepki gösterdi. Kocagöz ve diğer şüpheliler, 'taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçundan tutuklandılar.


Advertisement