Muhsin Yazıcıoğlu'nun duruşmasındaki detayı Remzi Çayır paylaştı: Helikopterin bakımları yapılmamış - Son Dakika

Muhsin Yazıcıoğlu'nun duruşmasındaki detayı Remzi Çayır paylaştı: Helikopterin bakımları yapılmamış

24.05.2022 13:16

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta görülen duruşmasından dönerken çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mahkemede teknisyeni dinlediklerini söyleyen Çayır, "Teknisyen K.K., itiraf etti. Teknisyen, 'uçarken helikopterin bakım zamanları da geçmişti' diyor. Gün boyu kayda değer ve sonucu etkileyecek bir gelişme yaşanmadı. 13 yıldır sonuca götürecek bir şey göremedik" dedi.

Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta görülen duruşmasından dönen Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Kırşehir teşkilatı ziyaretinde yaptığı açıklamada, helikopter teknisyeninin itirafta bulunduğunu söyledi.

"HAYRETLER İÇERİSİNDE KALDIK"

Çayır, "Helikopter şirketinin teknisyenini mahkemede dinledik. Hayretler içerisinde kaldık. Günü geçmiş, mutlak anlamda servise gitmesi gereken ve değişmesi gereken parçalar servise gitmemiş. Bakımı geçmiş bir helikopteri uçuşa yönlendirmişler" dedi.

"13 YILDIR SONUCA GÖTÜRECEK BİR ŞEY GÖREMEDİK"

Sivil Havacılığın bakımı yapılmamış bir helikoptere nasıl uçuş izni verdiğini de anlamadığını aktaran Çayır, "Helikopterin bakımlarının yapılmadığını bugün Kahramanmaraş'ta mahkemede olan teknisyen K.K., itiraf etti. Teknisyen, 'uçarken helikopterin bakım zamanları da geçmişti' diyor. Gün boyu kayda değer ve sonucu etkileyecek bir gelişme yaşanamadı. 13 yıldır sonuca götürecek bir şey göremedik" diye konuştu.

"BAZILARI, FAİLE MEÇHUL GİTSİN BEKLENTİSİNDE"

13 Yıl önce BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içerisinde olduğu helikopterin düşmesi olayıyla ilgili bazı kesimlerin faile meçhul beklentisinde olduğunu anlatan Çayır, açıklamasının devamında "Neden işin üzerini örtmeye çalışıyorsunuz. Sorular gittikçe çoğalıyor. Mahkeme suikast davasını görüyor olsa yaşanan olayda farklı boyuta gider. Bugün imamla papazın masalını dinledik. Gerçekten yaşananlar üzüntü verici esas ve gerçeğe ilişkin hiçbir şey yok. Sanıyorum birileri bu davayı bir an önce kapatmak istiyor" dedi.

YORUMLAR (1)
  • denizli efe kentli: bakımı yapilmamis yada yapılmıs olması suan ne önemi var rahmetli muhsin yazıcıoglu geri gelecekmi hayır hak adaletmis neyin hakkı neyin adaleti artik bu saaten sonra ruhuna fatiha ve kuran biliyorsakda gelmis gecmis bütün insanlara kuran okuyacaz Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
19. Akdeniz Oyunları 19. Akdeniz Oyunları Remzi Çayır: Bu Sistemin Siyaseti, Üç Kağıttır, Dört Kağıttır, Hatta Beş Kağıttır Remzi Çayır: Bu Sistemin Siyaseti, Üç Kağıttır, Dört Kağıttır, Hatta Beş Kağıttır Remzi Çayır: Muhsin Yazıcıoğlu'nun yol arkadaşları milleti aldatmayacak Remzi Çayır: Muhsin Yazıcıoğlu'nun yol arkadaşları milleti aldatmayacak
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Muhsin Yazıcıoğlu'nun duruşmasındaki detayı Remzi Çayır paylaştı: Helikopterin bakımları yapılmamış - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement