Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: 28 Şubat toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir - Son Dakika
Politika

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: 28 Şubat toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir

Türkiye tarihine 'postmodern darbe' olarak geçen ve sonuçları uzun yıllar tartışılan 28 Şubat'ın 27'nci yıldönümü münasebetiyle Muş Belediyesi tarafından bir panel düzenlendi. Panelde söz alan Belediye Başkanı Feyat Asya, "28 Şubat, milletin iradesini ve demokrasimizi hedef alarak toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir. 28 Şubat'ta vakur duruşuyla kimliğinden ve geleceğinden taviz vermeyen aziz milletimiz, darbecileri ve destekçilerini bertaraf ederek demokrasiye sahip çıkmıştır" dedi.

29.02.2024 12:19  Güncelleme: 12:23
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye tarihine "postmodern darbe" olarak geçen ve sonuçları uzun yıllar tartışılan 28 Şubat'ın 27'nci yıldönümü münasebetiyle Muş Belediyesi tarafından Yazar Mine İzgi, Arzu Akalın Dizdar ve Gülten Balcı'nın konuşmacı olarak katıldığı panel düzenlendi.

Muş Alparslan Üniversitesi'nin (MAUN) ev sahipliğinde, 28 Şubat 'postmodern darbesi'nin 27'nci yılı dolayısıyla dolayısıyla Muş Belediyesi tarafından bir panel düzenlendi. İslami İlimler Fakültesi Konferans Salonu'nda "Bir Darbenin Anatomisi 28 Şubat Üzerine Mülahazalar" başlığı altında düzenlenen panele, Yazar Mine İzgi, Arzu Akalın Dizdar ve Gülten Balcı konuşmacı olarak katıldı. Vatandaşlar ile öğrencilerin ilgi gösterdiği panel, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

BAŞKAN ASYA'DAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

Panel öncesi açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, 28 Şubat 1997'de, milletin iradesine ve inancına el konulduğunu, halkın kararı ve tercihlerinin gasp edildiğini, insan hakları ve demokrasinin rafa kaldırıldığını vurguladı. Halkın 28 Şubat'ta birliğine, beraberliğine, demokrasisine, iradesine kasteden darbecileri ve onlara destek verenleri hiçbir zaman unutmadığını ve unutmayacağının altını çizen Başkan Asya, birlik ve beraberlik vurguları yaptı.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: 28 Şubat toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir

"TOPLUMU NEFESSİZ BIRAKMAYA ÇALIŞAN HAZİN BİR SÜREÇTİR"

'Bin yıl sürecek' denilen 28 Şubat'ın üstesinden gelindiğini dile getiren Başkan Asya, "28 Şubat, milletin iradesini ve demokrasimizi hedef alarak toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir. 28 Şubat'ta vakur duruşuyla kimliğinden ve geleceğinden taviz vermeyen aziz milletimiz, darbecileri ve destekçilerini bertaraf ederek demokrasiye sahip çıkmıştır. Darbeci ve vesayetçi zihniyetin dış odaklarla müşterek bir şekilde ilmek ilmek işlediği bu karanlık süreç ne yazık ki ülkemiz demokrasisi ve milli irade için adeta kara bir leke olarak hafızalarda yer edinmiştir" ifadelerini kullandı.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: 28 Şubat toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir

"BABANIN DÜŞMANI EVLADIN DOSTU OLMAZ"

Panele konuşmacı olarak katılan yazarların 28 Şubat'ın acısını adeta iliklerine kadar yaşadığını ifade eden Başkan Asya, "Yazar Mine İzgi, Arzu Akalın Dizdar ve Gülten Balcı'nın konuşmacı olarak katıldığı panelimizde, darbenin anatomosi ile yazarlarımızın hayat tecrübelerini dinleyeceğiz. Bir söz var; 'babanın düşmanı, evladın dostu olmaz' diye. İnşallah o oğullar, babalarını ve babalarının yol arkadaşlarını kendilerine ibret alırlar. Bu yüzden ötürü ülkemizin huzur ve refahının, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin hedef alındığı 28 Şubat darbesinin yıl dönümünde hep birlikte demokrasiye, cumhuriyete ve millî egemenliğe sahip çıkmaya davet ediyoruz" sözlerini kullandı.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: 28 Şubat toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir

Başkan Asya'nın konuşmasının ardından sahneye davet edilen Yazar Mine İzgi, Arzu Akalın Dizdar ve Gülten Balcı, katılımcıları hitaben yaptıkları konuşmalarla 28 Şubat 'postmodern darbesi'nin tarihine yolculuk ettirdi.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: 28 Şubat toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir

Son Dakika Politika Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: 28 Şubat toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (6)

 • Azat Deniz: Bırakın bu eskimiş 50 sene önceki hikayeleri milletin karni nasil doyacak onu anlatın patronun da aynı hikayeyi anlatıyor 35 7 Yanıtla
 • Burak Aslantaş: Bom boş konuşan biri daha . 29 9 Yanıtla
 • Cahit Aksoy: Soralım bu beyefendiye hala neden muş merkezde sular akmıyor. :) Hepsi boş 22 5 Yanıtla
 • Teknik makina doğalgaz Isıtma soğutma: Yav milet aç perişan 28 şubat öyle veya böyle geçti mevcut durumda insanlar perişan ona bi çare varmı yok ancak vatan millet naraları 3 3 Yanıtla
 • süleyman hakan gökşen: sen hangi toplumdan söz ediyorsun? nefessiz kalan şeriatçı ve dinciler, geri kalanlar gayet güzel nefes alıyorduk... 2 4 Yanıtla
 • Selim Kayisi: Aradan bunca sene geçmiş, hala 28 şubat. Tamam abi karşı tarafın içinden bir sürü terör örgütü ile geçtiniz işte. sıkışınca baş örtülü bacım. ama bu tarz konuşan insanlar hep bir pisliği saklama derdindedir. Zaten alttaki yorumlarda da sular akmıyor ne yapacağız diye soranlar olmuş. 2 1 Yanıtla
 • CHP Heyeti Teleferik Kazasını Araştırmak İçin Bölgeye Hareket Ediyor
  21:40 CHP Heyeti Teleferik Kazasını Araştırmak İçin Bölgeye Hareket Ediyor

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya'da meydana gelen teleferik kazasını araştırmak üzere heyet gönderileceğini duyurdu. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi yaralandı. Muğla, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri de arama kurtarma ekipleriyle bölgeye hareket ediyor.

 • Berlin'de Filistin Kongresi Polis Tarafından Sonlandırıldı
  21:00 Berlin'de Filistin Kongresi Polis Tarafından Sonlandırıldı

  Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Filistin Kongresi, polis müdahalesiyle sona erdi. Kongreye katılan Filistinli araştırmacı Salman Ebu Sitta'nın konuşması sırasında polis, canlı yayını kapattı ve salonun elektriğini kesti. Polis, kongrenin sonlandırıldığını duyurarak katılımcılardan salondan ayrılmalarını istedi.

 • Hizbullah'tan İsrail'e füze saldırısı
  21:00 Hizbullah'tan İsrail'e füze saldırısı

  Lübnan üzerinden İsrail'in kuzeyine 50'den fazla füze fırlatıldı. Güney Lübnan'da da patlama seslerinin duyulduğu bildirildi. İsrail'in hava savunma sistemleri, Lübnan'dan atılan roketlere müdahale ediyor.

 • AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, hastanede tedavi gören hastaların bayramını kutladı
  20:55 AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, hastanede tedavi gören hastaların bayramını kutladı

  AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret ederek, yatarak tedavi gören hastalar ile onlara refakat eden yakınlarıyla bayramlaştı. Nasıroğlu, hastalarla görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti ve hastanede görevli sağlık personelinin de bayramını kutladı.


Advertisement