Özel'den Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak hareket! Partiye geri dönen Tanju Özcan'ı ayakta alkışlattı - Son Dakika
Politika

Özel'den Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak hareket! Partiye geri dönen Tanju Özcan'ı ayakta alkışlattı

2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi hazırlıklarına devam eden CHP'de partisinin grup toplantısına katılan Genel Başkan Özgür Özel, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı ayakta alkışlattı. Kemal Kılıçdaroğlu döneminde partiden ihraç edildikten sonra parti meclisi kararıyla geri dönen Özcan'ı ''Uzun yıllar Bolu'ya hizmet eden Tanju Özcan, yeniden aramızda. Hoş geldiniz başkanım'' sözleriyle ayağa kaldırtan Özel, salonda alkış tufanı koparttı.

05.12.2023 14:42  Güncelleme: 14:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Genel Başkanı Özgür Özel partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayla koltuğu devraldığı eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu epey kızdıracak gibi. 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde dikkat çeken mesajlar verdiği konuşmasında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a ayrı bir başlık açan Özel, "Uzun yıllar Bolu'ya hizmet eden Tanju Özcan, yeniden aramızda. Hoş geldiniz başkanım" ifadeleriyle Özcan'ı ayağa kaldırttı ve salonda alkış tufanı koparttı.

TANJU ÖZCAN CHP'YE GERİ DÖNDÜ

2024'te yapılacak yerel seçimler öncesi hazırlıklarına devam eden CHP'de dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu döneminde partiden ihraç edildikten sonra Özgür Özel'in başkanlığa gelişiyle geri dönen Tanju Özcan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "Baba evine döndüm. Başta Genel Başkanımız Özgür Özel ve CHP'nin Parti Meclisi üyelerine şükranlarımı sunarım" ifadelerini kullanmıştı.

Özel'den Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak hareket! Partiye geri dönen Tanju Özcan'ı ayakta alkışlattı

ÖZEL'DEN SALONDA ALKIŞ TUFANI KOPARTAN HAREKET

CHP'nin bugün gerçekleşen grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Özgür Özel, salonda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a ayrı bir parantez açtı. Partiye geri dönen Özcan'ı "Uzun yıllar Bolu'ya hizmet eden Tanju Özcan, yeniden aramızda. Hoş geldiniz başkanım" sözleriyle ayağa kaldıran Özel, salonda alkış tufanı kopmasına neden oldu.

Özel'den Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak hareket! Partiye geri dönen Tanju Özcan'ı ayakta alkışlattı

KILIÇDAROĞLU GİDİNCE GERİ DÖNÜŞ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

CHP'de o dönemki genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na muhalefet olan ve istifa etmesi gerektiğini söyleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Yüksek Disiplin Kurulunca 26 Temmuz'da partiden ihraç edilmişti. Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlık koltuğunu Özgür Özel'e devretmesinin ardından Özcan ise geçtiğimiz haftalarda partiye yeniden üyeliği için dilekçe verdiğini söyledi.

Özel'den Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak hareket! Partiye geri dönen Tanju Özcan'ı ayakta alkışlattı

"YÜZDE 99 CHP'YE GERİ DÖNECEĞİM" DEMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile konu hakkında görüştüklerini aktaran Özcan, "Sayın Kılıçdaroğlu görevde kaldığı sürece CHP'ye davet edilsem de dönmeyeceğimi söylemiştim. Çünkü derin fikir ayrılıklarımız vardı. Yeni Genel Başkanı'mızla değişim oldu CHP'de. O yüzden ben de talep edilmesi halinde veya 'buyur gel' denilmesi halinde döneceğimi ifade etmiştim. Dün itibariyle CHP Bolu İl Başkanı'mıza dönüş talebimle ilgili dilekçemi verdim, o da Genel Merkez'e götürdü." diye konuşmuştu. Özcan, parti tüzüğünün öngördüğü şekilde geri dönme talebini ilgili yerlere ilettiğini belirterek, "Zannediyorum parti meclisine sevk edilecek. Önümüzdeki hafta orada oylama yapılacak. Dönüşümüz için karar verirse parti meclisimiz, sadece genel başkanımızın isteğiyle olmuyor. Ki, önünde engel görülmüyor. Yani artık yüzde 99 Cumhuriyet Halk Partisi'ne geri döneceğim diyebilirim" demişti.

Özel\'den Kılıçdaroğlu\'nu kızdıracak hareket! Partiye geri dönen Tanju Özcan\'ı ayakta alkışlattı

Son Dakika Politika Özel'den Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak hareket! Partiye geri dönen Tanju Özcan'ı ayakta alkışlattı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Meral Akşener'den atanamayan öğretmenlere destek
  16:15 Meral Akşener'den atanamayan öğretmenlere destek

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, atanamayan öğretmenlerin durumuna dikkat çekerek, iktidarı sorunun çözümü için harekete geçmeye çağırdı. Akşener, atanamayan öğretmenlerin öğrencilerine kavuşması gerektiğini vurguladı.

 • Ardahan'da Yakalanan 3 Düzensiz Göçmen Sınır Dışı Edilecek
  16:09 Ardahan'da Yakalanan 3 Düzensiz Göçmen Sınır Dışı Edilecek

  Ardahan'da yurda yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 3 düzensiz göçmen, polisten kaçmaya çalışırken yakalandı. Göle İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, düzensiz göçle mücadele çalışmaları kapsamında çalışma yürüttü. Ekipler, rutin uygulamalar kapsamında yurda kaçak yollardan girdiği belirlenen 3 düzensiz göçmeni fark etti. Polis ekiplerinin kimlik kontrolü yapmak istediği sırada Afganistan uyruklu göçmenler kaçmaya çalıştı. Yakalanan düzensiz göçmenler, sınır dışı edilmek üzere İl Göç Müdürlüğüne teslim edildi.

 • Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir Öğrenci Evine Ziyarette Bulundu
  16:01 Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir Öğrenci Evine Ziyarette Bulundu

  Cumhur İttifakı'nın Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, seçim gezilerine devam ederek bir öğrenci evine ziyarette bulundu. Üniversiteli gençlerle çay içip sohbet eden Pekdemir, yeni dönemde Pamukkale'nin üniversite öğrencileri için daha güvenli ve yaşanabilir bir ilçe olacağı sözünü verdi.

 • Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer: 'Kepezimizi yarınlara hazırlayacağız'
  15:49 Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer: 'Kepezimizi yarınlara hazırlayacağız'

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya'da programlarının ardından açıklamalarda bulunan Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, Kepezimizi yarınlara hazırlayacaklarını söyledi. Sümer, vatandaşın derdiyle dertlenmek görevleri olduğunu belirtti ve daha güzel projeleri konuşacaklarını ifade etti. Ayrıca, önümüzdeki hafta projelerini duyuracakları bir tanıtım toplantısı yapacaklarını duyurdu.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Batman'a geldi
  15:47 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Batman'a geldi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Batman'a gelerek bir dizi temaslarda bulundu. Bakan Işıkhan, Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp'i ziyaret etti ve eski Batman Belediye Başkanı Ataullah Hamidi'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

 • Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Kadın Dayanışması programında kadın esnafla buluştu
  15:43 Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Kadın Dayanışması programında kadın esnafla buluştu

  Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, eşi Yeşim Şimşek ile birlikte ilçede hizmet veren kadın esnafla Kadın Dayanışması programlarında bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Şimşek, kadın esnaflarla buluşarak desteklerini ifade etti. Programa AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ve diğer siyasi temsilciler de katıldı. Başkan Şimşek, ilçenin gelişimi ve projeler hakkında bilgi verdi.

 • Yeniden Refah Partisi 31 Mart seçimlerine hazırlanıyor
  15:40 Yeniden Refah Partisi 31 Mart seçimlerine hazırlanıyor

  Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin Türkiye'nin en hızlı büyüyen siyasi partisi olduğunu belirterek, 31 Mart seçimlerine damga vuracaklarını söyledi. Erbakan, yerel seçimlerde iktidar olmayı hedeflediklerini ifade etti.


Advertisement