CHP lideri Özgür Özel: Bedelli askerliğe kaçanlardan değil, Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz - Son Dakika
Politika

CHP lideri Özgür Özel: Bedelli askerliğe kaçanlardan değil, Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz

CHP lideri Özgür Özel, Manisa'da yaptığı konuşmada bedelli askerlik yapanlara tepki göstererek, Türkiye'yi sevenlerden oy istediklerini belirtti. Özel'in bu sözleri, daha önce attığı bedelli askerlikle ilgili tweetiyle çeliştiği şeklinde yorumlandı.

02.03.2024 15:53  Güncelleme: 16:09
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP lideri Özgür Özel, Manisa'da yaptığı konuşmasında " Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz. Bedelli askerliğe kaçanlardan değil. Gerekirse bu vatan için canını vermeye razı olanlardan oy istiyoruz" ifadelerini kullandı.

31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlere artık günler kalırken, siyasi partiler de sahadaki çalışmaları hızlandırdı. Bu doğrultuda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'nın Soma ilçesinde vatandaşlarla buluştu.

ÖZEL: BEDELLİ ASKERLİĞE KAÇANLARDAN OY İSTEMİYORUZ

Burada yaptığı konuşmada Özel, bedelli askerlik yapanlarla ilgili tepki çeken ifadeler kullandı. Özel, "Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz. Bedelli askerliğe kaçanlardan değil. Gerekirse bu vatan için canını vermeye razı olanlardan oy istiyoruz" dedi.

Özgür Özel: Bedelli askerliğe kaçanlardan değil, Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz

ESKİ PAYLAŞIMI YENİDEN GÜNDEM OLDU

Öte yandan bu konuşmanın ardından Özgür Özel'in 2018 yılında attığı "Bedelli askerlik uygulamasının Meclis'ten geçmesi gerektiğini düşünüyoruz" tweeti yeniden gündem oldu.

Özgür Özel: Bedelli askerliğe kaçanlardan değil, Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz
CHP lideri Özgür Özel: Bedelli askerliğe kaçanlardan değil, Türkiye\'yi sevenlerden oy istiyoruz

Son Dakika Politika CHP lideri Özgür Özel: Bedelli askerliğe kaçanlardan değil, Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (23)

 • Mükerrem Kılıç: Ülkesini seven birinin size oy vermesi ne kadar doğru acaba 259 59 Yanıtla Erol MARASLI: CHP ye oy verenler ülkeyi sevmiyormu ?..bu nasıl bir zihniyet.vatansevetlik birilerinin tekelindemi.sanw bir twvsiyem olacak yeni bir teknolojik cihaz çıkmış insanların vatanseverliğini ölçen bence bir dene bakalım ne çıkacak 42 75
 • Kanuni Süleyman: Sanamı kaldı bedelli bedelsiz, Senin gibileri hiç bir bedel bile vermedi 195 36 Yanıtla
 • Mehmet Aytekin: Hangi tuşa basacağını şaşırdı kılıçdaroğluda böyleydi 135 27 Yanıtla
 • Kadir Can: Bölücü terör örgütü PKK nin Siyasi ayağı DEM ile birlikte ol senle eski başkanın Kemal vatanı seven sana oy vermez zaten 133 29 Yanıtla
 • Bilal Aslan: Çok saçma bir açıklama olmuş, bu özgür fazla yaşamaz(başkan olarak) 120 22 Yanıtla
 • Mahmut Tuğtağ: Dalgamı geçmiş hangi chp li askerlik yapmak ister. Veya hangi chp li bir parti mensubu vatanını sever vatanını seven gidipte dem veya hdp ile işbirliği yapar 113 23 Yanıtla
 • Ozgur Ozgur: Madem bukadar askeri duşunuyorsun ozaman askeri şehit edenlere selam göndermeyi kendine nasil hak görüyorsun. Rengin ne senin ? Önce rengini belli et 114 15 Yanıtla
 • Özgür BİÇER: Sen ülkeni sevsen ülkene düşman olanları sevmezsin 98 13 Yanıtla
 • Osman Keçeci: Özgür özelin yaptığı açıklamayı rte yapsa özgür özelin aleyhine atıp tutanlar “reis ne güzel söyledi” diyecekler. Cemil Meriç hoca ne güzel söylemiş ;” izmler fanatizmler idrakimize ( anlayışımıza) giydirilmiş deli gömlekleridir” Şimdi yorum yapan aklıevvellere diyorum ki, çıkarın üstü ündeki deli gömleklerini izan insaf edeb ve ahlaka uygun eleştiri yapalım 18 79 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • Gökan Zeybek:
  19:09 Gökan Zeybek: "İktidar Belediyeleri Cezalandırmanın Milleti Cezalandırmak Olduğunu Görmeli"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, iktidarın yurt içi ve yurt dışından yüksek maliyetlerle borçlandığı bedelleri öderken her türlü kaynağı kullandığına dikkati çekti, tasarrufa yerel yönetimlerin kaynaklarını kısarak yönelmemesi gerektiğini vurguladı, Zeybek, "İktidarın, belediyeler üzerinden yapacağı cezalandırmanın milleti cezalandırmak olduğunu görmesi gerekir" dedi.

 • Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi
  19:09 Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi

  Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi Festivalde Gazzeli ve Esenlerli çocuklar dünya barışı için ekmek pişirdi Esenler Belediyesi tarafından 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi.

 • Malatya'da Yeni Çarşı Projesi İnşaatı Hızla Yükseliyor
  19:08 Malatya'da Yeni Çarşı Projesi İnşaatı Hızla Yükseliyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Malatya'da, yapımına başlanan çarşı projesinde inşaatlar hızla ilerliyor. AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, yapılan açıklamada çarşı inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini ve çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirtti. Proje kapsamında Bakırcılar Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı ve Şire Pazarı'nın yeniden inşa edileceği ve çalışmaların hızla ilerlediği ifade edildi. Malatya'ya bugüne kadar yapılan yatırımların miktarı da açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

 • İHH ve Özgürlük Filosu Gazze'yi Unutma Yürüyüşü Düzenledi
  19:07 İHH ve Özgürlük Filosu Gazze'yi Unutma Yürüyüşü Düzenledi

  İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu tarafından Beyazıt Meydanı'ndan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne "Gazze'yi Unutma" yürüyüşü düzenlendi.

 • Dışişleri Bakanı Fidan:
  18:44 Dışişleri Bakanı Fidan: "Irak'ın savaşla, çatışmalarla anılmasını istemiyoruz"

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Irak'ın iç karışıklarla, savaşla, çatışmayla anılmasını istemediklerini belirtti. Fidan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı Irak ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu ve Türkiye'nin Irak ile ilişkilerini geliştirmek ve kurumsallaştırmak istediklerini ifade etti.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
  18:42 Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, Ahmet Akın başkanlığında yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 • Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar
  18:39 Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazartesi günü büyük bir heyetle önce Bağdat’ı sonra Erbil’i ziyaret edecek.

 • Bakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Merzuk ile bir araya geldi
  18:33 Bakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Merzuk ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Muhammed Salim Vild Merzuk ile görüşmek üzere bir araya geldi. İki bakan arasında gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alındı.

 • İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Adıyaman'da protesto edildi
  18:33 İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Adıyaman'da protesto edildi

  İHH İnsani Yardım Vakfı Adıyaman Şubesi öncülüğünde Demokrasi Parkı'nda toplanan katılımcılar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Grup, İsrail aleyhine sloganlar atarak ve tekbir getirerek tepkilerini dile getirdi. İHH Adıyaman Şube Başkanı Mücahit Tekin, basın açıklamasında Filistinlilerin yıllardır İsrail'in zulmüne maruz kaldığını belirtti ve insanlığın kaybedilmesinin telafisi mümkün olmayan bir hüsran olduğunu vurguladı. Ayrıca, Gazze'deki savaşın sadece bir dinin mensuplarına yönelik olmadığını ve İslam ümmetinin her ferdinin sorumluluk taşıdığını ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dolmabahçe'de Heniyye ile görüşmesi dünya basınında
  18:23 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dolmabahçe'de Heniyye ile görüşmesi dünya basınında

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile Dolmabahçe'deki görüşmesi dünya basınında manşete taşındı. İngiliz Guardian "Erdoğan, Hamas lideriyle görüştükten sonra Filistin'e birlik çağrısı yaptı" manşetini atarken France 24, "Türkiye kendisini çatışmada arabulucu olarak konumlandırmayı hedefliyor" diye yazdı. İsrail gazetesi Jerusalem Post ise, "Siyasi sembolizm: Türkiye, Hamas liderlerini Hamas bir devletmiş gibi ağırlıyor" yorumunda bulundu.

 • Hakkari Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cennet ve Cehennem Vadisi'ndeki yol çalışmalarını inceledi
  18:13 Hakkari Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cennet ve Cehennem Vadisi'ndeki yol çalışmalarını inceledi

  Hakkari Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Buğra Karadağ, Cilo-Sat Dağları eteklerinde bulunan Cennet ve Cehennem Vadisi bölgesinde yürütülen yol onarım ve genişletme çalışmalarını denetledi. Karadağ, il merkezi ve Yüksekova ilçesi arasında yer alan bölgede yapılan yol çalışmaları hakkında bilgi aldı ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.


Advertisement