Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya: "6'lı Masa'da partilerin birbirine karşılıklı bağımlığı var" - Son Dakika
Politika

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya: "6'lı Masa'da partilerin birbirine karşılıklı bağımlığı var"

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, partisinin Kayseri İl Divan Toplantısı'na katıldı.

02.12.2022 21:21  Güncelleme: 21:50
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, partisinin Kayseri İl Divan Toplantısı'na katıldı.

Kayseri Uygulama Oteli'ndeki toplantıda konuşan Kaya, 6'lı Masa'da 6 farklı partinin bir asgari müşterek noktasında buluştuğunu söyledi.

Her partinin programı ve düşüncesinin farklı olduğunu belirten Kaya, şunları kaydetti:

"CHP'nin tek başına iktidara geldiğinde uygulayacağı siyaset farklı, Saadet Partisi'nin tek başına iktidara geldiğinde uygulayacağı siyaset farklı ama bugün bizim birlikteliğimizin merkezinde, ülkemizin sorunlarının çözümü için güç birliği yapma hedefi var. Biz bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber ülkemizin getirildiği noktayı görüyoruz. Türkiye'nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüşle beraber şeffaflığın, dengenin, denetlemenin, parlamentonun güçlü olduğu bir döneme yeniden geçmesi gerektiği kanaatindeyiz. Biz burada uzlaştığımız noktaları öne çıkarıyoruz. Göreceksiniz 6'lı Masa'nın belirleyeceği aday Türkiye'nin 13. cumhurbaşkanı olacak ve Türkiye farklı bir döneme gözlerini açacak."

Kaya, partililerin soruları üzerine 6'lı Masa'nın bu saatten sonra dağılma ihtimali olmadığını vurguladı.

6'lı Masa'daki ortaklığın oy oranlarından bağımsız olduğuna değinen Kaya, "6'lı Masa'da partilerin birbirine karşılıklı bağımlığı var. Kimse kimsenin önünde kimse kimsenin gerisinde değil. Orada ortak bir zeminde ülke meselelerine çözüm çabası var. Her geçen gün, bu birlikteliğin sonuçlarının, meyvelerinin, açıklanan komisyon raporlarıyla, çalışmaların kamuya açıklanmasıyla net olarak fark ediliyor." ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun da il teşkilatı olarak genel merkezin talimatları doğrultusunda, davalarının başarıya ulaşması için gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya: "6\'lı Masa\'da partilerin birbirine karşılıklı bağımlığı var"
Kaynak: AA

Son Dakika Politika Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya: '6'lı Masa'da partilerin birbirine karşılıklı bağımlığı var' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası
  06:57 İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası

  İsrail'in Gazze Şeridi'nde sürdürdüğü savaş nedeniyle İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari'nin ekibinde istifa dalgası yaşandı. İstifa edenler arasında İsrail Ordusunun Yabancı Basın Sözcüsü Richard Hecht de bulunuyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli öldü ve yaralandı, sivil altyapı da tahrip edildi.

 • Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı
  02:03 Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 13 düzensiz göçmen, ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Operasyonda, göçmenlerden birinin kasten yaralama suçundan arandığı tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenlerden 12'si Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı
  01:45 Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı

  Haiti'nin başkenti Port-Au Prince'te silahlı çeteler, başlıca hapishaneyi basarak binlerce mahkumu serbest bıraktı. Firar eden mahkumlar arasında, Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise'nin öldürülmesiyle suçlanan çete üyeleri de bulunuyor. Haiti'deki şiddet olayları son yıllarda artış göstermiş olup, çeteler başkentin büyük bir kısmını kontrol altında tutuyor. Bu olaylar sonucunda dört polis memuru öldü, beş kişi yaralandı. Haiti'de çete şiddeti nedeniyle son bir yılda 8400'den fazla kişi hayatını kaybetti.

 • İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi
  01:39 İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi

  Batı Trakya'da, İskeçe Müftülüğü tarafından düzenlenen İskeçe Şehir Sempozyumu'nda İskeçe'nin siyasi tarihi, gelenek ve görenekler, eğitim, dini kurumlar ve Osmanlı dönemine ait mezar taşları gibi konular ele alındı. Sempozyuma Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu, İskeçe Müftüsü, Türk azınlık temsilcileri ve soydaşlar katıldı. Yapılan sunumlar kitaplaştırılacak ve şehrin önemine vurgu yapan konulara yoğun ilgi gösterildi.


Advertisement