Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Sosyal medyayı karıştıran görüntü! Videoyu paylaşan CHP'li ismin iddiası vahim - Son Dakika

Sosyal medyayı karıştıran görüntü! Videoyu paylaşan CHP'li ismin iddiası vahim

Sosyal medyada toplu şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy kullanıldığı iddiasıyla paylaşılan görüntülerle ilgili açıklama yapan CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "Önce sandık kurulu üyelerimiz darp edilmiş sonra bu görüntüler ortaya çıkmıştır. Yetkili avukat arkadaşlarımız ilgili köye yönlendirilmiş ve İlçe Seçim Kuruluna itiraz edilmiştir" dedi.

14.05.2023 - 14:50,  Güncelleme: 17:55

Türkiye bugün sandık başına giderken Şanlıurfa'da çekildiği iddia edilen görüntüler kısa sürede gündem oldu. CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da toplu şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy kullanıldığı iddiasıyla paylaşılan görüntülerle ilgili bir açıklama yaptı.

"SANDIK KURULU ÜYELERİMİZ DARBEDİLDİ"

Salıcı'nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sosyal medyaya yansıyan bu görüntüler Şanlıurfa Harran ilçesi, Minare köyünde çekilmiştir. Önce sandık kurulu üyelerimiz darp edilmiş sonra bu görüntüler ortaya çıkmıştır. Yetkili avukat arkadaşlarımız ilgili köye yönlendirilmiş ve İlçe Seçim Kuruluna itiraz edilmiştir. Bu arada Şanlıurfa Valisi ve Emniyet Müdürüne ulaşılamamaktadır. Zatıalileri toplantıdadır." ifadeleri yer aldı.

İşte Oğuz Kaan Salıcı'nın o paylaşımı;

Sosyal medyayı karıştıran görüntü! Videoyu paylaşan CHP'li ismin iddiası vahim

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Şanlıurfa Valiliği, sosyal medyada paylaşılan ve Harran ilçesine bağlı Minare köyünde çekildiği öne sürülen toplu oy kullanım videosu üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından İlçe Seçim Kurulu ve siyasi parti temsilcileri ile söz konusu 1113 nolu sandığa gidildiği belirtilerek, "Harran ilçesi, Minare köyünde toplu oy kullanıldığı ve sandık kurulu üyelerinin darbedildiği iddialarına istinaden açıklama gereği duyulmuştur. Sosyal medyadaki paylaşımlar üzerine, Minare köyündeki 1113 sayılı seçim sandığına İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve siyasi parti temsilcileri ile gidilerek yapılan tahkikatta toplu oy kullanılmadığı ve sandık görevlilerinin darbedilmediği ekteki tutanakla tespit edilmiştir. Sosyal medyadan paylaşım yapan kişiler ile ilgili adli işlemler başlatılmıştır" denildi.

Son Dakika Politika Sosyal medyayı karıştıran görüntü! Videoyu paylaşan CHP'li ismin iddiası vahim - Son Dakika


Advertisement