Tekirdağ'da PKK/KCK operasyonu: 16 şüpheli gözaltına alındı - Son Dakika
Politika

Tekirdağ'da PKK/KCK operasyonu: 16 şüpheli gözaltına alındı

Tekirdağ\'da PKK/KCK operasyonu: 16 şüpheli gözaltına alındı

Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik 16 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon kapsamında, örgütün ilişki ağları deşifre edilirken, eleman temin edenler ve örgütün şehir gençlik yapılanması alanında faaliyet gösteren şüpheliler belirlendi. Gözaltına alınan şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, dijital materyaller, örgütsel dokümanlar ve örgüt propagandası için kullanılan malzemeler ele geçirildi.

23.10.2023 14:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tekirdağ merkezli İstanbul, Van ve Ağrı'da, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda 16 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü PKK/KCK'nın ilişki ağlarının deşifre edilmesine yönelik Tekirdağ merkezli İstanbul, Van ve Ağrı'da 12 adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda, terör örgütüne eleman temin ettikleri, Tekirdağ'da terör örgütünün şehir gençlik yapılanması alanında sorumlu olarak faaliyet gösterdikleri, çeşitli etkinliklerde terör örgütü propagandası yaparak örgüt lehine slogan attıkları, sosyal medya platformları üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptıkları ileri sürülen, aralarında HDP Marmaraereğlisi İlçe Başkanının da bulunduğu 16 zanlı gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada, çok sayıda dijital materyal, örgütsel dokümanlar, toplatma kararı olan muhtelif yayınlar, örgütsel afişler ve pankartlar ele geçirildi.

Zanlıların, emniyetteki işlemleri sürüyor.

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Tekirdağ'da PKK/KCK operasyonu: 16 şüpheli gözaltına alındı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hamas, Erdoğan'ın Filistin mücadelesini takdirle karşıladı
  22:32 Hamas, Erdoğan'ın Filistin mücadelesini takdirle karşıladı

  Hamas Hareketi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmadan kısa bir süre sonra yazılı açıklama yaparak, Erdoğan'ın Filistin halkının özgürlük ve topraklarını kurtarma amacındaki mücadelesini takdirle karşıladıklarını belirtti. Hamas, Erdoğan'ın cesur açıklamalarının ve onurlu duruşunun, Türk halkının tarihi ve özgün konumunu somutlaştırdığını ifade etti.

 • AK Parti Milletvekili: Belediye Başkanı liyakatli çalışanları sürgün ediyor
  22:13 AK Parti Milletvekili: Belediye Başkanı liyakatli çalışanları sürgün ediyor

  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'ın liyakatli, ehliyetli çalışanları sürgün ettiğini söyledi. Özkaya, beraberinde AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleriyle Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Burcu Köksal'ın, seçim sürecinde verdiği sözlerin tam tersini yapmaya başladığını dile getirdi.

 • Dışişleri Bakanı Fidan:
  22:11 Dışişleri Bakanı Fidan: "Netanyahu'nun iktidarda kalabilmek için bölgemizi bir savaşa sürüklemeye çalıştığı aşikardır"

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Netanyahu'nun iktidarda kalabilmek için bölgemizi bir savaşa sürüklemeye çalıştığı aşikardır" ifadelerini kullanarak, "Biz bölge ülkeleri olarak...


Advertisement