Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı - Son Dakika
Politika

Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ''Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme'' ve ''Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma'' suçlamalarıyla soruşturma açıldı.

01.12.2023 23:21  Güncelleme: 23:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sığınmacılara yönelik sert söylemleriyle bilinen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı.

İKİ SUÇLAMAYLA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Zefer Partisi lideri Ümit Özdağ, sosyal medya hesabın kendisi hakkında soruşturma açıldığını duyurdu. Özdağ'ın paylaştığı evraka göre Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aykut Cihangir, soruşturmaya gerekçe olarak "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" ve "Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçları gösterildi.

Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı

"BENİ HAPSE ATMAKLA KORKUTAMAZSINIZ"

Özdağ, şu açıklamaları yaptı: " Türkiye'de 13 milyon sığınmacı ve kaçak var. Bunlara on milyarlarca dolar harcadık ve harcıyoruz. Erdoğan'ın yanlışpolitikalarından dolayı ülkemizde emperyalizmin her an istismar edebileceği bir sosyolojik yapı oluştu.Göç enflasyonu azdırdı, pahalılığı ve işsizliği artırdı. Sınırlarımız delik deşik oldu. Gençlerimiz uyuşturucu batağında.Bir çok gencimiz sığınmacılar tarafından öldürüldü. Suriyeliler Türklerde. 3 kat hızlı artıyor. Bunları söylemek ve 13 milyon sığınmacı ve kaçağı geri yollamak için siyasi mücadeleye devam edeceğiz. Beni hapse atmakla korkutamazsınız. Bu güzel ülkenin Lübnan ve Suriye olmaması için verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz"

Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı
Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı

Son Dakika Politika Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yılmaz Büyükerşen'e Hayat Boyu Mükemmeliyet Ödülü
  14:47 Yılmaz Büyükerşen'e Hayat Boyu Mükemmeliyet Ödülü

  İstanbul'da düzenlenen 6. Vefa Ödülleri kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e 'Hayat Boyu Mükemmeliyet Ödülü' verildi. Büyükerşen, ödülü alırken Atatürk ve Türk ulusunun hizmetkarı olduğunu vurguladı.

 • Diyarbakır'da 164 tabanca ve 30 av tüfeği ele geçirildi, 172 şüpheli tutuklandı
  14:47 Diyarbakır'da 164 tabanca ve 30 av tüfeği ele geçirildi, 172 şüpheli tutuklandı

  Diyarbakır'da polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen asayiş operasyonlarında, ruhsatsız 164 tabanca ve 30 av tüfeği ele geçirildi. 538 şüpheliden 172'si tutuklandı. Operasyonlar sonucunda ayrıca 19 kuru sıkı tabanca ve 1710 fişek de ele geçirildi.

 • CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer: Hayvan Varlığının Azalması Et Fiyatlarını Artırıyor
  14:40 CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer: Hayvan Varlığının Azalması Et Fiyatlarını Artırıyor

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, azalan hayvan varlığına ve bu nedenle et fiyatlarındaki artışa dikkat çekti. Gürer, yaptığı açıklamada, hayvan varlığının azalması ve yem fiyatlarının artmasıyla birlikte et fiyatlarının tırmandığını belirtti. Devletin ithalata yönelmesine rağmen et fiyatlarının düşmediğini ifade eden Gürer, hayvancılıkta gerekli önlemlerin alınmaması halinde sorunların devam edeceğini söyledi.

 • Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yeniden seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri tanıttı
  14:37 Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yeniden seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri tanıttı

  Gölcük Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer, yeniden seçilmesi durumunda gerçekleştireceği projeleri açıkladı. Sezer, kentsel dönüşüm projeleri, trafik düzenlemeleri, otoparklar, yeni park ve spor alanları gibi birçok konuda çalışmalar yapacaklarını belirtti. Ayrıca, gençlik merkezleri, spor salonları, tarihi binaların restorasyonu gibi projeler de hayata geçirilecek.

 • AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, Umurbey'de kadın seçmenlerle buluştu
  14:35 AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, Umurbey'de kadın seçmenlerle buluştu

  AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde kadın seçmenlerle bir araya geldi. Gider, Umurbey Belediye Başkanı İlker Uzunçakır ile yapılan sabah kahvaltısında kadın seçmenlere hitap etti. Konuşmasında, Umurbey'in ihtiyaçlarına değinen Gider, doğalgaz projesi için taahhütte bulundu.

 • Gazze'de ateşkes ne zaman? Bakan Fidan yanıtladı
  14:32 Gazze'de ateşkes ne zaman? Bakan Fidan yanıtladı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nda Gazze'deki durum ve beklenen ateşkes hakkında konuştu. Diplomasinin tüm imkanlarının kullanıldığını belirten Fidan, Ramazan'dan önce Gazze'de ateşkese ulaşılması için ciddi bir çaba olduğunu ifade etti.

 • Hamza Dağ, İzmir'deki Kütüphane Sayısını Arttırmayı Hedefliyor
  14:27 Hamza Dağ, İzmir'deki Kütüphane Sayısını Arttırmayı Hedefliyor

  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, seçilmesi halinde yapacağı ilk işlerden birisinin kentteki kütüphane sayısını arttırmak olduğunu belirtti. Dağ, ayrıca eğitimde vizyoner ve güçlü projeler hazırladıklarını ve çocuklara destek bursu vereceklerini açıkladı.

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024 Son Buldu
  14:26 Antalya Diplomasi Forumu 2024 Son Buldu

  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu (ADF) tamamlandı. Forumda küresel meseleler, krizler ve diğer konular uzmanlar tarafından tartışıldı. Ayrıca sergiler ve etkinlikler de düzenlendi. AA standı da ilgi gördü.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Bölgesel İşbirliğinde Kültür ve Eğitimin Rolü Vurgulandı
  14:25 Antalya Diplomasi Forumu'nda Bölgesel İşbirliğinde Kültür ve Eğitimin Rolü Vurgulandı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen panelde, kültür, eğitim ve bilimin yanı sıra bölgesel işbirliklerinin diplomasiye katkısı ve Türk kültürel mirasının korunmasının önemi vurgulandı. Panelde konuşan uzmanlar, eğitimin uluslararası ilişkilerdeki rolüne dikkat çekerek, kültür ve eğitimin ulusların gelişimi ve refahı için belirleyici faktörler olduğunu ifade etti. Ayrıca, Türk devletleri arasındaki kültürel yakınlığın işbirliği ve ilişkileri etkilediği vurgulandı.

 • Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Muhacir Pazarı esnaflarını ziyaret etti
  14:22 Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Muhacir Pazarı esnaflarını ziyaret etti

  Konya'nın Meram İlçe Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Muhacir Pazarı esnaflarını ziyaret ederek alışveriş yapan vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Kavuş, esnaflara bol kazançlar dileyerek teşekkür etti.

 • Karamollaoğlu: Ben aptal değilim
  14:22 Karamollaoğlu: Ben aptal değilim

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas'ta düzenlenen bir etkinliğe yüksek hızlı trenle gelmesi üzerine, eleştirilere cevap vererek, 'Ben aptal değilim, elbette sunulan bütün imkanlardan yararlanırım' dedi. Karamollaoğlu, öncelikli olarak Sivas'ta yeni istihdam imkanı sağlayacak yatırımlara öncelik verilmesi gerektiğini belirtti.


Advertisement