İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ: "İlla Cumhurbaşkanı olacağım politik hırsıyla MHP'yi terk ederek milliyetçiliği iktidara taşımak için İYİ... - Son Dakika

İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ: "İlla Cumhurbaşkanı olacağım politik hırsıyla MHP'yi terk ederek milliyetçiliği iktidara taşımak için İYİ...

11.11.2020 16:30

İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ: "İlla Cumhurbaşkanı olacağım politik hırsıyla MHP'yi terk ederek milliyetçiliği iktidara taşımak için İYİ Parti'yi kurun.

İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ: "İlla Cumhurbaşkanı olacağım politik hırsıyla MHP'yi terk ederek milliyetçiliği iktidara taşımak için İYİ Parti'yi kurun. Daha sonra da vatanseverlerin güvenine HDP ile yazdığınız bu anayasa taslağıyla ihanet ettiniz"

ANKARA - İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "İlla Cumhurbaşkanı olacağım politik hırsıyla MHP'yi terk ederek milliyetçiliği iktidara taşımak için İYİ Parti'yi kurun. Daha sonra da vatanseverlerin güvenine HDP ile yazdığınız bu anayasa taslağıyla ihanet ettiniz" dedi.

Özdağ, İYİ Parti Ankara Milletvekili İsmail Koncuk ile birlikte TBMM'de açıklama yaptı. Özdağ, FETÖ sızma konusunda İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'i uyardığını söyleyerek, Kavuncu'nun Genel İdare Kurulu ve Divan'a seçildiğini ifade etti. Özdağ, İYİ püartei Genel Başkanı Akşener'in 2018 genel seçiminden önce iki kişiye talimat vererek, Genel İdare Kurulu'ndan hasbersiz CHP ve Saadet Partisi ile konuşup bir anayasa hazırlığı içinde olduğuna işaret ederek, "İbrahim kaboğlu adres gösterdi. Aytun Çıray'ı aradım. 'Haberim yok, sizin var mı HDP ile anayasa mı hazırladık' dedim,. Sonra döndüm Erozan ile konuştum. Kendisi bizim parti adına katılmış. Kaboğlu'na sordum. 'Evet katıldı' dedi" ifadelerini kullandı.

Özdağ şunları kaydetti:

"İki haftada bir hazırlanan anayasa taslağı seçimin ikinci kura kalması durumunda açıklanacakmış Akşener'e sesleniyorum; HDP ile masaya oturmak kabul edilebilir değildir. İYİ Parti babanızın çiftliği değil, Divan'da savunur, bizi ikna edersiniz. Genel İdare Kurulu'dan alınacak karara doğrultusunda hareket edilir. İlla Cumhurbaşkanı olacağım politik hırsıyla MHP'yi terk ederek milliyetçiliği iktidara taşımak için İYİ Parti'yi kurun. Daha sonra da vatanseverlerin güvenine HDP ile yazdığınız bu anayasa taslağıyla ihanet ettiniz. Anayasanın değiştirilmesi teklif edilmesi yasak olan iki ve üçüncü maddeler değiştirilmiş, Atatürk milliyetçiliği çıkarılmış. Üçüncü maddeden Türkçe çıkarılmış, resmi dil Türkçedir denilmiş. Sayın Akşener 2011 konuşmanızda ilk dört maddenin değiştirilmesine 'hayır' demiştiniz. Cumhurbaşkanı olmak için her türlü tavize hazır mıydınız, buna ses çıkarmadınız. Üniter yapı temel sorunlar nelerdir deniliyor. Ümit Özdağ, İsmail Koncuk, Aytun Çıray, Feridun Bahşi, Yusuf Halaçoğlu, Ali Türkşen ile yol yürümek isteyen Akşener'in Bahadır Erdem ısrarı bu anayasa taslağını anlaşılır hale getirdi. Bu Anayasa'da Türkiye'nin coğrafi bölgelere ayrılması ve 20-25 bölgesel yönetimi ayrılması gerektiği ifade ediliyor."

Özdağ, kendisinin Kavuncu'nun FGEİTÖ iltisakını açıkladığı gerekçesiyle Disipline sevk edildiğini söyleyerek, Disiplin Kurulu'nun Cuma günü toplanacağını ve kendisinin ihraç talebi olduğunu ifade etti.

Kulisleri hareketlendiren iddia! Muhalefet, HDP'yi dışarıdan destek için ikna etmeye çalışacak Kulisleri hareketlendiren iddia! Muhalefet, HDP'yi dışarıdan destek için ikna etmeye çalışacak Vatandaştan Meral Akşener'e 'kahvaltı' tepkisi Vatandaştan Meral Akşener'e 'kahvaltı' tepkisi Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'dan İYİ Partili Ağıralioğlu'na sert tepki Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'dan İYİ Partili Ağıralioğlu'na sert tepki
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ: 'İlla Cumhurbaşkanı olacağım politik hırsıyla MHP'yi terk ederek milliyetçiliği iktidara taşımak için İYİ... - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş