Son dakika Rukiye Toy haberleri, Rukiye Toy son dakika, son dakika Rukiye Toy

Son Dakika Rukiye Toy Haberleri

 • Sivas'ta Yumurtatepe Bölge Parkı Hizmete Açıldı
  12 Şub Sivas'ta Yumurtatepe Bölge Parkı Hizmete Açıldı

  Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'in konuşmasıyla açılışı gerçekleştirilen Yumurtatepe Bölge Parkı, Emek, Diriliş, Tuzlugöl ve Esentepe mahallelerinin sakinlerine hizmet verecek. Parkta kütüphane, heyecan merkezi, çocuk alanları, spor alanları ve nitelikli ağaçlar bulunuyor.

 • AK Parti, Sivas'ta belediye başkan adaylarını tanıttı
  10 Şub AK Parti, Sivas'ta belediye başkan adaylarını tanıttı

  AK Parti'nin, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Sivas merkez ile ilçelerindeki belediye başkan adayları tanıtıldı. AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarları döneminde yapılan hizmetleri anlattı. Sırakaya, AK Parti'nin bir duruşun ve dünyanın vicdanı olan bir siyasi hareketin adı olduğunu belirtti.

 • AK Parti Sivas Adaylarını Tanıttı
  10 Şub AK Parti Sivas Adaylarını Tanıttı

  AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Sivas'ta belediye başkan adaylarını tanıttı. Toplantıya AK Parti Sivas milletvekilleri, il başkanı ve çok sayıda partili katıldı. Sırakaya, konuşmasında muhalefeti eleştirerek, vatandaşın sorunlarına çözüm üretme anlayışını vurguladı.

 • Sivas'ta Gazeteciler Günü Programı Düzenlendi
  10 Oca Sivas'ta Gazeteciler Günü Programı Düzenlendi

  Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Vali Vekili Şakir Şener Öztürk, AK Parti Sivas milletvekilleri Hakan Aksu ve Rukiye Toy'un da katıldığı bir program düzenledi. Programda konuşan Öztürk ve Toy, gazetecilerin önemli bir görev icra ettiğini ve toplumun sesi olduğunu vurguladılar. Programa katılan gazeteciler ise bu özel günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür etti.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Sivas'ta ziyaretlerde bulundu
  05 Oca Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Sivas'ta ziyaretlerde bulundu

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sivas'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bakan Tekin, Valilik ziyaretinin ardından Ulu Cami'de cuma namazını kıldı ve vatandaşlara lokma ve helva dağıttı. Daha sonra okulları ziyaret eden Tekin, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti. Genç MÜSİAD Sivas Şubesi'nin genel kurulunda konuşan Tekin, sivil toplum örgütlerinin önemine vurgu yaparak, hükümetin bu örgütlerle işbirliği yapmasını ve toplumsal desteğin artmasını önemsediğini belirtti. Bakan Tekin, Sivas Belediye Başkanı ve AK Parti İl Başkanı ile de görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler, Zara ve Suşehri ilçelerinde istişare toplantılarına katıldı
  04 Oca AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler, Zara ve Suşehri ilçelerinde istişare toplantılarına katıldı

  AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler, Zara ve Suşehri ilçelerinde partisinin istişare toplantılarına katıldı. Güler, yüksek hızlı tren projelerinde iptal olmadığını belirtti. Suşehri ilçesinde Belediye Başkanı Fazlı Yüksel'den hizmetler hakkında bilgi aldı. Güler, AK Parti'nin aile olduğunu vurgulayarak, 31 Mart seçimlerinde iyi çalışmanın önemini söyledi.

 • AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler, TOBB Sivas Kadın Girişimciler Kurulu İstişare Toplantısına Katıldı
  03 Oca AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler, TOBB Sivas Kadın Girişimciler Kurulu İstişare Toplantısına Katıldı

  AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler, TOBB Sivas Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Toplantıda, kadın girişimcilerin rol model olarak kadınları ekonomik hayata dahil etme çabaları ele alındı.

 • AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler: 'Terörden medet uman küresel güç odakları var'
  01 Oca AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler: 'Terörden medet uman küresel güç odakları var'

  AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, terörle mücadelede kararlı duruşlarını ve mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek, terörden medet uman küresel güç odaklarını bertaraf edeceklerini söyledi. Güler, ayrıca Sivas'ta yılın ilk bebeğini ziyaret ederek altın hediye etti.

 • AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler, Sivas'ta yeni yılın ilk bebeğine altın hediye etti
  01 Oca AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler, Sivas'ta yeni yılın ilk bebeğine altın hediye etti

  AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler, Sivas Numune Hastanesi'ni ziyaret ederek yeni yılın ilk bebeği Mevlüt Akif Baybaş'a altın hediye etti. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de aynı şekilde altın hediye etti. Ziyarete AK Parti Sivas milletvekilleri ve il protokolü de katıldı.

 • Sivas'ta 1567 metre uzunluğundaki Yağdonduran Tüneli açılışa hazırlanıyor
  05 Ara Sivas'ta 1567 metre uzunluğundaki Yağdonduran Tüneli açılışa hazırlanıyor

  Sivas'ın Kangal ile Ulaş ilçeleri arasında yapılan 1567 metre uzunluğundaki Yağdonduran Tüneli, kış aylarında yaşanan ulaşım sorununu ortadan kaldıracak. Tünelin test sürüşü yapıldıktan sonra hizmete girmesi planlanıyor.

 • Sivas'ta Yağdonduran Tüneli Açılışa Hazırlanıyor
  05 Ara Sivas'ta Yağdonduran Tüneli Açılışa Hazırlanıyor

  Sivas'ın Ulaş ilçesi ile Kangal ilçesi arasında bulunan Yağdonduran tüneli, kış aylarında sürücülerin kabusu oluyor. Ancak 1567 metre uzunluğundaki tünel sayesinde geçit 1.5 kilometre kısaldı. Tünelin yapımı neredeyse tamamlandı ve açılışa gün sayıyor.

 • Sivas'ta Şarkışla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu açıldı
  05 Ara Sivas'ta Şarkışla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu açıldı

  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bünyesindeki Şarkışla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu binası törenle hizmete açıldı. 18 derslik, 3 laboratuvar, konferans salonu ve diğer birimlerden oluşan binada 1248 öğrenci eğitim görebilecek. Bina, modern teknolojik altyapıya sahip ve öğrencilerin çağın gerektirdiği eğitimi almasını sağlayacak şekilde donatıldı.

 • Eski vekil Mehmet Habib Soluk'un abisi vefat etti
  02 Ara Eski vekil Mehmet Habib Soluk'un abisi vefat etti

  26. ve 27. dönem AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk'un abisi Kamil Soluk, Almanya'da vefat etti. Cenazesi Sivas'ın Zara ilçesine getirilerek defnedildi. Cenaze törenine birçok önemli isim katıldı.

 • AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk'un abisi vefat etti
  02 Ara AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk'un abisi vefat etti

  AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk'un abisi Kamil Soluk, Almanya'da vefat etti. Cenazesi Sivas'ın Zara ilçesine getirilerek defnedildi. Cenazeye birçok devlet yetkilisi ve vatandaş katıldı.

 • TBMM Genel Kurulunda muhalefet partilerinin grup önerileri kabul edilmedi
  23 Kas TBMM Genel Kurulunda muhalefet partilerinin grup önerileri kabul edilmedi

  TBMM Genel Kurulunda Saadet Partisi, İYİ Parti, HEDEP ve CHP'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

 • Sivas'ta 'Heyecan Merkezleri' açıldı
  17 Kas Sivas'ta "Heyecan Merkezleri" açıldı

  Sivas Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik kurs ve eğitim verilmesi amacıyla yaptırılan "Heyecan Merkezleri" törenle hizmete açıldı.

 • Yozgat'ta Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü coşkuyla kutlandı
  29 Eki Yozgat'ta Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü coşkuyla kutlandı

  Yozgat'ta Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Törende, Yozgat Valisi ve Belediye Başkanı halkın bayramını kutladı, öğrenciler şiirler okudu ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören, Yozgat Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı askerlerinin gösterisi ve öğrenci ve askerlerin geçişiyle sona erdi.

 • Sivas'ta Cumhuriyet Yürüyüşü ve Havai Fişek Gösterisi Düzenlendi
  29 Eki Sivas'ta Cumhuriyet Yürüyüşü ve Havai Fişek Gösterisi Düzenlendi

  Sivas'ta Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen 'Cumhuriyet Yürüyüşü ve Havai Fişek' gösterisi büyük ilgi gördü. Ellerinde Türk bayraklarıyla toplananlar, Tren Garı önünden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Protokol üyeleri ve vatandaşlar, İstiklal Marşı eşliğinde bayraklarını sallayarak coşkuyla kutlamalara katıldı. Etkinlik, havai fişek gösterisiyle sona erdi.

 • Sivas'ta Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları
  29 Eki Sivas'ta Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları

  Sivas'ta, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında yürüyüş düzenlendi ve havai fişek gösterisi yapıldı. Yürüyüşe Vali, Milletvekili, Belediye Başkanı ve yaklaşık 3 bin vatandaş katıldı. Yürüyüş sonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Etkinliklerin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda havai fişek gösterisi yapıldı.

 • Cemel Kadınları Üretiyor, İstihdam Artıyor Projesi Kapsamında Üretim Tesisi Açıldı
  29 Eyl Cemel Kadınları Üretiyor, İstihdam Artıyor Projesi Kapsamında Üretim Tesisi Açıldı

  Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Cemel beldesinde, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 'Cemel Kadınları Üretiyor, İstihdam Artıyor' projesi kapsamında yapılan unlu mamul üretim tesisi törenle açıldı. İlk etapta 6 kadın çalışanın istihdam edileceği tesiste, ilerleyen aylarda istihdam sayısının artması planlanıyor. Açılış törenine katılan yetkililer, emeği geçenlere teşekkür etti ve tesisin beldeye hayırlı olmasını diledi.

 • AK Parti, 2024 yerel seçimlerine hazır
  23 Eyl AK Parti, 2024 yerel seçimlerine hazır

  AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti'nin 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere tüm kadrolarıyla hazır olduğunu açıkladı. Yılmaz, siyasetin iletişim aracı olduğunu ve insanların kalbini kazanmak için yapılması gerektiğini belirtti. AK Parti'nin dersine iyi çalışan, başarının gayret ve çabanın sonucu olduğuna inanan bir siyasi hareket olduğunu vurgulayan Yılmaz, yerel seçimler için hiçbir endişe taşımadıklarını ve kapı kapı her eve girmeye çalışacaklarını söyledi.

 • KURTULMUŞ TÜRKİYE'NİN BİR TANE EKSENİ VARDIR, O DA KENDİ MİLLİ EKSENİDİR
  04 Eyl KURTULMUŞ TÜRKİYE'NİN BİR TANE EKSENİ VARDIR, O DA KENDİ MİLLİ EKSENİDİR

  TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Mandayı savunanlar, mandanın peşinde koşanlar hiç eksik olmadılar.

 • Kurtulmuş: Türkiye'nin bir tane ekseni vardır, o da kendi milli eksenidir
  04 Eyl Kurtulmuş: Türkiye'nin bir tane ekseni vardır, o da kendi milli eksenidir

  TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, "Mandayı savunanlar, mandanın peşinde koşanlar hiç eksik olmadılar.

 • Sivas'ın Zara ilçesinde 21. Bal ve Kültür Festivali düzenlendi
  28 Ağu Sivas'ın Zara ilçesinde 21. Bal ve Kültür Festivali düzenlendi

  Zara ilçesinde düzenlenen festivalde sanatçılar sahne aldı ve gösteriler yapıldı. Festivalde ayrıca Zara Balı stantları ve yöresel yemekler de sergilendi.

 • Sivas'ta Habeş Buğdayı Hasadı Yapıldı
  28 Ağu Sivas'ta Habeş Buğdayı Hasadı Yapıldı

  Sivas'ın Zara ilçesinde 9 yıl önce metruk bir evde bulunan bir avuç Habeş buğdayıyla başlanan üretimde bu yıl 150 ton rekolte hedefleniyor.

 • Sivas'ta Salih Aşık Gençlik Merkezi açıldı
  28 Ağu Sivas'ta Salih Aşık Gençlik Merkezi açıldı

  Sivas Belediyesi tarafından yeniden projelendirilerek Mevlana Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Salih Aşık Gençlik Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ve diğer yetkililer katıldı.

 • Sivas Kongresi'nin 104. yılında '10. Kitap Günleri' düzenleniyor
  26 Ağu Sivas Kongresi'nin 104. yılında '10. Kitap Günleri' düzenleniyor

  Sivas Kongresi'nin 104. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen '10. Kitap Günleri' başladı. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek'in açılışını yaptığı etkinlik, 1 Eylül'e kadar devam edecek.

 • Sivas Kitap Fuarı Kapılarını Ziyaretçilere Açtı
  26 Ağu Sivas Kitap Fuarı Kapılarını Ziyaretçilere Açtı

  Sivas Kongresi'nin 104. yılı çerçevesinde düzenlenen 10. Sivas Kitap Fuarı, kitapseverleri ağırlamaya başladı. Fuar, 7 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

 • STSO Başkanı Özdemir: 'Demirağ OSB'de ek tahsis alanları oluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor'
  22 Ağu STSO Başkanı Özdemir: "Demirağ OSB'de ek tahsis alanları oluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor"

  İş dünyası ve STK temsilcilerinin bir araya geldiği "Şehir Buluşmaları" etkinliğinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli sektör temsilcilerinin talep ve önerilerini dinledi.

 • Sivas şehidini karşıladı
  11 Ağu Sivas şehidini karşıladı

  Sivas şehidini karşıladı Pençe- Kilit operasyon bölgesinde teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale'nin cenazesi Sivas'ta gururla karşılandı Pençe- Kilit operasyon bölgesinde teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade...

 • Pençe Kilit operasyonunda şehit olan 6 askere son veda
  11 Ağu Pençe Kilit operasyonunda şehit olan 6 askere son veda

  Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit olan 6 askerin cenaze töreni gerçekleşti. Şehit Mustafa Sezer'in eşi Aleyna Sezer ve annesi Yasemin Sezer tören sonrasında şehidin tabutuna son kez sarılarak göz yaşı döktü. Eşi Aleyna Sezer ise tabuta sarılarak, 'Oğlunu eve gönderdim' dedi. Öte yandan şehit askerin 6 aylık bebeği de son kez babasının tabutuna dokunması duygusal anlar yaşattı.

 • Irak'ta şehit olan Piyade Uzman Çavuş'un cenazesi Sivas'a getirildi
  11 Ağu Irak'ta şehit olan Piyade Uzman Çavuş'un cenazesi Sivas'a getirildi

  IRAK'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerin taciz ateşiyle şehit olan Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale'nin (27) cenazesi, memleketi Sivas'a getirildi.

 • Şehit Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale'nin cenazesi Sivas'a getirildi
  11 Ağu Şehit Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale'nin cenazesi Sivas'a getirildi

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale'nin cenazesi memleketi Sivas'a getirildi.

 • Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti İsmail Güneş Basın Ödülleri sahiplerini buldu
  25 Tem Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti İsmail Güneş Basın Ödülleri sahiplerini buldu

  Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen İsmail Güneş Basın Ödülleri programında ödül alan basın mensuplarına ödülleri takdim edildi. Programda konuşan Vali Yılmaz Şimşek, gazetecilerin meslek ilkelerine uygun şekilde görevlerini yerine getirdiğini vurgulayarak teşekkür etti. AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy ise gazetecilerin zor şartlar altında başarılı bir şekilde çalıştığını belirtti. Programın gelecek yıllarda ulusal düzeyde gerçekleşmesi temenni edildi.

 • İç Anadolu'da 6 ilde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi
  15 Tem İç Anadolu'da 6 ilde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi

  Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Kırıkkale ve Kırşehir'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

 • Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve beraberindekiler Madımak Oteli'nde anma töreni düzenledi
  02 Tem Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve beraberindekiler Madımak Oteli'nde anma töreni düzenledi

  Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve beraberindekiler, 2 Temmuz 1993'te yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler için Madımak Oteli'nde düzenlenen anma törenine katıldı. Vali Şimşek, olaylarda hayatını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu anı köşesine karanfil bıraktı. Törende konuşan Şimşek, bu acı olayın yıl dönümünde hayatını kaybedenlere rahmet diledi ve birlik ve beraberliğin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin ise olayın bütün Sivas'a mal edilemeyeceğini belirterek, barış ve kardeşlik fikrinin yaşanması için çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi.

 • Mecnun Otyakmaz, Sivasspor'un yeni başkanı seçildi
  17 Haz Mecnun Otyakmaz, Sivasspor'un yeni başkanı seçildi

  Sivasspor Kulübünün olağan genel kurul toplantısında tek aday olarak seçime giren Mecnun Otyakmaz, yeniden başkan seçildi. Yeni dönemde etkin bir çalışma gerçekleştireceklerini vurgulayan Otyakmaz, ekonomik sorunları çözmek, teknik direktör sorununu halledip, transfere geçmek gerektiğini belirtti. Genel kurulda gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından tek listeyle gidilen seçimde Mecnun Otyakmaz, yeni yönetim kuruluyla 3 yıllığına tekrar başkan seçildi.

 • Sivasspor'da Mecnun Otyakmaz yeniden başkan seçildi
  17 Haz Sivasspor'da Mecnun Otyakmaz yeniden başkan seçildi

  SİVASSPOR'da Olağan Genel Kurul gerçekleştirildi.

 • TBMM'de Komisyonların Yeni Üyeleri Belli Oldu
  14 Haz TBMM'de Komisyonların Yeni Üyeleri Belli Oldu

  TBMM Genel Kurulu’nda bu dönem çalışacak ihtisas komisyonu üyeleri belirlendi. Eski bakanlar da komisyon üyeleri arasında yer aldı. Komisyonlarda çoğunluk AKP milletvekillerinde bulunuyor.

 • TBMM Komisyon üyeleri belirlendi
  14 Haz TBMM Komisyon üyeleri belirlendi

  TBMM Genel Kurulu'nda Başkanlık Divanı ve Komisyon üyeleri okundu.

 • Sivas'ta Kundaklama İddiasıyla Yangın: 15 Büyükbaş Hayvan Öldü
  06 Haz Sivas'ta Kundaklama İddiasıyla Yangın: 15 Büyükbaş Hayvan Öldü

  Sivas'ın Karalar köyünde çıkan yangında 15 büyükbaş hayvan öldü, ev ve ahırlar zarar gördü. Yapılan incelemede, önce köyün elektriklerinin kesildiği, ardından ahırların ateşe verildiği belirlendi. Köy muhtarı Turan Kandil, 'Kundaklama var' dedi. Jandarma ekipleri çalışmalarını sürdürürken, henüz bir şüpheli tespit edilemedi.

 • Sivas'ta Kundaklama İddiası: 15 Büyükbaş Hayvan Öldü
  06 Haz Sivas'ta Kundaklama İddiası: 15 Büyükbaş Hayvan Öldü

  Sivas'ın Karalar köyünde çıkan yangında 15 büyükbaş hayvan öldü, ev ve ahırlar zarar gördü. Yapılan incelemede, köyün elektriklerinin kesildiği ve ardından ahırların ateşe verildiği belirlendi. Köy muhtarı Turan Kandil, 'Kundaklama var' dedi. Henüz bir şüpheli tespit edilemedi. AK Parti Sivas Milletvekilleri Hakan Aksu ve Rukiye Toy da köyü ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu ve yanan yerlerde inceleme yaptı. Jandarma ekipleri çalışmalarını sürdürürken, olayla ilgili gerekenler yapılacak.

 • Sivas Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a yüksek destek verdi
  29 May Sivas Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a yüksek destek verdi

  Sivas, Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda yüzde 73,09 oranla Recep Tayyip Erdoğan'a destek vererek, Recep Tayyip Erdoğan'a en çok oy veren 10 il arasında yer aldı. Ak Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy, seçimden önce sonuncun güzel geleceğinden emin olduklarını söyledi.

 • Sivas Yüzde 73 İle Recep Tayyip Erdoğan Dedi
  29 May Sivas Yüzde 73 İle Recep Tayyip Erdoğan Dedi

  Sivas, Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda yüzde 73,09 oranla Recep Tayyip Erdoğan'a destek vererek, Recep Tayyip Erdoğan'a en çok oy veren 10 il arasında yer aldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim başarısı kutlandı
  28 May Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim başarısı kutlandı

  Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Sivas, Niğde ve Kayseri'de vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısını kutladı. Ellerinde Türk bayrakları ve Erdoğan posterleriyle meydanları dolduran vatandaşlar sevinç gösterisinde bulundu. Kutlamalara siyasi parti temsilcileri ve bakanlar da katıldı.

 • 14 Mayıs Seçimlerinde 121 Kadın Milletvekili Seçildi. TBMM'de Kadınların Oranı Yüzde 20 Oldu
  15 May 14 Mayıs Seçimlerinde 121 Kadın Milletvekili Seçildi. TBMM'de Kadınların Oranı Yüzde 20 Oldu

  14 Mayıs milletvekili seçimlerinin kesin olmayan sonuçlara göre, TBMM’ye bu yasama döneminde AKP’den 50, CHP’den 35, Yeşil Sol Parti’den 26, İYİ Parti’den 6, MHP’den 3 ve TİP’ten 1 olmak üzere toplam 121 kadın milletvekili seçildi. Böylece geçen yasama döneminde yüzde 17 olan kadın milletvekili oranı bu dönem yüzde 20’ye çıkmış oldu.

 • AK PARTİ SİVAS İL TEŞKİLATI MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANITTI
  19 Nis AK PARTİ SİVAS İL TEŞKİLATI MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANITTI

  AK Parti Sivas İl Teşkilatı basın toplantısı ile milletvekili adaylarını tanıttı.

 • AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas'ta aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması
  19 Nis AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas'ta aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması

  AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, "Kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirecek her eylemin, söylemin yanındayız, zayıflatacak her eylem ve söylemin de uzağındayız." dedi.

 • Ak Parti Sivas Milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı
  19 Nis Ak Parti Sivas Milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı

  Ak Parti Sivas 28. Dönem Milletvekili adayları düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

 • AK Parti Sivas'ta milletvekili adaylarını tanıttı
  13 Nis AK Parti Sivas'ta milletvekili adaylarını tanıttı

  AK Parti'nin Sivas milletvekili adayları, düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

 • Milletvekili adayı olmak için görevinden istifa eden Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti'nin listesinde yer almadı
  09 Nis Milletvekili adayı olmak için görevinden istifa eden Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti'nin listesinde yer almadı

  6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketlerinin ardından büyük bir yıkımla karşı karşıya kalan Hatay'da Vali Rahmi Doğan, "Milletvekili seçimlerinde, memleketim Sivas'tan 'aday adayı' olmak üzere Hatay Valiliği görevinden ayrılmış bulunmaktayım" diyerek istifa etmişti. AK Parti'nin YSK'ya sunduğu milletvekili aday listesinde Rahmi Doğan yer almadı.

 • Son Dakika: AK Parti isimleri Yüksek Seçim Kurulu'na iletti! İşte il il milletvekili adayı listesi
  09 Nis Son Dakika: AK Parti isimleri Yüksek Seçim Kurulu'na iletti! İşte il il milletvekili adayı listesi

  Son dakika: AK Parti, milletvekili aday listesini YSK'ya teslim edildi. Buna göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Bakanı Murat Kurum İstanbul'dan, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Ankara'dan, Sanayi ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mustafa Varank Bursa'dan aday oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür-Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy kendi talepleri doğrultusunda listede yer almadı. İşte AK Parti'nin YSK'ya teslim ettiği il il tam liste...

 • Mülteciler Sivas'ta Türkçe Öğreniyor
  28 Ara Mülteciler Sivas'ta Türkçe Öğreniyor

  SİVAS Halk Eğitim Merkez'nce mültecilere yönelik 'Türkçe' kursu açıldı.

 • Öğrencilerin Yüzünü Güldürdüler
  09 Kas Öğrencilerin Yüzünü Güldürdüler

  Sivas Belediyesi, Hayat Ağacı Derneği ve Etkin Anadolu Kadınları Derneği işbirliğinde Demirçelik İlk ve Ortaokulu ziyaret edilerek eğitim gören öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 • Okullarda Çalışacak Güvenlik Görevlileri İçin Kura Çekildi
  25 Eyl Okullarda Çalışacak Güvenlik Görevlileri İçin Kura Çekildi

  Sivas’ta Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 270 gün süre ile istihdam Edilecek 147 güvenlik görevlisi için noter huzurunda kura çekildi.

 • Minik Kursiyerlerin Eserleri Görücüye Çıktı
  31 Ağu Minik Kursiyerlerin Eserleri Görücüye Çıktı

  Sivas Belediyesi tarafından yaz döneminde öğrencilere yönelik açılan kurslar tamamlandı.

 • Miniklerin Eserleri Görücüye Çıktı
  31 Ağu Miniklerin Eserleri Görücüye Çıktı

  Sivas Belediyesi tarafından yaz döneminde öğrencilere yönelik açılan kurslarda minik kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri, düzenlenen sergiyle görücüye çıkarıldı.

 • Öğrencilere 23 Nisan Hediyesi
  21 Nis Öğrencilere 23 Nisan Hediyesi

  Sivas Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve Sivas Etkin Anadolu Kadınlar Derneği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla Uzuntepe İlkokulu ve Ortaokulu’ndaki çocukları tıraş ettirerek çeşitli hediyeler verdi.

 • Dostluğun Dili 'Müzik' Oldu
  27 Eki Dostluğun Dili "Müzik" Oldu

  Kilis'te, Türk ve Suriyeli gençler, Halk Eğitim Merkezi ve Türk Kızılayı Kilis Toplum Merkezi'nin desteğiyle dostluklarını daha da geliştirmek amacıyla müzik grubu kurdu.

Advertisement