BUHASDER, 1 Aralık Dünya AIDS Günü etkinliği düzenledi - Son Dakika

BUHASDER, 1 Aralık Dünya AIDS Günü etkinliği düzenledi

01.12.2021 16:02
BUHASDER, 1 Aralık Dünya AIDS Günü etkinliği düzenledi

Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği (BUHASDER), 1 Aralık Dünya AIDS Günü dolayısıyla Konak ilçesinde farkındalık çalışması yaptı.

Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği (BUHASDER), 1 Aralık Dünya AIDS Günü dolayısıyla Konak ilçesinde farkındalık çalışması yaptı.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde stant kuran BUHASDER üyeleri, vatandaşlara broşür dağıtıp İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü (HIV) ve tedavi edilmeyen HIV sonrası oluşan Edinilmiş Bağışıklık Sendromu (AIDS) ile bilgi verdi.

Dernek Başkanı Prof. Dr. Şükran Köse, BUHASDER olarak tüm bulaşıcı hastalıkların yok edilmesini hedeflediklerini söyledi.

HIV ve AIDS ile ilgili farkındalık yaratmak istediklerini kaydeden Köse, "Hiç kimse bulaşıcı hastalıktan ölmesin. HIV tedavi edilebilir bir hastalık. Bulaşmasını da önleyebiliriz. Amacımız farkındalık yaratmak, hastalığı erken teşhis etmek ve bulaşmasını önlemek." dedi.

YORUMLAR
500
KKTC'de 58 yıl önce Erenköy Direnişi'nde şehit olanlar anıldı KKTC'de 58 yıl önce Erenköy Direnişi'nde şehit olanlar anıldı Burhaniye Belediye Başkanı Deveciler'den KKTC Başbakanı Ünal Üstel'e Ziyaret Burhaniye Belediye Başkanı Deveciler'den KKTC Başbakanı Ünal Üstel'e Ziyaret KKTC'de 58 yıl önce Erenköy Direnişi'nde şehit olanlar anıldı KKTC'de 58 yıl önce Erenköy Direnişi'nde şehit olanlar anıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Sağlık BUHASDER, 1 Aralık Dünya AIDS Günü etkinliği düzenledi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement