Edirne'de kadınlar serviks kanserine karşı bilgilendirildi - Son Dakika

Edirne'de kadınlar serviks kanserine karşı bilgilendirildi

22.01.2023 10:02
Edirne'de kadınlar serviks kanserine karşı bilgilendirildi

Edirne'de kadınlar serviks (rahim ağzı) kanserine karşı bilgilendirildi.

Edirne'de kadınlar serviks (rahim ağzı) kanserine karşı bilgilendirildi.

Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Serviks Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Edirne Halk Eğitimi Merkezi Mimar Kemaleddin Salonunda seminer düzenlendi.

Edirne Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım'ın açılış konuşmasının ardından Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Beyza Artar, kanser taramaları ile Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM) ile ilgili sunum yaptı.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Gizem Gencosman da serviks kanseri ile ilgili bilgi verdi.

Halk Eğitimi Merkezinin önünde kurulan standa ise KETEM ve kanser taramaları ile ilgili broşür dağıtıldı, farkındalık oluşturması için katılımcılara yeşil renkli kurdele verildi.

Katılımcılar taramalarını yaptırmak üzere hastaneye ve KETEM'e davet edildi.

Etkinliğe, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık'ın eşi Dilek Kırbıyık, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kadınlar katıldı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Edirne'de polis ekiplerine elektronik kelepçe aktivasyon eğitimi verildi Edirne'de polis ekiplerine elektronik kelepçe aktivasyon eğitimi verildi Su kullanımına sınırlama getirilen Keşan'da tasarruf için 'perlatör' dağıtıldı Su kullanımına sınırlama getirilen Keşan'da tasarruf için 'perlatör' dağıtıldı Okan Gaytancıoğlu, Edirne'de Orman Vasfını Yitiren Arazilerde Tarım Yaptıkları İçin Haklarında Dava Açılan Çiftçileri Ziyaret Etti: 'Hukuk Devletinde... Okan Gaytancıoğlu, Edirne'de Orman Vasfını Yitiren Arazilerde Tarım Yaptıkları İçin Haklarında Dava Açılan Çiftçileri Ziyaret Etti: 'Hukuk Devletinde...

Son Dakika Sağlık Edirne'de kadınlar serviks kanserine karşı bilgilendirildi - Son Dakika


Advertisement