Son dakika Mimar haberleri, Mimar son dakika, son dakika Mimar

Son Dakika Mimar Haberleri

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Deprem bölgelerinde 110 bin kişi çalışıyor
  22:28 Çevre Bakanı Özhaseki: Deprem bölgelerinde 110 bin kişi çalışıyor

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, muhalefetin deprem bölgeleriyle ilgili açıklamalarına tepki göstererek, deprem bölgelerinde 110 bin kişinin çalıştığını ve 950 şantiyede çalışmaların sürdüğünü söyledi. Özhaseki ayrıca, kuraklık ve iklim değişikliği konusunda uyarılarda bulundu ve 2026'dan itibaren karbon emisyon kontrolünün başlayacağını belirtti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: 'Mavi bayrağı kaybedersek turizmi, turizmi kaybedersek şehri kaybederiz'
  20:02 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: 'Mavi bayrağı kaybedersek turizmi, turizmi kaybedersek şehri kaybederiz'

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kıyılardaki mavi bayrakların korunmasının öncelikli hedefleri olduğuna vurgu yaparak, "Eğer biz mavi bayrağımızı kaybedersek, turizmi kaybederiz, turizmi kaybedersek şehri kaybederiz.

 • Burdur'da 150 profesyonel gönüllü ile arama kurtarma ekibi kuruldu
  18:46 Burdur'da 150 profesyonel gönüllü ile arama kurtarma ekibi kuruldu

  6 Şubat depremlerinde büyük bir özveriyle çalışan Burdur İtfaiyesi, 150 gönüllü personel ile Burdur Belediyesi Arama Kurtarma ekibi kurdu.

 • İstanbul Modern, Arch Daily'nin 'Yılın Binası' ödülünü kazandı
  17:57 İstanbul Modern, Arch Daily'nin 'Yılın Binası' ödülünü kazandı

  İstanbul Modern, dünyanın önde gelen mimarlık platformlarından Arch Daily'nin kültürel mimari kategorisinde 'Yılın Binası' ödülüne layık görüldü. Renzo Piano Building Workshop tasarımı olan yeni müze binası, 2024'te prestijli bir ödülün daha sahibi oldu. Arch Daily tarafından verilen ödüller, projelerin niteliklerine ve topluluğa sağladığı yarara göre belirleniyor. İstanbul Modern'in müze binası daha önce de farklı platformlarda övgü almıştı.

 • Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Düzce Üniversitesi Fakültelerini Ziyaret Etti
  17:29 Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Düzce Üniversitesi Fakültelerini Ziyaret Etti

  Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde motivasyon amaçlı Düzce Üniversitesi'nin farklı fakültelerini ziyaret etti. Ziyaret süresince öğrencilere bölümler hakkında bilgiler verildi ve soruları cevaplandırıldı. Öğrenciler, derslere katılım sağlayarak ve üniversite öğrencileriyle konuşarak bölümler hakkında daha fazla bilgi edindi. Ziyaret programı, Eczacılık Fakültesi, Tıp Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'ni kapsadı.

 • Ankara Mimarlar Odası Şubesi 48. Olağan Genel Kurulu'na hazırlanıyor
  17:07 Ankara Mimarlar Odası Şubesi 48. Olağan Genel Kurulu'na hazırlanıyor

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin 48. Olağan Genel Kurulu için seçim heyecanı başladı. Yenilikçi Mimarlar Grubu'nun desteklediği başkan adayı Derya Başyılmaz ve yönetim kurulu üyesi adayı Prof. Dr. Figen Beyhan, seçim öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Başyılmaz, grubun oluşum nedenini ve amaçlarını, odanın kuruluş amacından uzaklaştığına dair görüşlerini ve gruplarının apolitik bir duruş sergilediğini aktardı.

 • Çankırı Kültür Evi Kentin Tarihini ve Kültürünü Yansıtıyor
  16:07 Çankırı Kültür Evi Kentin Tarihini ve Kültürünü Yansıtıyor

  Çankırı Belediyesi tarafından açılan Çankırı Kültür Evi, törenle hizmete girdi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, açılış töreninde yaptığı konuşmada, kültür evinin geçmiş nesillerin hatıralarını gelecek nesillere aktarmak amacıyla yapıldığını belirtti. Çankırı'nın tarihini ve kültürünü yansıtan bu evin, yerel kültürün tanıtımında önemli bir rol oynayacağını vurgulayan Esen, ziyaretçilerin burada anılarını tazeleyeceğini ve şehir hakkında önemli bilgiler edineceğini söyledi. Açılışın ardından ziyaretçiler, Çankırı Kültür Evi'ni gezdi.

 • Yusuf Alemdar, Sakarya'yı afetlere karşı dirençli bir şehir yapacak
  16:06 Yusuf Alemdar, Sakarya'yı afetlere karşı dirençli bir şehir yapacak

  Serdivan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar, şehri afetlere karşı dirençli hale getirmeyi öncelikli hedefleri olarak belirtti. Ayrıca, ulaşım, yeşil alanlar, turizm ve spor gibi alanlarda da projeleri olduğunu söyledi.

 • Malatya'da Cumhur İttifakı Adayları Bir Araya Geldi
  15:35 Malatya'da Cumhur İttifakı Adayları Bir Araya Geldi

  Malatya'da Cumhur İttifakı'nın AK Parti ve MHP adayları, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak 31 Mart seçimlerinden zaferle çıkacaklarını mesajı verdi. Buluşmada yapılan konuşmalarda, ittifakın önemi vurgulandı ve diğer adaylarla mukayese edildi.

 • Ses Klonlama: Yapay Zeka ile Ses Taklitçiliği Tehlikesi
  14:15 Ses Klonlama: Yapay Zeka ile Ses Taklitçiliği Tehlikesi

  Bilgisayar korsanlarının yapay zeka kullanarak ses klonlama yöntemiyle ses taklitçiliği yapması sonucunda dolandırıcılık vakaları artıyor. Ünlü isimlerin sesleri kopyalanırken, bir CEO sahte bir telefon görüşmesi sonucunda dolandırıcıya 243 bin dolar ödedi. Ses klonlama teknolojisi, başlangıçta sesli kitaplar ve tıbbi amaçlar için kullanılıyordu ancak kötü niyetli kişiler tarafından suistimal ediliyor. Sahte seslerin tespiti zorlaşırken, insanların bu konuda bilinçlenmesi ve önlem almaları gerekiyor.

 • AK Parti Nilüfer Belediye Başkan adayı Celil Çolak: 'Yüzde 62 ile kazanacağız'
  13:13 AK Parti Nilüfer Belediye Başkan adayı Celil Çolak: "Yüzde 62 ile kazanacağız"

  Bu seçimlerde önceki dönemin sonuçlarını tersine çevireceklerini belirten AK Parti Nilüfer Belediye Başkan adayı Celil Çolak, yüzde 62'i Nilüfer'i hak ettiği belediyeciliğe kazandıracaklarını söyledi.

 • Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşu törenle kutlandı
  13:09 Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşu törenle kutlandı

  Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103'üncü yıl dönümü törenle kutlandı.

 • AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, kente yönelik projelerini açıkladı
  12:15 AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, kente yönelik projelerini açıkladı

  AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Erin, Mardin'de düzenlenen bir etkinlikte kentte hayata geçirecekleri projeleri tanıttı. Erin, Mardin'in güçlü geçmişine vurgu yaparak, her ilçede ayrı ayrı 47 projeyi gerçekleştireceklerini belirtti. AK Parti İl Başkanı Vahap Alma ise Mardin'in dünyanın önemli kentlerinden biri olması için çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

 • Kırklareli Sağlık Müdürlüğü öğrencilere kanser farkındalık eğitimi verdi
  10:10 Kırklareli Sağlık Müdürlüğü öğrencilere kanser farkındalık eğitimi verdi

  Kırklareli Sağlık Müdürlüğü öğrencilere kanser farkındalık eğitimi verirken, KTSO personeline stratejik plan hazırlama eğitimi verildi. Ayrıca Kırklareli Üniversitesi tarafından düzenlenecek Kariyer Günleri programının detayları açıklandı.

 • Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, EGEKAF 24'e konuk oldu
  08:17 Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, EGEKAF 24'e konuk oldu

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen EGEKAF 24 etkinliğine katıldı. Karadağlı, öğrencilere değişime cesaret etmeleri gerektiğini ve zamana ayak uydurmanın önemini anlattı. Ayrıca kariyeri hakkında soruları yanıtladı.

 • Intel, yonga pazarında TSMC ile mücadele etmek için vites artırdı
  00:12 Intel, yonga pazarında TSMC ile mücadele etmek için vites artırdı

  Intel, çip üretim hizmetlerini yöneten ekibini Intel Foundry olarak yeniden adlandırdığını ve Microsoft'un ilk büyük müşterisi olacağını duyurdu. Microsoft, Intel'in 18A mimarisini kullanacak olan işlemci için Intel Foundry Direct Connect etkinliğine katıldı. Bu ortaklık, Microsoft'un yapay zeka ve makine öğrenimi çalışmalarına büyük katkı sağlayacak.

 • Başkan Adayı Tugay: Ben Büyükşehir Belediye Başkanı Olursam Siyasi Konuları Bir Kenara Bırakacağım
  22 Şub Başkan Adayı Tugay: Ben Büyükşehir Belediye Başkanı Olursam Siyasi Konuları Bir Kenara Bırakacağım

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, İzmir Ticaret Odası'nı (İTO) ziyaret etti. Tugay başkanlığı döneminde herkesin belediye başkanı olacağını belirterek, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olursam siyasi konuları bir kenara bırakacağım. Laiklikten, demokrasiden, insan haklarından asla ödün vermem, CHP’liyim ama bunun dışında şehirle ilgili verilecek tüm kararlarda tüm siyasi iradelerle, şehri temsil eden kurumlarla hepimiz birlikte bir doğruda çabalayarak şehir için en doğru kararı birlikte vermeliyiz” dedi.

 • ESOGÜ, Hamamyolu'nun tarihi görünümünü ortaya çıkarmak için proje başlattı
  22 Şub ESOGÜ, Hamamyolu'nun tarihi görünümünü ortaya çıkarmak için proje başlattı

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mimarlık Bölümü tarafından Hamamyolu Çarşısı'nın tarihteki görünümünün ortaya çıkarılacağı 3 yıllık bir proje başlatıldı. Proje, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur.

 • Gülcan Kış: '8 Bakan Eskiten, 3 Temel Atma Töreni Gerçekleştirilen Çukurova Havalimanı 13 Yıldır Bitirilemedi.
  22 Şub Gülcan Kış: "8 Bakan Eskiten, 3 Temel Atma Töreni Gerçekleştirilen Çukurova Havalimanı 13 Yıldır Bitirilemedi.

  CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nun Ocak 2024'te açılacağı sözü verdiği fakat hala inşaat halinde olan Çukurova Havalimanı'na ilişkin eleştirilerde bulundu. Kış, projenin 13 yıldır bitirilememesini hükümetin utanç projesi olarak nitelendirdi.

 • Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Mimar ve Mühendislerle Bir Araya Geldi
  22 Şub Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Mimar ve Mühendislerle Bir Araya Geldi

  Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Mimar ve Mühendisler Platformu üyeleriyle bir araya gelerek şehrin kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade etti.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İZTO'yu ziyaret etti
  22 Şub CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İZTO'yu ziyaret etti

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Tugay, ziyarette seçilmesi halinde gerçekleştireceği projelerini anlattı. Tugay, kentsel dönüşüm konusunda Türkiye'nin en yetenekli plancıları ile çalışıldığını belirterek, siyasi konuları bir kenara bırakacağını ifade etti. Belediye yönetimindeki 'statükocu anlayışın' değişeceğini vurgulayan Tugay, şehir için en doğru kararı birlikte vermeyi hedeflediğini söyledi. İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener de ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti.

 • Şırnak'ta Devasa Taşları Kırarak Geçimini Sağlayan Baba, 9 Çocuğunu da Okutuyor
  22 Şub Şırnak'ta Devasa Taşları Kırarak Geçimini Sağlayan Baba, 9 Çocuğunu da Okutuyor

  Şırnak'ın İdil ilçesinde yaşayan Abdulhamit Tuzan, devasa taşları kırarak geçimini sağlıyor. 9 çocuğunu okutan Tuzan, taşları ev ve bahçe duvarlarında kullanarak bölgenin mimarisine katkıda bulunuyor.

 • Realme RMX3999: Özellikleri, Tasarımı ve Çıkış Tarihi
  22 Şub Realme RMX3999: Özellikleri, Tasarımı ve Çıkış Tarihi

  Realme RMX3999 modeli, orta segmente hitap eden bir akıllı telefon olarak tasarlanmıştır. Dairesel kamera kurulumu ve delikli ekran tasarımıyla dikkat çeken telefon, MediaTek Dimensity 6100 Plus işlemci, 6,72 inç FHD+ LCD panel, 120 Hz yenileme hızı, Android 14 tabanlı Realme UI 5.0 arayüzü ve 5.000 mAh batarya gibi özelliklere sahiptir. Modelin çıkış tarihi henüz net değildir, ancak birkaç ay içinde piyasaya sürülmesi beklenmektedir.

 • Diş Hekimleri, Meclis Önünde Basın Açıklaması Yaptı: 'Taşeron Çalışma Biçimi Engellenmeli, Kamuda Diş Hekimi İstihdamı Arttırılmalıdır'
  22 Şub Diş Hekimleri, Meclis Önünde Basın Açıklaması Yaptı: "Taşeron Çalışma Biçimi Engellenmeli, Kamuda Diş Hekimi İstihdamı Arttırılmalıdır"

  Ankara Diş Hekimleri Odası ve sağlık emek meslek örgütleri, TBMM Çankaya Kapısı yanındaki Milli Egemenlik Parkı’nda TBMM’de görüşülmekte olan ve sağlıkla ilgili düzenlemeler içeren torba kanun ve talepleriyle ilgili; “Diş hekimleri ve tüm sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulması için, caydırıcı yasal düzenlemeler, ivedilikle yapılmalıdır. Özel sağlık kuruluşlarında ücretli çalışan diş hekimlerinin, özlük haklarını ortadan kaldıran, taşeron çalışma biçimi engellenmelidir. Muayenehane ve klinik ruhsatında, bina iskanı yeterli olmalıdır. Diş hekimi olmayan şahısların, ağız diş sağlığı merkezlerine ortak olmalarını sağlayan yönetmelik maddesi değiştirilmelidir. Fiili hizmet zammı, muayenehane sahibi diş hekimleri için de uygulanmalıdır. Kamuda diş hekimi istihdamı artırılmalıdır” açıklamasını yaptı.

 • MediaTek Dimensity 9400 Özellikleri ve Çıkış Tarihi
  22 Şub MediaTek Dimensity 9400 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

  MediaTek, amiral gemisi Dimensity 9300'ün ardından Dimensity 9400 işlemcisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Sızdırılan bilgilere göre, yeni işlemci daha yüksek performans sunacak ve önceki modele göre önemli bir artış sağlayacak. Ayrıca, 1440p çözünürlükteki oyun performansı da dikkat çekici bir şekilde gelişmiş durumda. MediaTek Dimensity 9400, yıl sonuna doğru tanıtılması bekleniyor ve kullanıcıları memnun edebilecek bir seçenek olabilir.

 • Diyarbakır'da 'Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi' Açıldı
  22 Şub Diyarbakır'da 'Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi' Açıldı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından 20'inci yüzyıl hüsn-i hat sanatkarlarından Diyarbakırlı Hattat Hamit Aytaç'ın vefatından 42 yıl sonra 'Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi' düzenlendi. Açılışı gerçekleştirilen sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

 • ZBEÜ Rektör Yardımcısı Deprem ve Deprem Dirençli Kentleşme Konferansına Katıldı
  22 Şub ZBEÜ Rektör Yardımcısı Deprem ve Deprem Dirençli Kentleşme Konferansına Katıldı

  ZBEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Çorum'da düzenlenen 'Deprem ve Deprem Dirençli Kentleşme' konulu konferansa katıldı. Konferansta deprem konulu sunum yapan Kutoğlu, Türkiye'nin fay haritasını göstererek depremle yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini vurguladı.

 • AWS, İstanbul'da yeni CloudFront Edge Location'ı kullanıma sundu
  22 Şub AWS, İstanbul'da yeni CloudFront Edge Location'ı kullanıma sundu

  Amazon Web Services (AWS), Türkiye'deki ilk Amazon CloudFront Edge Location'ın kullanıma sunulduğunu duyurdu. Yeni Edge Location, AWS servisleri için destek sağlayarak Türkiye'deki müşterilere daha hızlı ve güvenli bir bağlantı imkanı sunuyor. Bu gelişme, Türkiye'nin AWS küresel ağına bağlanmasını ve daha yüksek performanslı bulut bilişim hizmetlerine erişimini sağlıyor.

 • AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım Mimarlar Odasını Ziyaret Etti
  22 Şub AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım Mimarlar Odasını Ziyaret Etti

  Bilecik AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, Mimarlar Odası'na ziyarette bulunarak başarılar diledi. Yıldırım, genç mimarlarla bir araya gelerek şehrin yönetiminde 'Ortak Akıl' ilkesini benimseyeceklerini belirtti.

 • Mardin'deki 5 bin yıllık yer altı şehri turizme açılıyor
  22 Şub Mardin'deki 5 bin yıllık yer altı şehri turizme açılıyor

  Mardin'in Midyat ilçesinde bulunan ve içinde ibadethane, silo, su kuyuları, barınma alanları bulunan 5 bin yıllık yer altı şehrinin 2 etabı bu yıl turizme açılacak. Yer altı şehrinde bulunan buluntular arasında kandiller, ağırşaklar, taş eserler ve kemikler de yer alıyor. Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, 1. ve 2. etabın turizme açılması için restorasyon ve Ziyaretçi Karşılama Merkezi projelerinin onaylandığını belirtti.

 • İYİ Parti Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Emre Afacan Projelerini Anlattı
  22 Şub İYİ Parti Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Emre Afacan Projelerini Anlattı

  İYİ Parti'nin Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Mimar Emre Afacan, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen toplantıda projelerini anlattı. Afacan, kent yönetiminin nasıl olması gerektiğini bildiğini dile getirerek, ilçede yaşayan her kesimin ihtiyaçlarına odaklanacaklarını ve sosyal belediyecilik anlayışını tahsis edeceklerini ifade etti.

 • Lenovo Legion Y9000X 2024: Özellikler, Fiyat ve Tasarım
  21 Şub Lenovo Legion Y9000X 2024: Özellikler, Fiyat ve Tasarım

  Lenovo, üst düzey oyuncu bilgisayarı Lenovo Legion Y9000X 2024'ü tanıttı. RTX 4070 ekran kartı ve 3,2K ekranı ile dikkat çeken Legion Y9000X, Intel Core i9-14900HX işlemci, 32GB RAM, 1TB depolama ve 99,9 Wh'lık pil gibi özelliklere sahip. Cihazın fiyatı ise RTX 4060'lı model için 1950 Dolar, RTX 4070'li model için ise 2086 Dolar olarak belirlendi.

 • 8. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (4)
  21 Şub 8. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (4)

  Emekli bayram ikramiyesi tutarı 2 bin liradan 3 bin liraya yükseltilecek.

 • Milli Muharip Uçak KAAN'ın İlk Uçuşu Gerçekleştirildi
  21 Şub Milli Muharip Uçak KAAN'ın İlk Uçuşu Gerçekleştirildi

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, milli muharip uçak KAAN'ın ilk uçuşu sonrası test pilotları ve proje ekibiyle bir araya geldi. Görgün, ekibi tebrik ederek, yakalanan başarının bir başlangıç olduğunu ve hedeflere gidilen yolda yoğun bir dönemin bulunduğunu belirtti. KAAN, yüksek manevra kabiliyeti, düşük radar görünürlüğü, geliştirilmeye açık aviyonik mimari gibi 5. nesil savaş uçaklarının bütün kabiliyetlerine sahip olarak Mart 2022'de üretim faaliyetlerine başlandı. İlk uçuşunu gerçekleştiren KAAN, 13 dakika havada kalarak 8000 feet irtifa ve 230 knot hıza ulaşmayı başardı.

 • Ankara Palas Müzesi Cumhuriyetin İlk Yıllarının Anıtsal Yapılarından Biridir
  21 Şub Ankara Palas Müzesi Cumhuriyetin İlk Yıllarının Anıtsal Yapılarından Biridir

  Cumhuriyetin ilk yıllarının anıtsal yapılarından olan Ankara Palas Müzesi, 2018'de başlatılan restorasyonun tamamlanmasıyla yarın ziyarete açılıyor. Müzede, Milli Saraylar koleksiyonlarından nadide parçalar ve Atatürk dönemine ait eserler sergileniyor. Restorasyon sürecinde binanın zemin ve temelinde güçlendirme yapıldı. Müze, pazartesi günleri hariç 09.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 • Emine Erdoğan, Ankara Palas Müzesi'nin ilk ziyaretçisi oldu
  21 Şub Emine Erdoğan, Ankara Palas Müzesi'nin ilk ziyaretçisi oldu

  Cumhuriyetin ilk yıllarının anıtsal yapılarından olan ve 2018'de başlatılan restorasyonu Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanlığınca tamamlanan Ankara Palas Müzesi'nin ilk ziyaretçisi Emine Erdoğan oldu. Emine Erdoğan, müzede bulunan eserleri inceledi ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Ankara Palas Müzesi, yarın ziyaretçilere açılacak.

 • Antalya Saat Kulesi'ne Aslına Uygun Saat Yerleştirildi
  21 Şub Antalya Saat Kulesi'ne Aslına Uygun Saat Yerleştirildi

  Antalya'nın sembollerinden Saat Kulesi'ne, Roma, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinin izlerini taşıyan aslına uygun bir saat yerleştirildi. Tarihi Kaleiçi'nin girişinde bulunan kulede gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları sonucunda, saat mekanizması ve kadranları vinç yardımıyla kuleye yerleştirildi. Antalya Valiliği Kültür Varlıkları Birimi yetkilisi Cemil Karabayram, çalışmaların tamamlandığını ve kule çevresindeki düzenleme çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Saat ustası Recep Gürgen ise orijinal saatin benzerini temin ettiklerini ve kısa süre içinde saat mekanizmasının tamamıyla çalışır hale geleceğini açıkladı.

 • Emine Erdoğan, Ankara'nın tarihi yapılarından Ankara Palas Müzesi'ni ziyaret etti
  21 Şub Emine Erdoğan, Ankara'nın tarihi yapılarından Ankara Palas Müzesi'ni ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanlığı envanterine kayıtlı 16-19. yüzyıllara ait yaklaşık 1200 eserin yer aldığı müzedeki eserleri tek tek inceledi. Ankara Palas Müzesi, Cumhuriyetin ilk yıllarının anıtsal yapılarından biri olup, Emine Erdoğan'ın ziyaretiyle açıldı.

 • Emine Erdoğan, Ankara'nın tarihi yapılarından Ankara Palas Müzesi'ni ziyaret etti
  21 Şub Emine Erdoğan, Ankara'nın tarihi yapılarından Ankara Palas Müzesi'ni ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, restorasyonu tamamlanarak müzeye dönüştürülen Ankara Palas'ı ziyaret etti. Ankara Palas Müzesi, Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanlığı envanterine kayıtlı 1200 eserin yer aldığı bir müzedir. Emine Erdoğan, müzede bulunan eserleri inceledi ve Milli Saraylar Başkanı Yasin Yıldız'dan bilgi aldı. Ankara Palas Müzesi, yarın ziyaretçilere açılacak ve haftanın altı günü gezilebilecek.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, kendi 5. nesil savaş uçağını üretme yolunda önemli bir adım attı
  21 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, kendi 5. nesil savaş uçağını üretme yolunda önemli bir adım attı

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kendi 5. nesil savaş uçağını üretme yolunda önemli bir adım attığını belirtti. Erdoğan, Milli muharip uçağı KAAN'ın ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdiğini söyledi. Ayrıca, konuşmasında yapılan diğer yatırımları da anlattı ve önümüzdeki dönemde savunma sanayinde yeni müjdelerin verileceğini sözlerine ekledi.

 • OnePlus Ace 3V: Snapdragon 7+ Gen 3 İşlemciyle Geliyor
  21 Şub OnePlus Ace 3V: Snapdragon 7+ Gen 3 İşlemciyle Geliyor

  OnePlus'ın yeni orta segment modeli OnePlus Ace 3V, Snapdragon 7+ Gen 3 işlemciyle güçlendirilecek. Ace 3V, performansıyla orta segmentin lideri olmaya aday görünüyor. Ayrıca, 1,5K çözünürlüklü LTPO ekran, 5500 mAh batarya ve 100W hızlı şarj desteği gibi özellikler sunacak.

 • OMÜ ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı
  21 Şub OMÜ ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, araştırma ve danışmanlık hizmetleri, AR-GE ve yenilik projelerinin hazırlanması ve uygulanması süreçlerinde iş birliği yapılacak. Taraflar, altyapının ortak kullanım hareketliliği, personel, eğitim, öğrenci, ortak etkinlikler ve tarımsal yayım hizmetleri konularında ortak çalışmalar gerçekleştirecek.

 • CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Seçimi kaybettirmek için mimari tasarım mı var?'
  21 Şub CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Seçimi kaybettirmek için mimari tasarım mı var?'

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Edirne'de yaptığı basın toplantısında, siyasi partilerin İstanbul adayları ve avukat Feyza Altun'un gözaltına alınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Günaydın, diğer partilerin Ekrem İmamoğlu'nu seçimi kaybettirmek için birlikte çalıştığını ve bu durumun olağan bir tablo olup olmadığını sorguladı.

 • Realme 12 Plus Özellikleri ve Tanıtım Tarihi Belli Oldu
  21 Şub Realme 12 Plus Özellikleri ve Tanıtım Tarihi Belli Oldu

  Realme, Realme 12 Pro'nun ardından Realme 12 Plus modelini de tanıtmaya hazırlanıyor. Cihazın teknik özellikleri ve tasarımı ön siparişle birlikte ortaya çıktı. Realme 12 Plus, 29 Şubat'ta kullanıcıların beğenisine sunulacak. Özellikleri arasında 6.7 inç FHD+ AMOLED ekran, Mediatek Dimensity 7050 işlemci, 50 MP ana kamera, 5000 mAh pil ve 67W hızlı şarj bulunuyor.

 • CHP, Seçim Öncesi Enerjisini Anadolu'ya Aktaracak
  21 Şub CHP, Seçim Öncesi Enerjisini Anadolu'ya Aktaracak

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, seçim sürecinin hızla ilerlediğini belirterek, CHP'nin seçimlere hazır olduğunu ve tüm partililerin başarı için çaba sarf edeceğini söyledi. Günaydın, yerel seçimlerin önemine vurgu yaparak, 40 gün boyunca enerji ve bilincin Anadolu'ya aktarılacağını ifade etti. Ayrıca, DEM Parti'nin İstanbul'da aday göstermesini değerlendiren Günaydın, İmamoğlu'nun seçimi kazanmasının mümkün olmadığını ve karşısındaki adayların İmamoğlu'na kaybettirmek için çaba sarf ettiğini belirtti.

 • Sultangazi Belediye Başkanı Gençlerle Buluştu
  21 Şub Sultangazi Belediye Başkanı Gençlerle Buluştu

  Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Sultangazi Eğitime Destek Akademisi öğrencilerini ağırlayarak başarılar diledi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bergama Antik Kenti'ne 1 milyar liralık bütçe ayırdıklarını açıkladı
  21 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bergama Antik Kenti'ne 1 milyar liralık bütçe ayırdıklarını açıkladı

  Bakan Ersoy, Bergama Antik Kenti'nin ulusal ve uluslararası alanda hak ettiği yeri alması için 1 milyar liralık bütçe öngördüklerini belirtti. Geleceğe Miras Bergama projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Ersoy, Bergama'nın tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak turizme kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Kırşehir'de Abdal Kültürüne Destek İstendi
  21 Şub Kırşehir'de Abdal Kültürüne Destek İstendi

  Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, abdal kültürünün genişletilmesi ve yeni yetişen neslin kültüre bağlılığının arttırılması için kültür devamlılığını sağlayacak işletme sayısının arttırılmasını istedi.

 • TSMC, 2nm işlemciler için üretim çalışmalarına hız verdi
  21 Şub TSMC, 2nm işlemciler için üretim çalışmalarına hız verdi

  Akıllı telefon endüstrisindeki yarış hızlandıkça TSMC, 2nm işlemcilerin üretimine yıl sonunda başlayacak. Şirket, 2024'ün dördüncü çeyreğinde bazı müşterilere 2nm çipler göndermeyi planlıyor ve 2025'in ikinci çeyreğinde seri üretime geçmeyi hedefliyor. Bu yeni teknoloji, performans ve güç verimliliğinde önemli bir artış sağlayacak ve Apple ile MediaTek gibi müşteriler tarafından tercih edilecek.

 • Ankara-Zonguldak Hattında Karaelmas Turizm Ekspresi Nisan Ayında Başlıyor
  20 Şub Ankara-Zonguldak Hattında Karaelmas Turizm Ekspresi Nisan Ayında Başlıyor

  TCDD tarafından Ankara-Zonguldak hattında başlatılması planlanan Karaelmas Turizm Ekspresi, ilk seferini nisanda gerçekleştirecek. Ankara'dan Zonguldak'a sefer yapacak tren, Çankırı, Çerkeş, Eskipazar, Yenice, Safranbolu ve Filyos güzergahını takip ederek bölgenin doğa güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtacak. Turizm potansiyeli artırılacak, yerel ekonomi canlandırılacak ve nostaljik bir yolculuk deneyimi sunulacak.

 • Windows Görev Yöneticisi'ne AMD NPU Desteği Geldi
  20 Şub Windows Görev Yöneticisi'ne AMD NPU Desteği Geldi

  Microsoft, yapay zeka teknolojisi için önemli olan NPU birimi için AMD desteğini Windows Görev Yöneticisi'ne ekledi. Bu destek, AMD NPU biriminin yapay zeka işlemlerini daha uyumlu bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayacak. Yapay zeka teknolojisinin önemi artarken, NPU birimleri de daha fazla öne çıkacak.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Veli Buluşması Etkinliği'nde öğrenci aileleriyle bir araya geldi
  20 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Veli Buluşması Etkinliği'nde öğrenci aileleriyle bir araya geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir'in kurs merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Başkan Seçer, her öğrencinin iyi bir eğitim alma hakkı olduğunu vurgulayarak, çocukların eğitimine destek verdiklerini belirtti. Etkinlikte ayrıca kurs merkezlerindeki eğitimin yanı sıra öğrencilerin sınav ücretinin karşılanacağı ve tercih döneminde danışmanlık hizmeti verileceği açıklandı.

 • TMMOB Maden Mühendisleri Odası: 'İliç Çöpler Altın Madeni Kapatılmalı, İşletme Ruhsatları İptal Edilmelidir. Sömürge Madenciliğine Son Verilmelidir'
  20 Şub TMMOB Maden Mühendisleri Odası: "İliç Çöpler Altın Madeni Kapatılmalı, İşletme Ruhsatları İptal Edilmelidir. Sömürge Madenciliğine Son Verilmelidir"

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Maden Mühendisleri Odası, Erzincan’ın İliç ilçesinde Anagold Madencilik tarafından işletilen Çöpler Altın Madeni’nde meydana gelen toprak kaymasının olduğu alanda ticari sır ve benzeri gerekçelerle inceleme yapmalarına izin verilmediğini belirterek, “Daha fazla kâr hırsı ile maliyetten kaçmak için madencilik kültüründen, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinden ödün veren, insan hayatını, çevre sağlığını, toplumsal yararı hiçe sayan madencilik uygulamalarına ve diğer ekonomik faaliyetlere izin verilmemelidir. İliç Çöpler altın madeni kapatılmalı, işletme ruhsatları iptal edilmelidir. Sömürge madenciliğine son verilmelidir” açıklamasını yaptı.

 • Ünlü belgesel yönetmeni Suha Arın Ümraniye'de anıldı
  20 Şub Ünlü belgesel yönetmeni Suha Arın Ümraniye'de anıldı

  Akademisyen ve belgesel yönetmeni Suha Arın'ı anmak için Ümraniye'de program düzenlendi. Programda Suha Arın'ın hayata geçirdiği ve kendisinden sonraki dönemlere bıraktığı eserler hakkında konuşuldu.

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Kentsel dönüşüm için kapılarımız açık
  20 Şub Çevre Bakanı Özhaseki: Kentsel dönüşüm için kapılarımız açık

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmalarını desteklediklerini belirterek, her kim ki, a, b, c partisinden, hiç önemli değil, kentsel dönüşüm yapmak istiyorsa sonuna kadar kapılarımız açık. İmkanlarımızı sonuna kadar kendileri için seferber edeceğiz.

 • Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Muhtarlarla Buluştu
  20 Şub Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Muhtarlarla Buluştu

  Aydın Ayaydın, Milas ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek seçim çalışmaları kapsamında istişarede bulundu. Ayaydın, göreve gelir gelmez köylere taziyeevi, düğün salonu, halı saha ve oyun parkı yapacaklarını, su fiyatlarını düşüreceğini ve muhtarlık ofislerini standart hale getireceklerini belirtti. Ayrıca tüm taksi durakları için tek tip mimari çizgide bir proje hazırlayacaklarını ve otopark sorununu çözeceklerini ifade etti.

 • Casper VIA X40: Özellikleri ve Fiyatı
  20 Şub Casper VIA X40: Özellikleri ve Fiyatı

  Casper, akıllı telefon pazarında yeni modeli VIA X40'ı kullanıcıların beğenisine sundu. 6.67 inç FHD+ AMOLED ekran, 50 MP ana kamera, 8 GB RAM, 256 GB depolama ve 5.000 mAh pil gibi özelliklere sahip olan telefon, 12.999 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

 • Tahmazoğlu gençlerle birlikte Millet Kütüphanesini gezdi
  20 Şub Tahmazoğlu gençlerle birlikte Millet Kütüphanesini gezdi

  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yakın zamanda hizmete açılacak olan Şahinbey Millet Kütüphanesini gençlerle birlikte gezdi. Kütüphanenin tamamlanmasıyla ilgili bilgi aldı ve heyecanla beklediğini ifade etti.

 • Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi 5 Milyon Okuyucu ve Ziyaretçiye Ev Sahipliği Yaptı
  20 Şub Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi 5 Milyon Okuyucu ve Ziyaretçiye Ev Sahipliği Yaptı

  Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, 2020'den bu yana 5 milyonu aşkın okuyucu ve ziyaretçiye hizmet verdi. Kütüphane, zengin koleksiyonu, çağdaş kütüphanecilik anlayışı ve teknolojik imkanlarıyla Türkiye'nin önemli bir kültür ve sanat merkezi haline geldi. Kütüphanede 2 milyonun üzerinde basılı kitap, 14 bin 300 dergi ve 750 bin e-kitap bulunuyor. Ayrıca, sosyal medya hesapları 88 milyon görüntülenme sayısına ulaştı.

 • Şahinbey Millet Kütüphanesi Gençlerle Gezildi
  20 Şub Şahinbey Millet Kütüphanesi Gençlerle Gezildi

  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yakın zamanda hizmete açılacak olan Şahinbey Millet Kütüphanesini gençlerle birlikte gezdi. Kütüphanenin tamamlanması ile ilgili bilgi aldı ve heyecanla beklediğini ifade etti.

 • Fatih Belediyesi, Tarihi Cami ve Mescitleri Yeniden İhya Ediyor
  20 Şub Fatih Belediyesi, Tarihi Cami ve Mescitleri Yeniden İhya Ediyor

  Fatih Belediyesi, tarihsel süreç içerisinde yok olan 26 tarihi cami ve mescidin aslına uygun yeniden yapılması için çalışmalara devam ediyor. İlçede başlatılan 'Fatih'in Kültürel Miras Envanteri' projesi kapsamında, 6 bin 700 sivil mimarlık örneği yapı ile 3 bin 500 anıt eser niteliğindeki yapı tespit edildi. Tasnif ile ihya camiler, eğitim yapıları ve su yapıları gibi başlıklar belirlenerek, 26 tarihi mescit ve cami için çalışmalara başlandı. Camilerin yapımı bağışçıların desteğiyle gerçekleştiriliyor.

 • Sanayideki çırak sorununa babadan oğula çözüm
  20 Şub Sanayideki çırak sorununa babadan oğula çözüm

  İzmir'deki sanayilerde çırak bulma sorunu yaşanıyor. Esnaf, çırak açığını kapatmak için kendi çocuklarını yetiştirmeye çalışıyor. Sanayi esnafı, çırak bulamamanın mesleklerin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtiyor. Eğitim sistemi üzerinden yapılacak teşviklerle sorunun kısmen çözülebileceği ifade ediliyor.

 • İzmir'de Sanayi Esnafı Çırak Bulamamaktan Şikayetçi
  20 Şub İzmir'de Sanayi Esnafı Çırak Bulamamaktan Şikayetçi

  İzmir'deki sanayi esnafı, çırak bulamamaktan dolayı mesleklerinin tehlike altında olduğunu ifade ediyor. Esnaf, çırak açığını kapatmak için kendi çocuklarını yetiştirmeye çalışıyor. Sorunun çözümü için eğitim sistemi üzerinden teşvik yapılması gerektiği belirtiliyor.

 • Kozanlı Kadın Güreşçi Hatice Nur Sarı Dünya Şampiyonu Oldu
  20 Şub Kozanlı Kadın Güreşçi Hatice Nur Sarı Dünya Şampiyonu Oldu

  Adana'nın Kozan ilçesinde minderde başarısı ile ilçenin gururu olan kadın güreşçi Hatice Nur Sarı, dünya ikincisi rakibini teknik üstünlükle yenerek şampiyon oldu. Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan, şampiyon kızı ve emeği geçenleri kutladı.

 • Esenler Belediyesi 'Şehir ve Düşünce Akademisi'ni tamamladı
  20 Şub Esenler Belediyesi 'Şehir ve Düşünce Akademisi'ni tamamladı

  Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 'Şehir ve Düşünce Akademisi' kapanış oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Prof. Dr. Saadettin Ökten, Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Prof. Dr. Mehmet Küçükmehmetoğlu ve Prof. Dr. İsmail Koyuncu katıldı. Program sonunda katılımcılara sertifika ve kitap armağan edildi.

 • Esenler'de 'Şehir ve Düşünce Akademisi' final yaptı
  20 Şub Esenler'de 'Şehir ve Düşünce Akademisi' final yaptı

  Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 'Şehir ve Düşünce Akademisi' programının final oturumu gerçekleşti. Programda şehir planlaması ve toplumsal bilinç konuları ele alındı.

 • Xiaomi Pad 6S Pro Özellikleri ve Tanıtım Tarihi Açıklandı
  19 Şub Xiaomi Pad 6S Pro Özellikleri ve Tanıtım Tarihi Açıklandı

  Xiaomi, Pad 7 serisi üzerinde çalışırken aynı zamanda Pad 6 serisine de yeni bir model eklemeyi planlıyor. Xiaomi Pad 6S Pro adı verilen bu cihazın özellikleri ve tanıtım tarihi açıklandı. Tablet, 12,4 inç LCD panel, 3K çözünürlük, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci, 16 GB RAM, 1 TB dahili depolama, 120W hızlı şarj desteği ve Wi-Fi 7 bağlantısı gibi özelliklere sahip olacak.

 • AMD'ye sorduk: İşte yapay zeka çağına damga vuracak yenilikler!
  19 Şub AMD'ye sorduk: İşte yapay zeka çağına damga vuracak yenilikler!

  AMD, yapay zeka çağında liderlik hedefliyor. Şirket, yapay zeka donanımı, yazılım platformu ve çözümlerinin dağıtımı konusunda odaklanıyor. AMD'nin yapay zeka işlemcileri, performans, uzmanlık ve kullanıcı deneyimi açısından avantaj sağlıyor. Ayrıca, AMD'nin yapay zeka teknolojisi otomotiv endüstrisinde de kullanılıyor.

 • NVIDIA, RTX 2000 ADA Generation'ı piyasaya sürdü
  19 Şub NVIDIA, RTX 2000 ADA Generation'ı piyasaya sürdü

  NVIDIA, iş istasyonları için geliştirdiği RTX 2000 ADA Generation ekran kartını tanıttı. Ada Lovelace mimarisi üzerine inşa edilen bu yeni model, içerik oluşturucular ve iş istasyonları için yükseltilmiş performans sunuyor. RTX 2000 ADA Generation, fotogerçekçi işleme ve yapay zeka verimini artıran özelliklere sahip. Ayrıca daha fazla bellek kapasitesi ve ekran desteği ile dikkat çekiyor. NVIDIA, bu yeni modelle profesyonel iş istasyonu pazarındaki liderliğini güçlendirmeyi hedefliyor.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, seçim beyannamesini tanıttı
  19 Şub Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, seçim beyannamesini tanıttı

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Fatma Şahin, kente kazandırmayı planladığı projeleri içeren seçim beyannamesini Nurdağılı ve İslahiyeli vatandaşlarla paylaştı. Beyannamede deprem anma ve eğitim merkezi, millet bahçesi, spor salonu-gençlik merkezi ve diğer hizmet projeleri yer alıyor.

 • Tekirdağ'da Deprem Riski Analizi Yapılıyor
  19 Şub Tekirdağ'da Deprem Riski Analizi Yapılıyor

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerinden oluşan ekip, kentteki riskli binaları tespit etmek için çalışma yürütüyor. Çalışmalar pilot bölge olarak seçilen Çorlu ilçesinde başladı ve bugüne kadar 60 binanın incelenmesi gerçekleştirildi. Riskli olan binaların tespit edilerek güçlendirme çalışmalarına katkı sağlanacak ve sonuçlar belediye ve kurumlarla paylaşılacak.

 • Gençlerbirliği, Bandırmaspor'a 1-0 mağlup oldu
  19 Şub Gençlerbirliği, Bandırmaspor'a 1-0 mağlup oldu

  Trendyol 1. Lig'in 23. haftasında Gençlerbirliği, sahasında karşılaştığı Bandırmaspor'a 1-0'lık skorla mağlup oldu. Maçta Metehan Mimaroğlu'nun attığı golle Bandırmaspor galibiyete ulaştı.

 • Buca Onat Tüneli'nde Zeytin Ağaçları Koruma Altına Alındı
  19 Şub Buca Onat Tüneli'nde Zeytin Ağaçları Koruma Altına Alındı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Buca Onat Tüneli çalışmaları kapsamında yol üzerinde yer alan zeytin ağaçları, resmi kurumlardan alınan iznin ardından koruma altına alındı. Ağaçlar budanarak belediye fidanlığına taşınacak ve rehabilite edildikten sonra İzmir'in yeşil alanlarında toprakla buluşacak.

 • Çin'de antik yapı ışık gösterisiyle aydınlatıldı
  19 Şub Çin'de antik yapı ışık gösterisiyle aydınlatıldı

  Çin'in Hebei eyaletinin Xingtai kentinde bulunan antik mimariye ait bir yapı muhteşem bir ışık gösterisiyle aydınlatıldı. Bahar Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen gösteri, izleyicileri hayran bıraktı. Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Çin'in Xingtai kentinden bildiriyor. (XHTV)

 • Eyüpsultan Belediyesi Türk-Yunan Nüfus Mübadelesinin 100. Yılını Anma Programı Düzenledi
  19 Şub Eyüpsultan Belediyesi Türk-Yunan Nüfus Mübadelesinin 100. Yılını Anma Programı Düzenledi

  Eyüpsultan Belediyesi, Türk-Yunan nüfus mübadelesinin 100'üncü yılına özel Kemerburgaz'da bir anma programı düzenledi. Rumeli Orhan ve Kemal'in sahne alarak Balkan türküleri seslendirdiği programda halk oyunu gösterileri yapılırken vatandaşlara da sürpriz hediyeler verildi.

 • İstanbul'da yolu kapatıp halay çeken gelin ve damada sürücüler tepki gösterdi
  18 Şub İstanbul'da yolu kapatıp halay çeken gelin ve damada sürücüler tepki gösterdi

  İstanbul Büyükçekmece'de düğün konvoyuyla yolu trafiğe kapatıp halay çeken gelin ve damada sürücüler korna çalarak tepki gösterdi.

 • Beypazarı, turistleri tarihte yolculuğa çıkarıyor
  18 Şub Beypazarı, turistleri tarihte yolculuğa çıkarıyor

  Ankara'nın turistik ilçesi Beypazarı, korunan geleneksel mimari yapıları ve cumbalı evleriyle hafta sonları yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlıyor. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Anadolu kasabası, turistlere adeta tarihte yolculuk deneyimi sunuyor. Beypazarı'nı ziyaret edenler arasında Koreli turistlerin de olduğu belirtilirken, İsmail Ünlüsoy ise ilçenin turizmde daha iyi noktalara gelebileceğini ifade etti.

 • Dem Parti, Yerel Seçim Bildirgesini Açıkladı.
  18 Şub Dem Parti, Yerel Seçim Bildirgesini Açıkladı.

  DEM Parti, 31 Mart yerel seçim bildirgesini açıkladı. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, "Yerel yönetim seçimleri, bu iktidar aklına karşı eşitlikçi ve özgürlükçü bir aklı, halka en yakın yerden, tam da mahallinden yeşertmek ve tüm ülkeye yaymak için bizlere eşsiz bir olanak sunuyor. Bizler, 2024 yerel seçimlerini; rejimin eril, sömürgeci, ayrımcı politikalarına karşı eşitlik ve özgürlük bayrağının yükseleceği, savaşa karşı barış seslerinin gürleşeceği, merkezileşmeye karşı yerel demokrasilerin güçleneceği bir eşik olarak görüyoruz" dedi.

 • İzmir'de Belediye ve Kamu İşçileri Taleplerini Dile Getirdi
  18 Şub İzmir'de Belediye ve Kamu İşçileri Taleplerini Dile Getirdi

  İzmir'de belediye şirket işçileri ve kamuda çalışan taşeron işçiler, seçim öncesi taleplerini dile getirmek için bir araya geldi. Toplantıda, kadro talepleri ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi istendi. Ayrıca, Aile Sağlık Merkezi Elemanları Derneği ve Karayolları Taşımacılık Emekçileri Sendikası da sorunlarını dile getirdi.

 • Kütahya'nın 'ilham' olduğu eserler sergilendi
  18 Şub Kütahya'nın 'ilham' olduğu eserler sergilendi

  Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Türk Dünyası Güzel Sanatlar Birliği Uluslararası Türk Sanatı Sempozyumu ve Çalıştayı kapsamında Kütahya'ya gelen sanatçıların eserlerinin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

Advertisement